Дата зміни інформації:

Дядьора Н. О. ВИКОРИСТАННЯ СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ У НАВЧАЛЬНИХ ЦІЛЯХ

ІІ курс, факультет української філології

Бондаренко Т. В., канд. пед.. наук

Уманський державний педагогічний університет ім. Павла Тичини

Умань

Сьогодні більшість людей не можуть уявити свого життя без соціальних мереж. Вони в основному позитивно впливають на людей, адже за допомогою них можна знайти нових друзів, спілкуватись в реальному часі і безкоштовно з тими, хто далеко. Тут ми дізнаємося останні новини, знайомимося з цікавими людьми, тощо. Ми можемо підвищити свою самооцінку за допомогою соціальних мереж, адже кожен може саме тут поділитись своїми ідеями, виразити свої емоції, а також дати пораду. Таким чином, соціальні мережі – універсальний засіб комунікації, якими користується більшість населення нашої планети.

Використовуються ці комунікації і в освіті. Ефективною є така діяльність як: забезпечення обміном інформацією на відстані та в середині своєї соціальної групи, а також комунікація між викладачами на студентами.

В Україні соціальна мережа «Вконтакте» займає третє місце за кількість відвідувань (згідно з даними сайту Alexa.com). Тут зареєстровано більше третини населення України. В основному відвідувачами сайту є молоді люди віком від 17 до 24 років, тобто переважна більшість студентів вищих навчальних закладів. А оскільки сайт є дуже популярним, і кожен студент робить, як мінімум три візити по 25 хвилин в день, то стало доволі зручно використовувати його не лише для розваг, а й у навчальних цілях.

Користувачам «Вконтакте» в освітніх цілях доступні такі можливості:

  • створення профілю з навчальною інформацією;
  • налаштування до приватної навчальної інформації;
  • створення приватної та публічної комунікації з іншими користувачами;
  • моніторинг активності друзів та спільнот за допомогою стрічки новин;
  • можливість коментування опублікованої навчальної інформації.

Зазвичай кожна навчальна група створює свою закриту спільноту, в якій здійснюється обмін інформацією, що стосується навчального процесу. Там містяться результати екзаменів, модулів, лабораторних та самостійних робіт, заліків, методичні рекомендації, лекційний матеріал, завдання для практичних робіт, підручники, а також різна організаційна та цікава інформація, що стосується студентів університету загалом або даного факультету. Це значно спрощує роботу молодих людей, адже їм достатньо просто зайти в спільноту або діалог та побачити потрібну інформацію.

Наприклад, моя академічна група також створила собі таку закриту групу та приватний діалог, де ми обмінюємось важливою інформацією (http:///12group_the_best).

Крім вище перерахованого, користувачам сайту доступні додатки, такі як: «Reshal.ru – Учебный архив», «Лучшие рефераты Сети», «Говорящий переводчик», «Translate.Ru – переводчик для учёбы» та інші.

Можна виділити наступні аргументи на користь застосування соціальних мереж в освітніх цілях:

  1. Це модно. Кожен студент буде радий використовувати такі сайти в навчальних цілях.
  2. Це безкоштовно, тому користувачі з’являються в мережі по декілька разів на день.
  3. Соціальну мережу молодь відвідує частіше, ніж на інші веб-сайти.
  4. Навчаючись в соціальних мережах, студенти освоюють нові інформаційні технології.
  5. Соціальні мережі дозволяють студентам поділитися тим, чого вони навчилися не тільки зі своїми однокурсниками, а й з усім світом.
  6. Можливість дистанційно навчатися та участь в освітньому процесі в режимі онлайн.
  7. Студенти мають можливість спілкуватись не тільки між собою, а й з своїми викладачами. Саме тут викладач стає більш доступніший студенту.
  8. В освітній процес можуть бути залучені і батьки.
  9. Якщо студент сором’язливий, то саме в соцільній мережі він себе відчуватиме комфортніше.

Таким чином, соціальні мережі є зручним засобом для обміну інформацію, для спілкування між студентами та викладачами. Це дуже просто, адже все це відбувається швидко та в реальному часі, це не вимагає встановлення інших програм. Взагалі, соціальні мережі можуть стати повноцінний освітнім середовищем, адже кожен бажаючий тут може проводити час, не тільки переглядаючи сторінку новин та друзів, а й в зручному спосіб та в комфортній обстановці отримати масу нових та потрібних знань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *