Дячок О.П. ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА НОУТБУКІВ ІЗ ПЛАНШЕТАМИ: ЧОМУ НАДАТИ ПЕРЕВАГУ?

ІІІ курс, фізико-математичний факультет

 Вакалюк Т.А. канд. пед. наук, доцент

Житомирського державного університету імені Івана Франка

Житомир

 В наш час, епоху інформатизації, досить швидко розвиваються сучасні технології та все більше входять у життя людей. Дані технології стають невід’ємною частиною людського життя. Комп’ютерна техніка досить суттєво полегшує нам роботу, навчання, а також спілкування. На даний час сучасні технології в нашому житті допомагають вирішувати безліч завдань, а також дозволяють розширювати можливості кожної людини. Серед найбільш відомих та популярних у використанні все більше стають ноутбуки та планшети. Влада України обіцяла, що до 2015 року всі школи будуть мати доступ в інтернет, а учні – планшети. Тому розглянемо більш детально характеристики планшетних комп’ютерів та ноутбуків, і проаналізуємо, що краще використовувати у повсякденній діяльності та навчанні.

Планшетний комп’ютер (планшет англ. tablet РС) – клас ноутбуків, обладнаних пристроєм спеціального рукописного введення, об’єднаним із екраном [1]. Планшетний комп’ютер може працювати без клавіатури і миші, а за допомогою пальців, спеціального пера або стилуса [1].

Детальніше розглянемо таку операційну систему як Android 4.0.1:

 • використовується єдина оболонка для планшетів та інших пристроїв які використовують операційну систему Android;
 • відсутність фізичних кнопок, замість них передбачені віртуальні кнопки в інтерфейсі;
 • можливе групування та масштабування віджетів (елементів управління);
 • існування панелі запуску для швидкого доступу до різних програм;
 • наявність голосової пошти;
 • наявність у календарі функції Pinch-to-zoom, що дає можливість збільшення чи зменшення його розмірів;
 • можливісь offline пошуку в додатку Gmail;
 • можливість робити скріншоти;
 • введення тексту та перевірка орфографії;
 • доступ до додатків при заблокованому екрані;
 • покращені функції копіювання та вставки;
 • наявність функції перетворення голосового повідомлення в текстове;
 • можливість розблоковувати пристрій через розпізнавання обличчя власника;
 •  використовується повне шифрування пристрою;
 • можливість у веб-браузері відкривати 16 вкладок одночасно;
 • автоматична синхронізація закладок браузера з закладками користувачів у Chrome;
 • наявність нового типу шрифту – Roboto;
 • можливість контролю системи використання інтернет-трафіку;
 • можливість закриття програм, дані яких використовуються у фоновому режимі;
 • можливість використання панорамного режиму при роботі камери, затримку спрацьовування затвора і можливість масштабування під час запису відео;
 • вбудований редактор фотографій;
 • наявний додаток “People”, який призначений для синхронізації з соціальною мережею;
 • функція Android Beam дозволяє швидкий обмін веб-закладками, контактами, YouTube відео та іншими даними;
 • підтримка Wi-Fi (бездротовий доступ в інтернет) та Direct (дозволяє організовувати мережі між комп’ютерами);
 • можливість запису відео з використанням роздільної здатністі 1920 х 1080 точок [2].

Ноутбук (англ. notebook – блокнотний персональний комп’ютер) – персональний комп’ютер в корпусі якого знаходяться компоненти персонального комп’ютера, а також акумуляторна батарея, клавіатура, дисплей і тачпад який виконує функції миші [3].

На даний час найбільш популярною вважають операційну систему Windows 7. Операційна система Windows 7, відома як Blackcomb і Vienna, яка є однією з новітніх операційною системою Microsoft.

Користувачеві Windows 7 найбільш помітні оновлення в інтерфейсі: використовується така функція як Aero Shake, яка дозволяє користувачу згортати додатки тільки рухом миші, також використовують функцю Aero Snap, яка дозволяє розвертати вікно на пів екрана, по осі вертикалі або на  весь екран одним рухом миші. Досить  зручною є така функція як Aero Peek, за допомогою якої можна змінювати, перетягувати та фіксувати різні вікна на панелі завдань, а також  багато чого іншого.

Windows 7 також підтримує multitouch-моніторів (сенсорний екран), а також оснащена досить зручними функціями такими як: AppLocker (дана функція дозволяє забороняти запуск вибраних програм або додатків), Remote Desktop Host (дає можливість підключитися користувачеві до комп’ютера з правами адміністратора) [4].

Проведемо порівняльну характеристику планшета та ноутбука.

Планшет – це мобільний пристрій, який має схожі можливості з ноутбуком.

Перша відмінність – наявність внутрішньої пам’яті. В планшеті  вбудована пам’ять всього 32 Гб (у найкращому варіанті) , а в  ноутбуків – вбудований вінчестер від 250 Гб. Ноутбук дає можливість зберігати великі за розміром файли або велику кількість інформації,  планшет такої змоги немає. На допомогу даній проблемі можуть прийти зовнішні носії інформації такі як зовнішні вінчестери та флешки, але планшет має досить малий об’єм внутрішньої пам’яті [5].

Друга відмінність – проаналізуєм операційну систему: у планшеті використовується вбудована операційна система Apple iOS або Android, також є такі моделі, які мають операційну систему Windows [5].

Третя відмінність – це, безумовно, програмне забезпечення. В даний час для Apple iOS та Android існує дуже багато різноманітних програм загального користування: це такі програми як Skype, Інтернет-браузери тощо, але щось більш серйозніше на таку операційну систему не можна встановити. Інша справа якщо планшет обслуговується операційною системою Windows, але виникає проблема чи багато програм можна поставити на 32 Гб. З цих міркувань зробино висновок, що планшет це лише мобільний пристрій [5].

Четверта відмінність – камера. І цій відмінності значну перевагу має  планшет : в ньому вбудована фронтальна камера 1.2 мегапікселя та основна – 8 мегапікселів, звичайно ноутбуки таких потужних камер не мають, адже в середньому в них вбудовують камери, які мають лише 1,3 – 2,0 мегапікселя. За допомогою камер, які вбудовані, в планшетах можна робити цілком якісні фото та відео, але в першу чергу слід пам’ятати про невеликий об’єм пам’яті [5].

Планшети так як і ноутбуки мають всі необхідні входи та виходи для підключення зовнішніх пристроїв, тут суттєвих відмінностей немає. І планшетах використовуються нові технології, які підтримують практично всі формати, що і ноутбуки.

У планшетах зазвичай використовують двох ядерні процесори але для можливостей планшета цілком вистачило б і звичайного1,5 Ghz, процессора.

Планшет і ноутбук не мають особливих відмінностей під час  роботи без споживача енергії, тобто від акумулятора вони обидва можуть працювати приблизно 8 – 10 годин. Але потрібно не забувати, що ноутбук виконує процеси набагато ресурсоємніші, ніж планшет, тому він може працювати набагато менше часу від одного повного циклу зарядки до іншого.

У планшетах можна вважати стандартом 10-дюймовий екран, а у ноутбуків вважається стандартом 15,6 дюймів екран, тому потрібно враховувати на те, яка  потрібна величина зображення на екрані.

Також важливо враховувати потреби, для яких купується планшет чи ноутбук. Планшет собою нагадує великий смартфон. Якщо ведеться досить рухливий спосіб життя, то планшет буде ідеальним вибором. За його допомогою є можливість зайти в мережу Ethernet, поспілкуватися за допомогою пошти або по Skype тощо. А якщо потрібно виконувати якусь досить серйознішу справу, то потрібно обирати ноутбук.

Разом з тим варто відмітити, що ноутбук і планшет мають свою унікальну функціональність та своє застосування.

Отже, підводячи підсумок, можна сказати, що ноутбук – це насамперед  комп’ютер, який у своїх можливостях майже не відрізняється від стаціонарного комп’ютера. Якщо потрібно працювати з програмами, записувати щось, працювати з графікою, програмувати і виконувати багато чого іншого, то ноутбук ідеально підійде. Планшет – це насамперед пристій, який ідеально підійде людям, яким завжди необхідно бути на зв’язку, а також для тих які часто та багато подорожують. Для спілкування інтернет –листами та багато чого іншого ідеально підійде планшет.

 Список використаних джерел та літератури

 1. Планшетний комп’ютер [Електронний ресурс]. – Режим доступу : URL :  http://uk.wikipedia.org/wiki/Планшетний_комп’ютер. – Назва з екрана.
 2. Android 4.0 «Ice Cream Sandwich» [Електронний ресурс]. – Режим доступу : URL : http://www.proandroid.com.ua/versiji/android-4-0-ice-cream-sandwich.html. – Назва з екрана.
 3.  Ноутбук [Електронний ресурс]. – Режим доступу : URL : http://ru.wikipedia.org/wiki/Ноутбук. – Назва з екрана.
 4. ВИДИ ОПЕРАЦІЙНИХ СИСТЕМ ТА ЇХ МОЖЛИВОСТІ. ОСНОВНІ ВІДОМОСТІ ПРО ОС “WINDOWS”.ОСНОВНІ ЕЛЕМЕНТИ РОБОЧОГО СТОЛУ “WINDOWS” [Електронний ресурс]. – Режим доступу : URL : http://ifppl.if.ukrtel.net/liberty/OcnovPK/tII1.htm. – Назва з екрана.
 5. Планшет чи ноутбук — що обрати для повсякденного користування?  [Електронний ресурс]. – Режим доступу : URL : http://webdigest.com.ua/oglyady-ta-statti/zalizo/planshet-chy-noutbuk-scho-obraty.html. – Назва з екрана.
 6. Сучасні комп’ютерні технології – основні поняття та функції [Електронний ресурс]. – Режим доступу : URL : http://dovidka.ck.ua/index.php?option=com_k2&view=item&id=247. – Назва з екрана.
 7. Вакалюк Т. А. Необходимость использования облачных технологий в професиональной подготовке бакалавров информатики / Т. А. Вакалюк // Вестник Тульского государственного университета. Серия: Современные образовательные технологи в преподавании естественнонаучных дисциплин. – Вып. 12. – Тула : Изд-во ТулГУ, 2013. – С. 177–181.

411 Replies to “Дячок О.П. ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА НОУТБУКІВ ІЗ ПЛАНШЕТАМИ: ЧОМУ НАДАТИ ПЕРЕВАГУ?”

 1. На мою думку,важливо враховувати потреби, для яких купується планшет чи ноутбук. Адже для різної види роботу потрібен той чи інший пристрій. Я підтримую автора в тому, що ноутбук – це насамперед комп’ютер, який у своїх можливостях майже не відрізняється від стаціонарного комп’ютера, тому у ньому можна виконувати більше роботи ніж на планшеті. Як на мене, то якщо ви вагаєтеся чи придбати планшет, чи ноутбук, то зважте усі “за” та “проти”. Якщо Ви багато подорожує, Вам потрібно завжди мати біля себе носія інформації та пристрій для роботи, то Вам потрібен планшет. А якщо Ви працюєте в приміщенні, не перевищуєтесь на далекі відстані, то Вам потрібен ноутбук. Все ж таки, я вважаю, що ноутбук більш практичніший, тому що на планшеті встановлена сенсорна система, якою не всім зручно користуватися, тому це кожній окремій людині потрібно індивідуально підходити до вибору між планшетом та ноутбуком. Я б вибрала ноутбук, який, зручніший у використанні,та більше компонує мені.

 2. Я погоджуюсь з тим що ці два пристрої призначені для різних видів роботи. Хоча за розміром зручніший планшет. В них дійсно є спільні риси але планшет ніколи не замітить ноутбук. Для роботи з планшетом потрібна постійна підтримка інтернету , багато програм не відкриваються без підтримки інтернету, Той самий офіс та програми для читання книг. Якщо застосовувати планшети у навчанні то вони дійсно зручні. Є безліч електронних підручників які можна завантажити в свій пристрій і вдало користуватись ними. В школах це досить активно практикується. Діти замість того щоб носити важкі портфелі, вони носять лише 300 г-й планшет. Дійсно людям які повинні бути завжди на зв’язку у зв’язку з роботою зручніше планшет, але для повноцінної праці краще застосовувати ноутбук.

 3. Ноутбуки є кориснішими та практичнішими. А планшет – як на мене витрата грошей на інший великий телефон. За функціями планшет дорінює ноутбуку. Звичайно, сьогодні планшет більш популярний, але він не дуже зручний у використанні. Хоча на планшеті і інтернет може бути безкоштовний, навіть коли ти сидиш у парку…

 4. В наш час, епоху інформатизації, досить швидко розвиваються сучасні технології та все більше входять у життя людей.
  Для різної види роботу потрібен той чи інший пристрій. Комп’ютер, який у своїх можливостях майже не відрізняється від стаціонарного комп’ютера, тому у ньому можна виконувати більше роботи ніж на планшеті. Як на мене, то якщо ви вагаєтеся чи придбати планшет, чи ноутбук, то зважте усі “за” та “проти”. Якщо Ви багато подорожує, Вам потрібно завжди мати біля себе носія інформації та пристрій для роботи, то Вам потрібен планшет. А якщо Ви працюєте в приміщенні, не перевищуєтесь на далекі відстані, то Вам потрібен ноутбук. Все ж таки, я вважаю, що ноутбук більш практичніший, тому що на планшеті встановлена сенсорна система, якою не всім зручно користуватися, тому це кожній окремій людині потрібно індивідуально підходити до вибору між планшетом та ноутбуком. Я б вибрала ноутбук, який, зручніший у використанні,та більше компонує мені.
  Також, якщо розглядати ці два пристрої з боку навчальної діяльності то тут теж передує ноутбук, адже ним краще працювати з документами та розповсюджувати на електронні носії.

 5. Так, ноутбук і планшет досить відрізняються один від одного за призначенням. Ноутбук більш практичний та дозволяє виконувати безліч корисних операцій. Тим більше, набирати якийсь документ набагато зручніше, ніж на планшеті, який має сенсорну клавіатуру. Але далеко подорожуючи, ми хочемо мати можливість спілкуватися з рідними через мережу Інтернет, тому планшет зручно брати з собою.

 6. Я погоджуюсь з тим що ці два пристрої призначені для різних видів роботи. Хоча за розміром зручніший планшет. В них дійсно є спільні риси але планшет ніколи не замітить ноутбук. Для роботи з планшетом потрібна постійна підтримка інтернету , багато програм не відкриваються без підтримки інтернету, Той самий офіс та програми для читання книг. Якщо застосовувати планшети у навчанні то вони дійсно зручні. Є безліч електронних підручників які можна завантажити в свій пристрій і вдало користуватись ними. В школах це досить активно практикується. Діти замість того щоб носити важкі портфелі, вони носять лише 300 г-й планшет. Дійсно людям які повинні бути завжди на зв’язку у зв’язку з роботою зручніше планшет, але для повноцінної праці краще застосовувати ноутбук.

 7. Так, я згодна що ноутбук і планшет мають відмінності. Але призначення кожного з нах одне – компютерний пристрій, який допомагає людині не лише в її трудовій діяльності, а й в будь чому. Адже не дарма планшет всі називають “карманний компютер”. Так, є переваги і в одного, і в іншого. Я на власному досвіді можу сказати, що потрібно в сучасному житті мати і те, і інше, адже коли ти працюєш дома, то звісно з програмами офісу тобі прстіше буде працювати на ноутбіці, але коли ти їдеш кудись подорожувати, чи навіть ідеш на прогулянку, ти, маючи в сумці планшет, завжди зможеш бути на звязку з друзями, в інтернеті чи мати можливість щось сфотографувати, адже планшет набагато легший і доступнійший в переносці.

Добавить комментарий