Дата зміни інформації:

Корнієнко Н.А. ВИКОРИСТАННЯ ІКТ ТА МОЖЛИВОСТЕЙ ІНТЕРНЕТ НА УРОКАХ ХІМІЇ

IV курс, природничо-географічний факультет

Паршуков С.В., старший викладач кафедри інформатики та ІКТ

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Умань

У сучасному світі, який динамічно змінюється, роль інформації неможливо переоцінити.

Останнім часом помітно зросла кількість досліджень, предметом яких стало використання ІКТ у навчальному процесі

Розробкою і впровадженням у навчальний процес нових інформаційних технологій активно займаються такі дослідники як: Дмитреєва Е.И., Новиков С.У., Полілов Т.А. та багато інших.

Питання використання ІКТ для навчання хімії вже розглядалося різними вченими. Так, В.Ф. Заболотний, обґрунтовуючи необхідність використання ІКТ в освітньому процесі, зазначив, що дидактичні можливості певних технічних засобів співвідносні з певними бажаними характеристиками [1]. І.А. Смольяннікова зазначає, що «сучасний фахівець в будь-якій галузі повинен володіти навичками використання інформаційних та комунікаційних технологій у професійному контексті»[3] .

Впровадження інформаційно-комунікативних технологій у навчальний процесс характеризується:

  • поступовим нарощуванням темпу;
  • зміною кількісних та якісних характеристик засобів;
  • збільшенням обсягу інформаційних потоків;
  • зміною технологій викладання.

Таким чином, відмічаємо таке протиріччя: сучасність вимагає введення ІКТ в освітній процес, але методика впровадження ІКТ в процес навчання ще не достатньо розроблена.

Нові мультимедійні засоби, в яких використовується аудіо-візуальний формат, надають такі можливості, які традиційні підручники надати не можуть.

Великі можливості у підвищенні ефективності процесу викладання хімії є використання мережі Інтернет. Зазвичай, найпростіше застосування Інтернету у навчанні хімії – це використання його як джерела додаткових матеріалів. Однак, найповніше можливості Інтернету розкриваються при використанні його у навчальній аудиторії: це можуть бути спеціальні тренувальні вправи для дистанційного навчання, творча діяльність цілих колективів.

Надзвичайно важливою у використанні ІКТ на заняттях та поза ними є роль учителя. Необхідно, щоб кожен учитель зрозумів: комп’ютер у навчальному процесі – не механічний педагог, а засіб навчання, що підсилює і розширює можливості його навчальної діяльності. Те, що учитель бажає одержати в результаті використання машини, у неї необхідно запрограмувати. Тому учитель має бути інформаційно та інформативно компетентним.

Список використаних джерел

  1. Алборова С.З. Телекоммуникации как средство развития познавательного интереса учащихся: Автореф…дис. канд. пед. наук: 13.00.01 / Северо-Осетинский гос. ун-т им. К.Л. Хетагурова. – Владикавказ, 1999. – 14 с.
  2. Биков В.Ю. Моделі організаційних систем відкритої освіти: монографія / В.Ю. Биков. – К.: Атака, 2008. – 684 с.
  3. Ставицька І.В. Інформаційно-комунікаційні технології в освіті [http://confesp.fl.kpi.ua/node/1103 ].

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *