Дата зміни інформації:

Бондаренко Т.В.: “РОЗВИТОК ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА ЯК ОСНОВА НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО ПРОГРЕСУ”

старший викладач кафедри інформатики та ІКТ,

кандидат педагогічних наук

Уманський державний педагогічний університет

імені Павла Тичини

Проблеми створення, постійного удосконалення та застосування комп’ютерних технологій перебувають у центрі уваги провідних науковців України, оскільки їх впровадження – необхідна умова розвитку сучасного інформаційного суспільства.

Безповоротність, наступність та необхідність інформатизації освіти очевидна. Так, традиційний друк змінюється «електронними книгами», на заміну книгосховищ створені електронні бібліотеки та медіатеки; традиційне навчання все більше просувається в дистанційному напрямку.

Розуміючи важливість зазначеної проблематики заклади вищої освіти пропонують своїм студентам навчання на базі освітньої платформи Moodle. При цьому, активно використовується бездротовий широкосмуговий Інтернет, практикується швидке завантаження ПК або «сплячий» режим, пробудження з якого займає менше секунди. Сучасні операційні системи можуть встановлювати оновлення, не вимагаючи обов’язкового перезавантаження комп’ютера.

Інформатизація освітньої галузі вплинула і на форми спілкування між викладачами та педагогами. Задіюючи власний сайт, сайти університету, факультету, кафедри, електронну пошту, мережеві протоколи типу: ICQ, Skype, QIP, соціальні мережі (ВКонтакте, Однокласники, Twitter, Facebook, Мой мир, Google-кола) можна ефективно організувати навчальний процес та значно підвищивши якість освіти.

Враховуючи усе вищесказане, варто зазначити, що для того, аби вищий навчальний заклад був конкурентоздатним на ринку освітніх послуг, українські педагоги мають випускати продукт, потрібний суспільству. Таким продуктом може стати інформаційна культура та комп’ютерна грамотність студентів і педагогів.

6 Replies to “Бондаренко Т.В.: “РОЗВИТОК ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА ЯК ОСНОВА НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО ПРОГРЕСУ””

  1. На сьогодні дана тема досить актуальна, адже без інформаційних технологій в сучасному соціумі буде досить важко. Не можливо уявити сьогоднішній світ без соц. мереж, YouTube, чи того ж Moodle. Це не те, що життєва необхідність, це просто є досить зручні в користуванні і обміні інформацією ресурси. Тому потрібно долучатись до різних інформ. сервісів, сайтів, ресурсів. Адже вони будуть Вам корисні як в навчанні, так і в повсякденному житті.

    1. tanya_bond says:

      Якщо говорити про інформаційне суспільство, то тут є лише рух вперед. А щоб його здійснювати треба постійно бути обізнаними в даній проблемі. Тому тезу дописувача підтримую!

  2. Олександр says:

    Нещодавно я познайомився з сервісом віртуальної стіни Padlet. Рекомендую користуватися усім викладачам та студентам.

    1. tanya_bond says:

      Віртуальна стіна – один з ефективних засіб у навчанні. Особливо цікаво студентам бачити одночасні коментарі один одного (на мою думку).

  3. Ткачук Галина Володимирівна says:

    Бачити коментарі один одного – це добре. Крім того, студенти можуть бачити результати виконаної роботи інших і порівнювати зі своєю роботою. Інструментарій Padlet досить простий. На мою думку, такий засіб доцільно використовувати у процесі обговорень або запису ідей, думок, поглядів.

    1. tanya_bond says:

      Прикро, що віртуальної стіни вітчизняного виробництва немає. Або я просто з ним не знайома?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *