Дата зміни інформації:

Скраль Р.Є. РОЗРОБКА САЙТУ ДЛЯ ВОЛОНТЕРІВ

V курс, фізико-математичний факультет

Лещук С.О., канд.пед. наук, доцент

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

Тернопіль

Інтернет – невіддільна частина сучасного світу. Стрімко вриваючись в сфери освіти, торгівлі, зв’язку, послуг, він породжує нові форми спілкування та навчання, комерції та розваг. Для сучасних людей Інтернет давно став звичним і зручним супутником життя. Людство вступає в новий інформаційний етап свого розвитку і використання мережевих технологій відіграє у ньому величезну роль. Багатогранність сфер життєдіяльності спонукає створення відповідних технологічних аналогів. Одним із таких напрямів використання можливостей Інтернету є підтримка волонтерського руху: створення веб-порталу, у якому люди могли б об’єднатися для спільної роботи у різних сферах діяльності, або ж просто допомагати один одному.

Основу цього сайту можна поділити на дві основні частини:

  • «Нам потрібна допомога» — це розділ, у якому люди, або організації, можуть попросити про допомогу у певному напрямку життєдіяльності;
  • «Я можу допомогти» — це розділ, у якому люди можуть висловити готовність допомагати людям чи організаціям, які цього потребують.

Створити сайт можна написанням коду вручну, або використовуючи готову платформу. Кожен із цих способів має як і свої переваги, так і недоліки. Розробляючи сайт вручну, ми отримуємо власний, неповторний результат, проте, зрозуміло, така робота може зайняти багато часу. Використання готової платформи із всілякими двіжками, пришвидшує результат, а широкий діапазон різноманітних модулів та плагінів у системах керування вмістом, дають змогу отримати оригінальний, багатофункціональний, динамічний сайт зі всіма необхідними функціями для ефективного використання у реальних умовах.

Серед лідерів безкоштовних платформ CMS (ContentManagementSystem), за даними рейтингів за версією Інтернет-порталу iTrack,є:JOOMLA, WORDPRESS, DRUPAL[1].

Для створення сайту «Волотери Тернополя» пропонуємо використовувати систему керування вмістом JOOMLA. Ця система є безкоштовною та містить необхідні для нашого сайту компоненти. Це середовище із відкритим кодом, що дає змогу виправляти помилки чи працювати в широкому напрямку розробки веб-сайтів. Дана система має велику кількість розширень, використання яких допомагає вдосконалити сайт різноманітними модулями та плагінами.

На першому етапі розробки сайту визначено його структуру. Як вже зазначалось, буде дві основних частини про надання допомоги та її потребу. Кожен такий розділ матиме по кілька категорій, які охоплюватимуть різні сфери життєдіяльності: освіта, медицина, безпека життєдіяльності, допомога сім’ям, соціальні сфери, благодійні акції тощо.

Для того щоб сайтом було зручно користуватися, пропонуємо власний індивідуальний шаблон, який не міститиме різких тонів та матиме зручний інтерфейс, тобто буде «приємний» для користування. Створено такий макет, який дає змогу розмістити максимум інформації, але не перевантажуватиме сприйняття [2].

На сторінках сайту, крім статей про допомогу, ще буде відображуватися міні фотогалерея, у якій користувачі зможуть викласти свої світлини з волонтерської допомоги. Також, на кожній сторінці буде висвітлена контактна інформація, за допомогою якої можна буде зв’язатись з головними організаторами. Пропонується також невеликий модуль, у якому будуть відображатися останні новини, які добавили користувачі сайту, а календар новин дасть змогу не пропустити важливі події, що наближаються.

Список використаних джерел

  1. iTrack: Моніторинг CMS за січень 2014. − Режим доступу: http://itrack.ru/research/cmsrate/#!cms-free-tab, дата звернення: 25.03.2014 р.
  2. Демо сайт, створення шаблонів. − Режим доступу: http://demo.gavick.com/joomla25/publisher/, дата звернення: 27.03.2014 р.

One Reply to “Скраль Р.Є. РОЗРОБКА САЙТУ ДЛЯ ВОЛОНТЕРІВ”

  1. Надзвичайно імпонує створення сайту для волонтерів! Важливо щоб такий проект був дійсно реалізований.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *