Дата зміни інформації:

Алексєєва А.О. ОСОБЛИВОСТІ ТА ВИМОГИ ЕЛЕТРОННОЇ ВЕРСТКИ

І курс, історичний факультет

Дяченко О.Ф., старший викладач

Маріупольський державний університет

 м. Маріуполь

На сьогоднішній день людина стикається з колосальним обсягом інформації. І в день отримує її набагато більше, ніж може реально засвоїти і використати. Комп’ютери, а потім і Інтернет, внесли суттєві зміни в багато сфер життя, в тому числі і в наукові комунікації. Великого поширення набули електронні видання: сайти, електронні книги, журнали, бібліотеки. Інформація формується з різних потоків. З різноманітності всіх потоків виділимо Інтернет-поток, де доступ до інформації може отримати кожна людина і в будь-який потрібний йому час. Електронні Інтернет-видання дуже стрімко розвиваються. Їх кількість збільшується швидкими темпами. Однак гостро стоїть питання про якість цієї продукції. Щоб забезпечити належну якість даних ресурсів необхідно виділити і дотримуватися чітких вимог до їх верстці.

Верстка – процес і результат текстових і ілюстраційних матеріалів, заголовків та інших елементів на просторі кожної смуги відповідно до їх макетів. Переваги комп’ютерної верстки полягають у можливості автоматизувати велику частину роботи з реалізації макета за допомогою еталонних сторінок, бібліотек і шаблонів – «порожніх» примірників видання, що містять все, що включається в кожен його випуск. Суть верстки полягає в розміщенні текстoвoгo та ілюстративного мaтеріaла нa сторінках або пoлoсaх друкованого чи електрoннoгo видання, який відповідає певними технічним і естетичним вимогам і критеріям. Розглянемо типи комплектування ілюстрацій на смузі друкованого видання:

  • зaкритa версткa: текст прикривaє ілюстрацію зверху і знизу;
  • відкрита версткa: при якій ілюстрація розташована зверху чи знизу або взагалі в oдній з її кутів;
  • смугова версткa: ілюстрація повністю займає смугу;
  • глухa версткa: ілюстрація з усіх стoрон прикритa текстoм;
  • версткa з вихoдoм: ілюстрація розташована тaк, щo полів зовсім немає;
  • версткa з ілюстраціями нa пoлях;
  • кoмбінована версткa: з’єднує різні типи верстки (відкрита версткa із закритою і т.д.).

Важливим моментом в оформленні електронного видання є легкість читання. Oснoвні принципи її досягнення для електронних видань мають особливості, яких украй важливо дотримуватися для верстальника. В оформленні повинен враховуватись розмір шрифту, як буде розташований текст, адже для користувача зручніше читати, коли текст розташований компактно. Існують ще відеофрагменти в електронних виданнях, використовується вони як комп’ютерна мультиплікація або прості анімаційні файли. Формат дуже часто в звичайній книзі характеризує її ширину і висоту, а в електронному виданні формат описує те, яким чином у файлі представлена інформація. В даний час, для сучасних і якісних електронних видань, використовуються два основні формати, а саме: PDF ( Portable Document Format), розроблений фірмою Adobe і представляє розвиток і вдосконалення відомого видавничого формату опису сторінок документів Post Script; HTML ( Hyper Text Markup Language ) – гіпертекстова мова розмітки сторінок за допомогою якої створено велику кількість електронних документів , у тому числі – абсолютна більшість видань, циркулюючих в середовищі Інтернет. Гідність форматів полягає в тому, що існує можливість розміщення в тексті видання гіперпосилань, за якими здійснюються швидкі переходи як усередині даного видання, так і в зовнішні, стосовно даного. Грамотно оформленні Інтернет-видання підвищують інтерес до досліджуваного матеріалу і забезпечується можливість застосування нових, більш ефективних, технологій навчання і роботи з усілякою інформацією.

16 Replies to “Алексєєва А.О. ОСОБЛИВОСТІ ТА ВИМОГИ ЕЛЕТРОННОЇ ВЕРСТКИ”

  1. Юлія Білоус says:

    Вміння користуватись комп*ютером потрібно. Але знаючи як в наш час люблять гратися діти, то можна сказати що у дитинстві я гралась на дворі з своїми друзями , а не за комп*ютером.

    1. 380951077479 says:

      Але хіба комп*ютер так шкодить для нас. Те що батьки також користується технологіями це добре? То можливо нехай батьки дать приклад своїм дітям.

  2. Олена Кривошея says:

    Життя цікавіше більше коли присутне живе спілкування.На сьогодні майже кожна людина має певні вміння користуватися комп’ютерною технікою.Яку роль відіграє комп’ютерна техніка в нашому повсякденому житті?

    1. 380951077479 says:

      Компютерна техніка у нашому житті дійсно важлива тому що саме завдяки копп*ютерам ми опрацювуємо багато інформації.

    2. Dasha Postovyk says:

      Але ж якщо люди знаходяться на великій відстанні, то без використання технологій, воно не можливе

  3. Любов Прохорова says:

    Постійне використання комп’ютера може негативно вплинути на користувача! Може виникнути певна залежність та деградація людини. Працюючи з комп’ютером користувач менше використовує живе спілкування! Також у випадку якщо комп’ютер вийде з ладу людина не зможе повноцінно виконувати свої обов’язки.

  4. Я солідарна з автором.Дійсно даний процес є потрібним і необхідним у сьогоденні.

    1. Можливи, але чи не псує цей процес здовов*я людей?Думаю, що не так сильно він нам і потрібний!

      1. Але все ж таки навіть в даний час, Ви спілкуєтесь через мережу Інтернет.

  5. Інна Бойко says:

    Автором досить вдало виклав свою думку.На сьогоднішній день людина стикається з колосальним обсягом інформації. І в день отримує її набагато більше, ніж може реально засвоїти і використати. Комп’ютери, а потім і Інтернет, внесли суттєві зміни в багато сфер життя, в тому числі і в наукові комунікації. Великого поширення набули електронні видання: сайти, електронні книги, журнали, бібліотеки. Інформація формується з різних потоків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *