Дата зміни інформації:

Колосовська К. Ю.: “ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ ЯК НЕВІД’ЄМНА ЧАСТИНА СЬОГОДЕННЯ”

III курс, факультет української філології

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Крівник: Бондаренко Т.В., к.п.н., ст. викладач

Освіта сьогодні набула ключового значення. Мобільність населення та наявність інформаційного середовища, як нового домінуючого елемента, зумовлюється переосмисленням життєвих пріоритетів, зокрема і в навчальному процесі.

Кожен свідомий громадянин повинен займатися самоосвітою та самовихованням, а для цього керуватися принципом «навчання впродовж життя». Тому дистанційне навчання, під час якого широко використовуються комп’ютерні навчальні програми, допоможе забезпечити цей принцип на належному рівні.

Навчання на відстані в сучасному світі здійснюється за допомогою Інтернет-мережі. Так, тютори, вчителі, викладачі використовують типовий сервіс відкладеного зчитування (e-mail) для надсилання навчальних матеріалів поштою (друкованих, аудіо-, відео- й електронних посібників). Сучасним майданчиком для комунікації можуть слугувати і соціальні мережі такі як: ВКонтакте, Однокласники, Twitter, Facebook, Google+, Мой мир, LiveJournal.

Так, наприклад, мережа ВКонтакте, як універсальний засіб зв’язку, реалізує взаємодію між викладачем та студентом та відкриває ряд можливостей для всіх учасників процесу навчання. Студенти можуть мати доступ до навчальних матеріалів; завантажувати виконані завдання; контролювати рівень засвоєних знань; спілкуватися з викладачами через особисті повідомлення, чат. Зручною функцією у дистанційному навчанні є команда «нагадування», яка контролює та звертає увагу власника сторінки на стан подій і наявність нових завдань.

Вконтакте включає декілька команд, які зможуть полегшити та удосконалити процес навчання. Якщо розглянути таку функцію, як «Мої Новини», то саме через них з’являється можливість стежити за оновленнями на сторінках друзів, де будуть відображатися додані відео, статус, нове фото. Студенту не обов’язково заходити на сторінку, щоб бути проінформованими щодо завдань, які додав викладач. Усе це можна проглянути у стрічці новин.

Ще цікава функція «Додатки», – вміщує програми, які дозволяють урізноманітнити дистанційне навчання та виводить його на більш технологічний рівень. При цьому, система пропонує вправи на розвиток мислення, пам’яті, уяви, що дозволяє доступно, із задоволенням та у ігровій ненав’язливій формі здобувати нові знання.

Викладачі можуть використовувати різноманітні програми, щоб швидко і автоматично перевіряти виконані завдання, що значно економить час та ресурси.

Студенти в свою чергу, проводять час в мережі Інтернет з користю, вони переглядають навчальні відео, розв’язують пізнавальні завдання, опановують новий матеріал у зручний для себе спосіб.

Таким чином, молодим людям та їх наставникам необхідно бути не лише компетентними у питанні використання нових інформаційних технологій, а й активно запроваджувати їх у життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *