Дата зміни інформації:

Маслюченко Ю. А. ВИКОРИСТАННЯ СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ У НАВЧАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ

II курс, фізико-математичний факультет

Ткачук Г. В., канд. пед. наук,доцент

Уманський державний педагогічний університет

імені Павла Тичини,

Умань

Відповідно до нового дослідження компанії The Nielsen Company, на сьогоднішній день інтернет-користувачі з усього світу витрачають на соціальні мережі та блоги понад 110 млрд хвилин, або близько 22% всього часу, коли вони знаходяться он-лайн. В середньому 6,6 годин на місяць українець віддає соц.мережам, приблизна кількість сторінок, що ним переглядається – 3307. За життя, середньостатистична людина проводить в мережі близько 12-ти років [1].

Компанія Яндекс восени 2014 року оприлюднила дані свого масштабного дослідження щодо використання соціальних мереж українцями [2]. Їх результати представлені в таблиці (Табл.1) та графіку (Рис.1).

Таблиця 1.Кількість облікових записів в Україні

Назва соціальної мережі Кількість облікових записів
Вконтакті

27 млн

Однокласники

11 млн

Фейсбук

3,2 млн

Твіттер

430 тис

Лідер за кількістю облікових записів – мережа Вконтакті. У ній зареєстровані люди різного віку, але найбільше серед них віком 16-25 років. У переважній кількості це студенти.

 1

Рис.1. Віковий склад українських користувачів Вконтакті

З кожним днем кількість користувачів соціальних мереж зростає, і постає питання, чи можуть соціальні мережі використовуватись у навчальному процесі і чи використовуються зараз.

З цією метою на фізико-математичному факультеті Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини було проведено опитування і їх результати можна побачити у діаграмах (Рис.2-3).

2

Рис. 2. Результати відповідей на питання «Скільки годин на день Ви проводите у соціальних мережах?»

Як бачимо, на рис.2 більшість студентів проводить дуже багато часу в соціальних мережах. Це дає підстави стверджувати, що їх цікавить така форма проведення вільного часу і корисно було б розміщувати на цих сайтах інформацію, яка б могла допомогти їм у навчанні.

3

Рис. 3. Результати відповідей на питання «Чи використовуєте Ви соціальні мережі для розміщення та використання інформації, що безпосередньо стосується навчального процесу?»

На рис. 3 бачимо, що студенти хоч і проводять у соціальних мережах багато часу, все ж використовують їх для полегшення навчального процесу.

Соціальні мережі стали дуже популярними у наш час і крім розваг вони можуть надати нам і потрібну інформацію. Ми можемо використовувати їх для навчання: створювати групи, обмінюватися навчальними матеріалами, обговорювати їх, допомагати один одному, шукати та завантажувати он-лайн уроки та багато іншого. Колективне навчання у середовищі, у якому студенти і так проводять багато часу дає змогу створити здорову конкуренцію і забезпечити краще засвоєння знань.

Список використаних джерел

  1. Соціальна реклама. [Електронний ресурс] – Режим доступу: http:///videos24427417?z=video24427417_163004229%2Falbum24427417
  2. Українці в соціальних мережах. [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://watcher.com.ua/2014/08/21/ukrayintsi-v-sotsialnyh-merezhah-nove-doslidzhennya-vid-yandeksa/.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *