Дата зміни інформації:

Найчук В.В. КОМП’ЮТЕР У СУЧАСНОМУ ЖИТТІ ЛЮДИНИ

III курс ПГФ

Троян С.О., викладач

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тични

Умань

За останні десятиліття технічна революція привнесла у наше життя незаперечні зміни. Персональні комп’ютери, мобільні телефони, різна побутова техніка значно спростили вирішення багатьох завдань і додали комфорту в житті людини. На жаль, останнім часом все більше проявляються і негативні сторони від взаємодії з сучасними інноваціями.

Сформувався зовсім новий цифровий світ, в якому люди не можуть помітити насування загрози у вигляді комп’ютерної залежності. Їм складно зрозуміти, що постійне проведення часу біля монітора може завдати шкоди організму як фізичний, так і психологічний. Вони з самого початку життя в цьому цифровому світі мешкають і почуваються досить комфортно.

Беззаперечним є той факт, що для багатьох людей комп’ютер став важливою і необхідною частиною способу життя. В даний час жодну галузь людської діяльності не обходиться без застосування комп’ютерної техніки, яка полегшує працю, дозволяє компактно і зручно зберігати інформацію,  оперативно і доступно обмінюватися нею. Але не варто забувати про те, що комп’ютери разом з користю мають й істотний шкідливий вплив на здоров’я людей, особливо дітей і молоді.

 Тривала робота за комп’ютером негативно позначається на багатьох функціях нашого організму: нервовій, ендокринній, імунній та репродуктивній системах, на зорі та кістково-м’язовому апараті людини.
Так, постійне перебування у монітора комп’ютера призводить до порушень постави, викривлення хребта. Працюючи на комп’ютері, ми застигаємо у незручній позі на тривалий проміжок часу. У результаті, від довгого сидіння в нерухомому положенні, з’являються болі в суглобах кистей рук, м’язах шиї, спини, головні болі. Це може стати причиною виникнення різних захворювань опорно-рухової системи. Найбільш схильні до вказаних наслідків діти, в яких викривлення хребта призводить до сколіозу.  У дорослих це може привести до хворобливих відчуттів і оніміння в попереку, шиї, плечовому поясі, до загострення радикулітів. Головною причиною розвитку таких нездужань є неправильна позиція на робочому місці.

Для того щоб зменшити шкідливий вплив незручною пози, необхідно правильно підібрати робочі меблі: це регульовані за висотою опори, колісна шасі, стійкий металевий каркас, зручний для користувача профіль крісла.

Дослідження лікарів-офтальмологів довели, що зорова напруга та інші проблеми зору можуть зустрітися у 9 чоловік з 10, які використовують монітори на роботі. Людське око пристосоване до того, щоб постійно змінювати фокусування, розглядаючи світ навколо себе. А при роботі за монітором, коли очі постійно дивляться в одному напрямку, м’язи, що керують очними яблуками, слабшають.

Шкідливим виявляється і шум комп’ютерної техніки, який поділяють на дві категорії: безупинний і періодичний. Безупинний шум створюють системи охолодження устаткування та вентиляції. Періодичний шум створюють в основному принтери, які на 30-40 децибел перевищують шум від систем охолодження і вентиляції. Він негативно впливає на продуктивність праці користувачів комп’ютерів, викликає головний біль.

Комп’ютери негативно діють і на психіку людей, особливо дітей, на що звертають свою увагу лікарі. Вони вважають, що так звана залежність від комп’ютерів, особливо комп’ютерних ігор, стає схожою на залежність від наркотиків. Цікаво, що навіть після усвідомлення практичної марності ігрової діяльності людина не може повністю відмовитися від неї. Головним для тих, хто вже перебуває в залежності – пам’ятати, що вирішальний фактор у подоланні комп’ютерної залежності – робота над собою та заняття активними видами діяльності: спортом, прогулянками на свіжому повітрі, відвідання мистецьких і культурних заходів, особисте, а не віртуальне спілкування з друзями.

Перелік можливих негативних явищ для людини можна довго продовжувати. Дослідження вчених показують явну небезпеку комп’ютерів для людей, але комп’ютер у багатьох випадках служить незамінним помічником для освітнього процесу.

Тому найголовнішим завданням людей є – знайти оптимальне рішення проблеми. Стимулювати заняття спортом, займатись відвідуванням різноманітних гуртків та секцій.

Список використаних джерел

1.http://pleyady.kiev.ua/dumki-vgolos/6748-komp-39-juter-drug-chi-vorog-dljanavchannja.html

2. http://www.law.nau.edu.ua/uk/molod-i-zakon/714-computer-and-human-health

3. http://posibnyky.vntu.edu.ua/mova/13.html

4. http://www.allbest.ru/

One Reply to “Найчук В.В. КОМП’ЮТЕР У СУЧАСНОМУ ЖИТТІ ЛЮДИНИ”

  1. Ірина says:

    Ця стаття є досить актуальною у наш час, адже зараз жодна галузь людської діяльності не обходиться без застосування комп’ютерної техніки, яка полегшує працю, дозволяє компактно і зручно зберігати інформацію, оперативно і доступно обмінюватися нею.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *