Дата зміни інформації:

Волошина І.С. ІНТЕРНЕТ – ЗАЛЕЖНІСТЬ, ШЛЯХИ БОРОТЬБИ З ХВОРОБОЮ

ІІ курс, факультет іноземної філології

Паршуков С.В., старший викладач

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Умань

 Двадцять перше століття не випадково називають часом інформаційних технологій та нескінченного потоку інформації. Саме інформація стала одним із найважливіших ресурсів. Кожного дня ми отримуємо, обробляємо, шукаємо щось нове. Одним із найбільш потужних джерел інформації є Інтернет. Більшість людей почали використовувати всесвітню Мережу не лише для роботи чи пошуку інформації, а й як спосіб життя. Дуже часто таке надмірне захоплення Інтернетом переростає в справжню залежність, подібною до таких як наркоманія,алкоголізм. З упевненістю можна сказати, що Інтернет-залежність є однією із найактуальніших проблем сьогодення. За даними різних досліджень, Інтернет-залежними сьогодні є близько 10% користувачів у всьому світі [1].

Отже, що ж таке Інтернет – залежність? Термін «інтернет-залежність» вперше був запропонований американським лікарем Голдбергом кілька років тому. Під цим поняттям він розуміє непереборний потяг до Інтернету, що характеризується згубною дією на побутову, навчальну, соціальну, робочу, сімейну, фінансову сфери [4].

Основні типи інтернет-залежності такі:

  1. Нав’язливий веб-серфінг – нескінченні подорожі по Всесвітній павутині, пошук інформації.
  2. Пристрасть до віртуального спілкування і віртуальним знайомствам – великі обсяги листування, постійна участь в чатах.
  3. Ігрова залежність – нав’язливе захоплення комп’ютерними іграми в мережі.
  4. Нав’язлива фінансова потреба – гра в азартні ігри, здійснення непотрібних покупок в інтернет-магазинах або постійна участь в інтернет-аукціонах.
  5. Пристрасть до перегляду фільмів через Інтернет.
  6. Кіберсексуальна залежність – нав’язливий потяг до відвідування порносайтів і заняття кіберсексом [4].

Вся життєва енергія користувачів мережі та вільний час віддається спілкуванню в Інтернеті. За статистикою, 54% користувачів у віці від 13 до 23 років проводять в Інтернеті щоденно від 1 до 3 годин, ще 31% перебуває в мережі по 4-6 годин. Існує категорія людей, яка живе віртуальним життям по 10 годин на добу і більше [1].

Інтернет-залежні часто користуються мережею для одержання соціальної підтримки; можливості створення віртуального героя (створення нового «Я»). Участь у віртуальному світі дозволяє дітям і підліткам розслабитися й абстрагуватися від психологічних проблем у реальному світі, але це відбувається лише на момент перебування у віртуальному просторі [5]. К. Янг виділяє дві групи серед інтернет-залежних: спілкування в мережі (91%) і пошук інформації (9%,). За даними опитування Інтернет-залежних приваблюють такі особливості мережі, як: анонімність (86%), доступність (63%), безпека (58%) і простота використання (37%) [1].

Для того,щоб з’ясувати чи є у людини Інтернет-залежність варто знати не лише причини і ознаки, а й стадії даного захворювання. Вченні виділяють такі стадії Інтернет-залежності:

– першій стадії властивий легкий розлад. Через захоплення новою іграшкою підліток перестає займатися іншими видами діяльності.

– на другій стадії симптоми наростають. У користувача порушується увага, знижується працездатність, з’являються нав’язливі думки, безсоння.

– третій стадії властива соціальна дезадаптація. Користувач вже не одержує задоволення від спілкування через Інтернет , але все ж таки постійно «висить» на сайтах [3].

Якщо ж молода людина захворіла на Інтернет-залежність і своїми силами подолати її їй не вдається, то доведеться звернутися до лікаря. На сьогоднішній день розроблено два основних методи боротьби з Інтернет-залежністю. У першому випадку застосовуються психологічні сеанси, на яких лікар намагається з’ясувати причину того, чого людина тікає від реальності. Другий метод полягає в прийомі лікарських засобів [1].

У висновку можна сказати,що Інтернет-залежність є дійсно дуже важливою і актуальною проблемою сьогодення. Проблема швидко поширюється і набуває світового значення. Завданням оточуючих і педагогів є виявлення цієї залежності і всебічна допомога для її подолання.

Список використаних джерел

  1. http://www.bulletin.uabs.edu.ua/store/soc/2013/7e7e6078d40c517f956586b274583263.pdf
  2. uk.wikipedia.org/wiki
  3. http://electric.org.ua/old/copypaste/problemy-nehatyvnoho-vplyvu-internetu-namolod.html
  4. http://znaimo.com.ua/Інтернет-залежність
  5. http://brd-school7.ru/publ/internet_zalezhnist/1-1-0-4

5 Replies to “Волошина І.С. ІНТЕРНЕТ – ЗАЛЕЖНІСТЬ, ШЛЯХИ БОРОТЬБИ З ХВОРОБОЮ”

  1. 380978262831 says:

    Дана стаття актуальна у наш час. Адже багато людей страждають від Інтернет-залежності. Автор статті подав шляхи боротьби із цією “хворобою”.

  2. alvina1997@ua says:

    Дуже корисна і пізнавальна стаття. Я погоджуюсь з автором. Інтернет-залежність- важка хвороба. І в наш час багато дітей та підлітків страждають від цієї хвороби. Потрібно боротися з нею, бо ми хочемо бачити наших дітей здоровими.

  3. Vakulinayulia says:

    Дана стаття є досить актуальна для сучасного суспільства, оскільки, все життя людство шукало шляхи для удосконалення можливості спілкування, для того аби пришвидшити, полегшити процес комунікації. І, як мені здається, на сьогодні ми досягли вершини цього Евересту. Бо з винайденням Інтернету, всесвітньої мережі, яка об’єднує мільярди людей усього світу, проблема передачі будь-яких інформаційних даних в лічені секунди в будь-який куточок планети стала нормою життя. Світова павутина обкутала усіх без винятку.
    Віртуальний світ, незважаючи на свою привабливість та багатогранність, все ж позбавлений однієї важливої якості – живого спілкування. Це світ, який робить нас не лише сліпими, а й кволими і неповноцінними.
    Жодна інтернет-програма чи послуга не в змозі замінити прогулянки на свіжому повітрі. Жодна людина по той бік екрану не втішить і не підтримає так, як той, хто поруч. Потрібно просто пам’ятати, що наше життя і наше щастя – в реальності. І як би не заманювала у свої тенета світова павутина, ми не повинні давати їй можливість затягнути нас повністю.

  4. gnatyuk22 says:

    Інтернет міцно увійшов у наше життя. Якщо кілька років тому далеко не всі могли дозволити собі його підключити, то сьогодні вже багато людей не уявляють життя без інтернету. Тут можна знайти потрібну інформацію, дізнатися про останні новини, знайти роботу, завести нових знайомих, познайомитися зі своєю другою половинкою.
    Розрізняють декілька видів інтернет-залежності: віртуальні знайомства і віртуальний секс, онлайн ігри, web-серфінг, торгівля на біржі, покупки в інтернет-магазинах і т.д. Багато людей так сильно захоплюються інтернетом тому, що тут вони можуть бути ким завгодно, тобто повна анонімність дозволяє вести себе так, як людина, можливо, не повів би себе в реальному житті.
    На мою думку, можна спробувати вирішити проблему радикальним методом: заблокувати всі відвідувані сайти. Але не факт, що це дасть потрібний результат. По-перше, зараз багато різних інтернет-кафе, де можна спокійнісінько посидіти в інтернеті за помірну плату. По-друге, людина повинна мати дуже сильною волею, щоб не розблоковувати сайти назад. На жаль, мало хто із залежних людей володіє потрібним характером і силою волі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *