Дата зміни інформації:

Олейнікова А. В. ВІЛЬНЕ ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ

ІV курс, фізико-математичний факультет

Білятинська І. М.

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Умань

 У сучасному світі все частіше постає питання наявності ліцензійного програмного забезпечення в закладах освіти. Органи внутрішніх справ все активніше борються з розповсюдженням та використанням контрафактних версій різноманітних програмних продуктів, як підсумок стали пропадати постійні точки продажів піратських дисків зпрограмним забезпеченням. Щодо культури придбання ліцензованого програмного забезпечення, то, нажаль, вітчизняні користувачі дуже рідко намагаються придбати ліцензійне програмне забезпечення. Позитивним моментом є поява тенденції використання OpenSource або freeware-аналогів комерційних продуктів.

Використання Freeware та OpenSource в освіті не є новиною навіть в Україні – чинні навчальні програми дозволяють використовувати вільне програмне забезпечення у вивчення шкільного курсу інформатики та інших шкільних предметів.

Розглянемо основні аргументи доцільності використання вільного програмного забезпечення в загальноосвітніх навчальних закладах.

По – перше, воно дозволяє економити шкільні кошти. Навіть у найбільш багатих країнах школи мають певні проблеми з фінансування. Вільне програмне забезпечення дає школам, як і іншим користувачам, свободу копіювати й поширювати програмне забезпечення. Така шкільна система дозволяє легально робити копії для всіх комп’ютерів школи, регіону[1].

По – друге, вільне програмне забезпечення дає можливість учням вивчити механізми своєї роботи. Багатьом дітям цікаво розібратися, як влаштований комп’ютер та його програми. Тому, буде корисним, щоб на уроках програмування  діти ознайомлювалися з кодами уже готових, відомих програм. Дане ознайомлення допоможе не тільки під час написання власного програмного забезпечення, а й слугуватиме прикладом практичного значення предмету.

Вільне є програмне забезпечення заохочує вчитися. Співтовариство вільних програм відкидає домінування бездушної технології, яке тримає народ в невігластві. Потрібно заохочувати учнів до того, щоб читати вихідний код програм і вчитися стільки, скільки хочеться. Школи, які використовують вільне програмне забезпечення, заохочують обдарованих дітей краще вчитися та пізнавати все нове і нове[2].

Використання вільного програмного забезпечення в загальноосвітніх навчальних закладах слугуватиме позитивним прикладом для наслідування. Вивчаючи програми, що розповсюджуються вільно, на уроках інформатики  учні самі зрозуміють його переваги та той факт, що немає сенсу встановлювати контрафактне програмне забезпечення, якщо є маса безкоштовних, якісних і не менш зручних програм. Для закріплення цієї думки та уникнення використання учнями неліцензійного програмного забезпечення, школа повинна попіклуватися щоб усі програми, встановлені у школі, були доступними для копіювання їх для домашнього використання.

Отже, на наш погляд, використання вільного програмного забезпечення в загальноосвітніх навчальних закладах є перспективним, адже надає ряд переваг та сприяє якісній підготовці майбутнього покоління до життя в сучасному суспільстві.

Список використаних джерел:

  1. Школам – вільне програмне забезпечення : [Електронний ресурс]. –http://nbg.ho.ua/index.php/publikatsii-vchyteliv/15-shkolam-vilne-prohramne-zabezpechennya
  2. Чому школи повинні використовувати виключно вільне програмне забезпечення. Річард Столлман: [Електронний ресурс]. –http://www.linux.kiev.ua/ua/education/why/

4 Replies to “Олейнікова А. В. ВІЛЬНЕ ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ”

  1. yana290393 says:

    Використання вільного програмного забезпечення в загальноосвітніх навчальних закладах є великим позитивним. Вивчаючи програми, що розповсюджуються вільно, на уроках інформатики учні самі зрозуміють його переваги і до того ж можна копіювати програми. Школа повинна бути забезпечена усіма програмами які мають бути встановлені у школі і були доступними для копіювання їх для домашнього використання

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *