Дата зміни інформації:

Гаврилів С.В. ЕТИКА СПІЛКУВАННЯ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ У КОНТЕКСТІ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ВИХОВАНОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

магістрант 64 групи

Бондаренко Т. В.

кандидат пед. наук, старший викладач

факультет соціальної та психологічної освіти

Уманський державний педагогічний університет ім. Павла Тичини

м. Умань

Ми живемо в час стрімкого технічного прогресу, який масштабними темпами впливає на спосіб життя сучасних людей. Це, зокрема, стосується і міжособистісних комунікацій, формат яких був цілковито трансформований Інтернет-революцією, що спричинило заміну паперових та аналогових технологій міжособистісного спілкування електронними та цифровими.

В сучасному світі мережева комунікація давно перетворилися на норму повсякденного життя. За останні два роки вона стала невід’ємною частиною віртуального простору, об’єднавши безліч людей з самих різних куточків світу. «Однокласники», «Вконтакте», «Facebook» згуртовують аудиторію у різні кола для спілкування, пропонуючи доступ до ширшого діапазону інформації.

Саме необхідність дотримання правил спілкування в соціальних мережах виникла у зв’язку зі збільшенням випадків шахрайства, кіберпереслідування і залякування користувачів, що є порушенням конституційних норм. Проте у зв’язку з великою кількістю бажаючих користуватися соціальними мережами і сайтами знайомств, приховувати всю інформацію про себе не є можливим. Складно реєструватися на «Однокласниках», не вказавши ім’я, прізвище та навчальний заклад. На сьогодні, немає чіткого механізму захисту персональних даних. За ними, окрім старих друзів і знайомих, людину можуть знайти ті, спілкування з якими зовсім не бажане. Уникнути цього не можна – викладаючи в Інтернет інформацію про себе, кожен робить її доступною всім, а не тільки тим, для кого вона адресована. Учень, що має необхідний рівень громадянської вихованості повинен розуміти значення цієї проблеми. Тому дуже важливо тримати свої персональні дані в секреті, приховуючи ніками, номерами і нейтральними обліковими записами.

Як правило, всі соціальні мережі через адміністрацію сайту та модераторів виставляють певні вимоги до користувачів: заборонено використовувати ненормативну лексику, ображати честь та гідність інших користувачів, необхідно бути расово та національно толерантними, тобто, дотримуватися загальноприйнятих норм людської моралі, що і є частково проявом громадянської вихованості. В подібному напрямку працюють і навчальні заклади середньої та вищої ланки, де викладається мережева етика.

   Таким чином, проблема он-лайн спілкування серед підлітків присутня, мабуть, із моменту заснування соціальних мереж. Навряд її вдасться остаточно викорінити, однак, ігнорувати також не можна. Для того, щоб уникнути небажаних наслідків в процесі виховання підростаючого покоління, слід звертати увагу на дану проблему. Вульгарність, хамство та безкультур’я – це те, що на сьогодні пропагується ЗМІ, однак такі якості ніколи не прикрашали мову спілкування та культурний рівень особистості. Не варто посилатись на те, що мережевий світ несправжній. У ньому спілкуються реальні люди, тому,  не слід засмічувати своє середовище факторами, що суперечать етичним нормам. Необхідно об’єднати зусилля всіх сфер виховного впливу, щоб в перспективі уникнути негативізму у формування всебічно розвиненої гармонійної особистості.

One Reply to “Гаврилів С.В. ЕТИКА СПІЛКУВАННЯ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ У КОНТЕКСТІ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ВИХОВАНОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ”

  1. alvina1997@ua says:

    Безсумнівно, етика спілкування в соц. мережах є актуальною проблемою сьогодення. І потрібно шукати шляхи покращення етики спілкування молоді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *