Дата зміни інформації:

Оковита Т.О. СИСТЕМА ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ MOODLE

І курс, факультет іноземної філології

Паршуков С.В.

Уманський державний педагогічний університет ім. Павла Тичини

Умань

Спочатку дистанційне навчання здійснювалось у формі письмового спілкування, тобто розв’язані завдання надсилались поштою. На сучасному етапі дистанційне навчання здійснюється, зокрема, за допомогою Інтернету.

Дистанційне навчання — сукупність сучасних технологій, що забезпечують доставку інформації в інтерактивному режимі за допомогою використання ІКТ (інформаційно-комунікаційних технологій) від тих, хто навчає (викладачів, визначних постатей у певних галузях науки, політиків), до тих, хто навчається (студентів чи слухачів). Застосовується під час підготовки як у ВНЗ, так і в Бізнес-школах. Основними принципами дистанційного навчання є інтерактивна взаємодія у процесі, надання студентам можливості самостійної роботи з освоєння досліджуваного матеріалу, а також консультаційний супровід у процесі дослідницької діяльності. Дає змогу навчатися на відстані, за допомогою диспутів експертів із кількох країн, за відсутності викладача.

Moodle – це модульне об’єктно-орієнтоване динамічне навчальне середовище, яке може використовуватися як платформа для електронного, в тому числі дистанційного навчання. Варто також зазначити, що Moodle -безкоштовна, відкрита система управління навчанням. Вона реалізує філософію «педагогіки соціального конструктивізму» та орієнтована насамперед на організацію взаємодії між викладачем та учнями, хоча підходить і для організації традиційних дистанційних курсів, а також підтримки очного навчання [1].

Moodle має широкий набір функціональності притаманний платформам електронних систем навчання, системам управління курсами (CMS), системам управління навчанням (LMS) або віртуальним навчальним середовищам (VLE). Moodle – безкоштовний веб-застосунок, що надає можливість викладачам створювати ефективні сайти для онлайн-навчання. Moodle можна використовувати як в навчанні школярів, студентів, так і при підвищенні кваліфікації, бізнес-навчанні.

Типова функціональність Moodle включає [2]:

  • здачу завдань;
  • дискусійні форуми;
  • завантаження файлів;
  • оцінювання;
  • обмін повідомленнями;
  • календар подій;
  • новини та анонси подій (для різних рівнів: сайт, курс, навчальна група);
  • онлайн тестування;
  • вікі.

Фінансування проекту відбувається загалом за рахунок мережі офіційних партнерів [3], які надають послуги встановлення, технічної підтримки, хостінгу, консультування, інтеграції, доопрацювання та інші. Усі офіційні партнери сплачують членські внески та відсоток від продаж на користь Moodle Pty Ltd [4], якою керує Martin Dougiamas. Більша частина найактивніших розробників ядра Moodle є співробітниками Moodle Pty Ltd. В Україні офіційним партнером Moodle є ТОВ «Техноматика» [5].

Moodle перекладена на десятки мов, в тому числі й на українську. Система використовується у 175 країнах світу.

Головним розробником системи є Martin Dougiamas з Австралії. Цей проект є відкритим та в ньому бере участь велика кількість інших розробників [6]. Розробники можуть створювати додаткові модулі з новою додатковою функціональністю. На сьогоднішній день Moodle підтримує різні типи нових модулів:

  • діяльність (включаючи можливі навчальні ігри);
  • ресурси;
  • тестові питання;
  • поля для бази даних (мається на увазі діяльність база даних);
  • теми для оформлення;
  • різні методи аутентифікації;
  • різні методи зарахування на курс;
  • фільтри для контенту.

Отже, Moodle, як і будь-яка інша платформа дистанційного навчання, є досить поширеною у більшості країн світу, широко використовується в навчальному процесі та при підготовці до нього.

Cписок використаних джерел

  1. http://docs.moodle.org/en/Philosophy; «E-Learning Features».
  2. http://www.cpce-polyu.edu.hk/itu/new/: Information Technology Unit (itu). «Moodle serves as an online e-learning platform to facilitate the communications between teachers and students. Some typical features provided by Moodle are listed below».
  3. http://www.moodle.com
  4. http://moodle.com/hq/
  5. http://www.tmx.com.ua

http://docs.moodle.org/en/Credits#Key_Moodle_Roles; «Modules and Plugins»

18 Replies to “Оковита Т.О. СИСТЕМА ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ MOODLE”

  1. oleksandra.vendyuk says:

    На мою думку,стаття є дуже цікавою та пізнавальною,тому що розкриває нам трішки історію та потрібність у нашому житті дистанційної програми Moodle.Дана програма є дуже поширеною, відомою та зручною у багатьох країнах світу.Moodle – є функціональною і дуже зручною системою дистанційної освіти.Також з власного досвіду можу засвідчити, що ця програма є дуже зручна для навчання.Стаття, поглиблює наші знання щодо програми Moodle і її основних позитивних ознак.Автор даної роботи дуже чітко і зрозуміло окреслює потрібність Moodle.

  2. voitsekhivska says:

    Переглянувши сатттю,я не побачила недоліків системи дистанційного навчання. Невже ви дійсно вважаєте,що вона унікальна??На мою думку, не така вона бездоганна як описується в статті.

    1. 380951077479 says:

      Невже недоліки існують лише у дистанційному навчанні. Усі програми не є ідеальними і тому Мoodle також не є виключенням.

  3. Про систему мудл потрібно знати. А смаме, звідки вона до нас прийшла, хто її започаткував. Система мудл дуже практична і зручна у дистанційному навчанні. Проблема тільки в тому, що зайти інколи не можна нажаль на сайт.

  4. Анастасія says:

    безпосередньо мають відношення з дистанційною системою MOODLE. В статті показано особливості даної системи і її можливості, дійсно, автор гарно зазначає, що дана система допомагає і відкриває більші можливості у навчанні. І дана система використовується не тільки в Україні але і в багатьох інших країнах світу. Кожен студент, який використовує дану систему, може ефективно використовувати надану там інформацію для покращення власного навчання. Отже, автор знайомить нас з особливостями даної дистанційної системи і показує її можливості і актуальність в сьогодення.

  5. 111111111111 says:

    Я вважаю, що система дистанційного навчання MOODLE є досить корисною для студентів. Досить зручно користуватись цією системою. MOODLE має безліч інформації, яка потрібна для вивчення різноманітних курсів. Тому, я надаю перевагу цій системі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *