Дата зміни інформації:

Гончаренко І. А. СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ – «НАШЕ ВСЕ»

IV курс, фізико-математичний факультет

Паршукова Л. М., викладач

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Умань

Інтернет – це «всесвітня система об’єднаних комп’ютерних мереж», яка є фізичною основою систем передачі даних і утворює глобальне інформаційне середовище. Але Інтернет ще і соціальне середовище, всередині якого відбувається взаємодія між людьми як на інформаційному, так і на моральному рівні. В Інтернеті створюються і «живуть» мережеві спільноти, учасники яких мають спільні інтереси, спільні життєві ситуації, намагаються знайти рішення своїх проблем, допомогти іншим, віднайти втрачені зв’язки, знайти компетентних людей, потрібну інформацію і т. д. Онлайн спільноти – це «групи людей, які збираються за допомогою електроніки для обговорення певних тем, від академічних досліджень до хобі. Вони об’єднанні спільним інтересом або професією. При цьому географічні кордони не є перешкодою для онлайнових спільнот, і їхні учасники можуть знаходитись де завгодно» [2].

Соціальні мережі з кожним днем поглинають дедалі більшу кількість дітей і підлітків. Починаючи ледь з 10 – 12 років школярі відкривають для себе цей дивовижний світ і майже переселяються туди. Вони перебувають в мережах по 6 – 8 – 10 годин вільного часу. І не лише на сторінках власної школи, де можна наприклад дізнатися про домашнє завдання, шкільні заходи та батьківські збори – це, звичайно, корисно, але не надто цікаво. Діти лізуть усюди, куди не лінь, і що вони там роблять – лише їм самим відомо [3].

Кожний, хто потрапляє в це віртуальне середовище, створює свій віртуальний світ, свою субкультуру телекомунікацій, притримується певних норм взаємовідносин.

Структура соціальних взаємодій невіддільна від інтернет-ресурсів і інструментів, які використовує людина, – таких як пошукові сервери, портали, почтові сервіси, файлообмінники, форуми, ICQ, мережі «Вконтакті», YouTube і т.д. Вони створюють великі можливості для розширення контактів і пошуку необхідного контента [2].

Спілкування в Інтернеті з появою соціальних мереж стало зручним та організованим. Тепер кожен не просто обирає, де поспілкуватись, на якому сайті або форумі, а реєструється, знаходить своїх однокласників, друзів, має власну персональну сторінку та список груп, в яких спілкується.

Оскільки для процвітання будь-якої соціальної мережі важливий трафік, тобто відвідуваність, створюються сприятливі умови для спілкування, «тусування» і «висіння», а реклама в соціальних мережах – це можливість заробітку. Що вищий трафік на Інтернет-ресурсі, то вищими будуть розцінки на розміщувану там рекламу [1].

Соціальні мережі в будь-якому разі не зможуть повністю замінити живого спілкування. Тай ніхто їм цього не дозволить. Інстинкт людського самозбереження рано чи пізно втрутиться і все розставить по своїх місцях. І сама собою знайдеться та сама золота середина, яка зумовить подальше мирне співіснування мереж і людей.

 Список використаних джерел:

  1. Грибенко І. Соціальні мережі, як агенти впливу на людину [Текст] / І. Грибенко, Ю. Ніколаєва // Соціальний педагог. – 2012. – № 9. – с. 38 – 41.
  2. Крутий И. А. Студенческие интернет-миры [Текст] / И. А. Крутий // Инновации в образовании. – 2011. – № 4. – с. 82 – 93.
  3. Соцмережі – «Наше все» [Текст]: цей найпотужніші засіб комунікації нерідко заступає собою всі інші / підготувала Наталія Кулик. // Освіта України. – 2013. – 18 березня. – с. 8 – 9.

7 Replies to “Гончаренко І. А. СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ – «НАШЕ ВСЕ»”

  1. Наталія Луценко says:

    Дуже цікава стаття!!! Але все ж так потрібно пам’ятати, що соціальні мережі в будь-якому разі не зможуть повністю замінити живого спілкування.

  2. levkivska says:

    Стаття цікава. Соціальні мережі і справді не зможуть повністю замінити живого спілкування

  3. Vakulinayulia says:

    Стаття цікава. Але потрібно звертати увагу і нате, що інформаційні технології глибоко проникли в наше життя і сучасне суспільство, яке не зможе в нинішньому вигляді існувати без них.

  4. gnatyuk22 says:

    Чим же можна пояснити все наростаючу популярність соціальних мереж? Перш за все, звичайно, це безмежне спілкування. Розмовляти з друзями з усієї земної кулі можна, не виходячи з дому, обмежує тільки вартість інтернет-трафіку. Вже складно уявити, як підтримувати контакти з багатьма знайомими без допомоги соціальних мереж, а добре збудовані взаємини з людьми завжди допомагають і в житті, і в роботі.
    Неможливо уявити собі соціальні мережі і без додаткових функцій, таких як групи, новини, можливість додавання фото-, відео-і аудіоматеріалів, оповіщення про дні народження друзів, численні програми та багато інших.
    Завдяки зростаючій популярності соціальні мережі стали справжнім трендом. Мало того, що бути їх користувачем просто-напросто модно — мережі дозволяють учасникам завжди залишатися в курсі, що відбувається. Самі подумайте, скільки новин ми отримуємо саме з них! Хтось одружився, розлучився, народив дитину, потрапив до лікарні, поїхав відпочивати … треба бути «в темі».

  5. Андрій Кузьмінський says:

    З одного боку соц. мережі розширюють кордони спілкування між людьми, а з іншого навпаки звужують їх… Оскільки дехто настільки пориає у віртуальне середрвище, що взагалі забуває про реальний світ.
    Не втрачайте відчуття реальності, адже реальний світ прекрасний!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *