Дата зміни інформації:

Форум


Welcome Guest 

Show/Hide Header

Welcome Guest, posting in this forum requires registration.






Pages: [1]
Author Topic: Використання хмарних технологій в освітньому процесі
GoogleUser-
84
Новачок
Posts: 9
Post Використання хмарних технологій в освітньому процесі
on: October 27, 2021, 17:27

Сучасні діти впевнені, що знання та уміння, які вони отримують в школі, навряд чи згодяться в їх майбутній життєдіяльності. За відсутністю стійкої мотивації до вивчення  дисциплін губиться інтерес до навчання в цілому.

Нині все більшої популярності набувають «хмарні технології». Це пов’язано з бурхливим розвитком Інтернету і супутніх технологій.

Хмарні технології – це технології обробки даних, в яких комп’ютерні ресурси надаються Інтернет-користувачеві як онлайн сервіс, одна велика концепція, що містить багато різних понять, що надають послуги.

Сучасний приклад впровадження хмарної технології в освіту представлений корпорацією Microsoft у вигляді Microsoft Virtual Academy.

За словами розробників, MVA (Microsoft Virtual Academy) – це повністю хмарна служба, що пропонує навчання хмарним технологіям Майкрософт. Цей онлайновий ресурс запрацював в Україні порівняно недавно.

Для отримання доступу до освітніх ресурсів порталу потрібен обліковий запис Windows Live ID. Після реєстрації користувач може вибрати потрібний йому курс, що складається з декількох тематичних модулів, і приступити до вивчення навчальних матеріалів.

Користувач має право реєструватися в декількох курсах одночасно в залежності від доступності самого курсу. Навчання у віртуальній академії дозволяє користувачу самостійно: вибрати курс вивчення і час навчання; розподіляти навчальний час, враховувати особливості досліджуваного матеріалу – його складність, обсяг; визначати успішність навчання, відстежувати результати навчання; проводити моніторинг рівня засвоєння нового матеріалу за допомогою проходження тестів.

Корпорація Google розробляє і надає сервіси, доступ до яких можливий у вікні будь-якого браузера за наявності підключення до Інтернет. Для освітніх цілей розроблений Google Apps Education Edition – безкоштовний пакет для навчальних закладів, що включає всі можливості професійного пакета. Онлайнові сервіси для навчальних закладів від Google мають ряд переваг, що дає можливість використовувати їх в будь-якому освітньому середовищі, де є мережа Інтернет.

Онлайнові сервіси для навчальних закладів від Google мають ряд переваг:

– мінімальні вимоги до апаратного забезпечення (обов’язкова умова – наявність доступу в Інтернет);

– хмарні технології не вимагають витрат на придбання та обслуговування спеціального програмного забезпечення (доступ до додатків можна отримати через вікно веб-браузера);

– Google Apps підтримують всі операційні системи та клієнтські програми, використовувані користувачами та навчальними закладами;

– робота з документами можлива за допомогою будь-якого мобільного пристрою, що підтримує роботу в Інтернет;

– всі інструменти Google Apps Education Edition безкоштовні.

Сучасні комп’ютерні технології дозволяють учням, студентам і викладачам використовувати для спілкування і роботи декілька пристроїв: ноутбуки, комп’ютери, смартфони, мобільні телефони й т. д.  Інструменти Google Apps підтримуються самими різними пристроями, тому є загальнодоступною та універсальною IT-технологією для роботи в освітньому середовищі.

Отже, завдяки сучасним хмарним технологіям освітні заклади мають можливість: формувати та вдосконалювати інформаційну культуру всіх учасників освітнього середовища; налагоджувати більш досконалі комунікації між учасниками освітнього середовища; вдосконалювати освітній процес на базі хмарних технологій; використовувати хмарні сервіси для зберігання даних освітнього процесу та більш досконалого використання.

GoogleUser-
83
Administrator
Posts: 2
Post Re: Використання хмарних технологій в освітньому процесі
on: October 27, 2021, 18:33

Добрий день) Якими сервісами користувались, Ви? Який на вашу думку найзручніший ? Чому?

GoogleUser-
84
Новачок
Posts: 9
Post Re: Використання хмарних технологій в освітньому процесі
on: October 27, 2021, 23:03

Доброго дня, GoogleUser-83. Доводилось користуватися такими сервісами як: Kahoot, Google Apps, Plickers, Learning Apps. Найзручнішим для себе, хочу відмітити Google Workspace. Його головна перевага у синхронизації між іншими пристроями, що дає можливість працювати будь-де і будь-коли без втрати темпу у навчанні. Також, плюс цього сервісу у інтеграції, адже Google Workspace - це об'єднання всіх відомих нам додатків від Google: Клас, Документи, Таблиці, Презентації, Форми, Сайти, Диск. Тобто, це звичний інтерфейс; можливість використовувати функціонал сервісу знаходячись в іншому. До того, ж він є безкоштовним))

GoogleUser-
77
Новачок
Posts: 12
Post Re: Використання хмарних технологій в освітньому процесі
on: October 27, 2021, 23:37

Пане авторе! Ваша тема є актуальною і дискусійною. Розглядаючи хмарні технології в освіті, Ви концентруєте свою увагу саме на хмарних рішеннях від Google. Безперечно, Google є монополістом, який впевнено домінує на світовому ринку. Як Ви вважаєте, чи буде Google збирачем хмарних ідей в подальшому, які будуть наслідки для користувачів, і чи є альтернатива?

GoogleUser-
84
Новачок
Posts: 9
Post Re: Використання хмарних технологій в освітньому процесі
on: October 28, 2021, 08:12

Добрий день, GoogleUser-77. На мою думку Google і на далі залишиться лідером хмарних рішень, но на рахунок того що залишиться це все безкоштовним, чи без нових обмежень функціоналу, є певні сумніви.

Pages: [1]


Mingle Forum by cartpauj
Version: 1.0.33.3 ; Page loaded in: 0.156 seconds.