Дата зміни інформації:

Форум


Welcome Guest 

Show/Hide Header

Welcome Guest, posting in this forum requires registration.






Pages: [1] 2
Author Topic: ОНЛАЙН-ІГРИ ЯК ОДИН ІЗ НАЙЕФЕКТИВНІШИХ ШЛЯХІВ У ВИВЧЕННІ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ
GoogleUser-
14
Новачок
Posts: 12
Post ОНЛАЙН-ІГРИ ЯК ОДИН ІЗ НАЙЕФЕКТИВНІШИХ ШЛЯХІВ У ВИВЧЕННІ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ
on: May 15, 2018, 15:59

У наш час вивчення іноземних мов – одне з найпріорітетніших завдань у сучасній школі та поза її межами. Фактично навіть придбання навичок базового рівня однієї або кількох іноземних мов має благотворний вплив на кар'єру та життя в цілому. Але чимало людей вважають, що це надзвичайно довгий та нецікавий процес. Але вивчення мови не завжди повинно бути нудним та затратним.
Освоєння нової мови може бути складним завданням, але ніхто ніколи не казав, що це має бути нудно. Вивчення нової мови може бути дуже приємним, коли ваш підхід до навчання спрямований на веселощі. Сьогодні ми можемо вивчати мови через соціальні медіа, фільми та серіали або навіть граючи в онлайн-ігри.
Будь-яка форма навчання може бути досить марудною, коли ви застосовуєте застрарілі методи. Це створює бідну і невиразну модель вивчення, що, як правило, призводить до регресу.
Тому слід позбавитись своїх старих методів, застосовуючи нові технології, зокрема, онлайн-ігри, які можуть відтворюватися за допомогою додатків на вашому смартфоні, в інтернеті, портативних ігрових консолях тощо, це робить вивчення мови зручним та мобільним.
Це питання в своїх працях досліджували такі вітчизняні та зарубіжні вчені: Сміт П. , Бажин П., Стронин М., Тумакова Н. та інші.
Існує поширене помилкове уявлення про те, що належне навчання має бути виключно серйозним та поступовим, а якщо хтось проводить час весело, то про гарні результати не може і йти мова. Однак саме комп’ютерні ігри забезпечують альтернативний шлях до пізнання мови, забезпечуючи таким чином позитивний результат.
Ідея «вивчення» більше не означає «зубріння». Замість того, щоб здобувати необхідні практичні навички, необхідні для того, щоб елементарно підтримати діалог з незнайомцем на вулиці, люди просто завчають «суху» теорію.
Використання ігор може стати фантастичним інструментом у вивченні нової лексики та граматичних конструкцій. Спілкування з носіями мови у фан-чатах зокрема сприятиме зануренню у світ сленгу та іншої молодіжної лесики, а інструкції в комп’ютерному середовищі та репліки персонажів онлайн – стратегій можуть стати чудовим способом у вивченні такої необхідної граматики.
Зараз важко зустріти людину, а тим більше дитину, не знайому з комп'ютерними іграми. Більш того, в XXI столітті діти більшу частину вільного часу проводять, граючи в інтернеті. Згідно з даними Марка Пренскі (керівника американської компанії «Games2train» - розробника ігор), середньостатистичний учень витрачає менше 5 000 годин свого життя на читання книг і понад 50000 -на відеоігри [2, с. 254].
Отже, які ігри дійсно можуть допомогти вивчити мову за короткий термін та без особливих зусиль?
Корисними та ефективними у вивченні англійської мови можна назвати ігри, в яких є багато тексту і діалогів, а сюжет - це захоплююча історія з глибоко опрацьованими та адаптованими персонажами.
«Сюжетні» ігри (якщо згадувати їх як матеріал для читання та аудіювання англійською) можуть похвалитися наступними особливостями:
- Наявність професійно озвучених діалогів із субтитрами та коментарями.
- Велика кількість тексту у вигляді різних записів, виписок, уривків з газет та журналів, інструкцій, листів, щоденників і так далі.
- Відносно довга тривалість гри для того, щоб звикнути до особливостей середовища, а саме тексту, голосів, вимови акторів тощо.
- Повне залучення гравця в процес. Йому цікаво знати, про що говорять персонажі, як будуть розвиватися події, чим закінчиться історія.
- Можливість якоюсь мірою визначати розвиток сюжету, іноді від його рішень безпосередньо залежать долі героїв, зав’язка, кульмінація або розв'язка історії.
Слід також зазначити, що в іграх в основному прості сценарії, але мова героїв може все одно виявитися важкою для сприйняття. Як і фільми та серіали, ігри можна рекомендувати в якості матеріалу для аудіювання, якщо ваш словниковий запас і рівень володіння мовою дозволяють хоча б читати нескладні тексти. Тоді таке навчання стане дуже ефективним, однак, якщо з розумінням мови на слух виникнуть проблеми, виручать субтитри - вони наявні майже у всіх популярних іграх. Крім того, як і з фільмами, серіалами та книгами, діє певна закономірність: чим цікавіше твір, тим легше його зрозуміти і зовсім не хочеться закинути.
Тому для вивчення англійської корисні ігри різних жанрів: рольові, інтерактивні, детективні, квести, симулятори, аркади тощо. Для головоломок і стрілялок глибокий сюжет і діалоги менш характерні, але бувають і свої винятки. Наприклад, в серії рольових ігор «Dark Souls» дуже мало тексту, а в екшн-грі «Bioshock Infinite», навпаки, цікавий сюжет і багато діалогів. Можна дібрати такі приклади вдалих відеоігор з захоплюючим сюжетом і цікавими героями, що будуть надзвичайно корисними у вивченні іноземної мови: «Game of Thrones: A Telltale Games Series», «Witcher», «The Walking Dead», «Life is Strange» та інші.
Звичайно, адаптувати комп'ютерні ігри до вивчення граматичних тем складно, але створити алгоритм тренувальних вправ в форматі комп'ютерної гри для формування граматичних навичок у школярів цілком під силу досвідченому вчителю[1, с. 249].
Як приклад можна розглянути гру «The Last of Us».
Ця гра студії «Naughty Dog», яка зібрала величезну кількість нагород і хвалебних відгуків від геймерів і критиків, дуже корисна для всіх, хто вивчає англійську.
Озвучка виконана на найвищому рівні, тому герої звучать як справжні люди. Враховано всі нюанси живої мови: акцент (герой Джоел родом з Техасу, тому говорить він з помітним південним акцентом), задишка (якщо герой тільки-но насилу відбився від зомбі, ви почуєте «збите» дихання), дикція (якщо герой говорить сам з собою, то робить це нерозбірливо). Ви будете чути реальну мову, яка дуже відрізняється від тієї, що звучить на навчальних записах.
Крім якісного озвучення, в «The Last of Us» є багато цікавих розмовних виразів, наприклад:
Mumbo Jumbo - китайська грамота;
Now we're talking - так-то краще;
No sweat – «не парся».
Також чудовим вибором для тих, хто планує «поєднати приємне з корисним» є «GTA 5».
Чому саме п'ята частина? По-перше, тому що в ній три ігрових персонажі, а значить, три мовних зразки.
По-друге, «GTA 5» - гра величезних масштабів, в якій вам зустрінеться дуже багато другорядних персонажів з різними акцентами і мовними особливостями. Один з головних героїв Франклін, до слова, говорить на так званому «ebonics» - американському вуличному сленгові, що використовується деякими чорношкірими і є визнаним рівноправним мовним діалектом в Америці.
У грі також є безліч ЗМІ: радіо зі своїми ток-шоу, телебачення, інтернет і навіть кінотеатри. Однак будьте обережні: герої «GTA 5» використовують велику кількість лайок. Їх, безумовно, корисно знати, але краще не використовувати.
Отже, чому онлайн-ігри корисні для вашого англійської?
1. Ігри поєднують приємне з корисним
Це не шкільний урок, де вас змушують читати нудні тексти і незрозуміло навіщо відмінювати дієслова.
2. Ігри вчать вас новим словами
Нова лексика постійно звучить в діалогах і миготить в інвентарі. Слова легко запам'ятовуються через їх часте повторення, а також тому, що вони реально потрібні тут і зараз.
3. Ігри інтерактивні
На відміну від фільму або серіалу, в грі ви волею-неволею повинні взаємодіяти з іншими персонажами: слідувати їх вказівками, вибирати рядки в діалогових гілках. Зробивши яку-небудь дію, ви тут же отримуєте відгук, в тому числі і вербальний.
4. Ігри різноманітні
Середньовічні конфлікти, футуристичні війни, детективні розслідування, кримінальні розборки - список сюжетів можна продовжити. Лексика в таких іграх надзвичайно різноманітна.
Учитель знаходить цікаву комп'ютерну гру, яка містить цікаві для нього граматичні структури; повторює з учнями граматичні правила, з якими їм доведеться працювати; складає і пояснює учням правила гри; знайомить учнів із завданням гри і послідовністю етапів роботи над ним [3, с. 242].
Отже, можна дійти висновку, що ці та інші онлайн-ігри пропонують динамічну навчальну атмосферу, і це дійсно допомагає вам безпосередньо зануритись у мовне середовище. Ви можете вибрати гру в найбільш підходящий час і насолоджуватися тим, що ви не прив’язані до розкладу викладача та не обмежені 45-ти хвилинами. Найкраща частина полягає в тому, що поки ви занурені в гру, ви насправді вчитеся.
Ігри також забезпечують особистий простір. Ви можете поглиблювати свої навички з вимови, орфографії, граматики, синтаксису та ознайомлюватися з новою лексикою на дозвіллі, при цьому не боячись несхвалення та осуду викладачів та оточуючих. У такому контексті ви спілкуєтеся мовою кількома способами: переписуючись з гравцями своєї команди, слухаючи прямі трансляції, читаючи інструкції та вказівки на екрані тощо. Це і допомагає генерувати мовлення в різних сферах життя.

Angela-
Petrova
Новачок
Posts: 12
Post Ответ на: ОНЛАЙН-ІГРИ ЯК ОДИН ІЗ НАЙЕФЕКТИВНІШИХ ШЛЯХІВ У ВИВЧЕННІ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ
on: May 15, 2018, 16:09

Чи хотіли б ви, щоб ваша дитина навчалася виключно за допомогою онлайн ігор?

GoogleUser-
15
Новачок
Posts: 11
Post Ответ на: ОНЛАЙН-ІГРИ ЯК ОДИН ІЗ НАЙЕФЕКТИВНІШИХ ШЛЯХІВ У ВИВЧЕННІ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ
on: May 15, 2018, 16:11

Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи потрібен учням контроль під час вивчення англійської мови за допомогою ігор?! Як на мене діти надто сильно захоплюються грою і не зважають на інші функції гри!

GoogleUser-
16
Новачок
Posts: 11
Post Ответ на: ОНЛАЙН-ІГРИ ЯК ОДИН ІЗ НАЙЕФЕКТИВНІШИХ ШЛЯХІВ У ВИВЧЕННІ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ
on: May 15, 2018, 16:14

Як ви відноситесь до онлайн-ігор? Чи використовували ви такі ігри у навчальному процесі ?

GoogleUser-
14
Новачок
Posts: 12
Post Ответ на: ОНЛАЙН-ІГРИ ЯК ОДИН ІЗ НАЙЕФЕКТИВНІШИХ ШЛЯХІВ У ВИВЧЕННІ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ
on: May 15, 2018, 16:20

Цитата Angela Petrova May 15, 2018, 16:09
Чи хотіли б ви, щоб ваша дитина навчалася виключно за допомогою онлайн ігор?

Я вважаю, що доцільним було б поєднувати "класичне" навчання та онлайн ігри, адже ці два компоненти дуже пов’язані між собою. На мою думку, найкраще б було використовувати онлайн-ігри в позаурочних заняттях та факультативах. Крім того, не у всіх школах та вузах є належне технічне забезпечення.

GoogleUser-
17
Новачок
Posts: 11
Post Ответ на: ОНЛАЙН-ІГРИ ЯК ОДИН ІЗ НАЙЕФЕКТИВНІШИХ ШЛЯХІВ У ВИВЧЕННІ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ
on: May 15, 2018, 16:20

Доброго дня, на вашу думку онлайн ігри сьогодні є досить актульною темою?? Як часто ви використовуєте такі ігри, та які саме??

GoogleUser-
14
Новачок
Posts: 12
Post Ответ на: ОНЛАЙН-ІГРИ ЯК ОДИН ІЗ НАЙЕФЕКТИВНІШИХ ШЛЯХІВ У ВИВЧЕННІ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ
on: May 15, 2018, 16:23

Цитата GoogleUser16 May 15, 2018, 16:14
Як ви відноситесь до онлайн-ігор? Чи використовували ви такі ігри у навчальному процесі ?

Особисто я полюбляю жанрові ігри та стратегії, що створені на основі книг та фільмів, таким чином навчання англійської за допомогою ігор буде цікавим та легким, адже я буду вивчати лексику в межах однієї екосистеми.

GoogleUser-
14
Новачок
Posts: 12
Post Ответ на: ОНЛАЙН-ІГРИ ЯК ОДИН ІЗ НАЙЕФЕКТИВНІШИХ ШЛЯХІВ У ВИВЧЕННІ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ
on: May 15, 2018, 16:27

Цитата GoogleUser17 May 15, 2018, 16:20
Доброго дня, на вашу думку онлайн ігри сьогодні є досить актульною темою?? Як часто ви використовуєте такі ігри, та які саме??

Доброго дня, я є палким прихильником таких ігор, моїми улюбленими є Hearthstone, GTA 5 та деякі інші. Я вважаю, що онлайн-ігри є чудовим способом "підтянути" рівень англійської та водночас гарно провести час.

GoogleUser-
14
Новачок
Posts: 12
Post Ответ на: ОНЛАЙН-ІГРИ ЯК ОДИН ІЗ НАЙЕФЕКТИВНІШИХ ШЛЯХІВ У ВИВЧЕННІ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ
on: May 15, 2018, 16:32

Цитата GoogleUser15 May 15, 2018, 16:11
Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи потрібен учням контроль під час вивчення англійської мови за допомогою ігор?! Як на мене діти надто сильно захоплюються грою і не зважають на інші функції гри!

Дуже слушне зауваження! Я з вами повністю згодна, на мою думку сучасне покоління просто оточене інформацією, однак віднайти необхідні дані в тих же самих іграх - надзвичайно важке завдання. Що обурює мене найбільше, так це те, що вчителі в шеолах абсолютно ігнорують тіж самі онлайн-ігри, популярні музику та пісні на своїх уроках. Я вважаю, що вчителі мають проводити спеціальні майстер-класи по онлайн-іграм, аби звернути увагу учнів на необхідні аспекти ігрового процесу. Крім того, вчитель сам має показати приклад своїм учням та проявити зацікавленість в цьому.

Angela-
Petrova
Новачок
Posts: 12
Post Ответ на: ОНЛАЙН-ІГРИ ЯК ОДИН ІЗ НАЙЕФЕКТИВНІШИХ ШЛЯХІВ У ВИВЧЕННІ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ
on: May 15, 2018, 16:42

Я вважаю, що GTA це не найкраща гра для вивчення англійської мови. І взагалі як можна навчатися по іграх, я не уявляю цього!

Pages: [1] 2


Mingle Forum by cartpauj
Version: 1.0.33.3 ; Page loaded in: 0.169 seconds.