Дата зміни інформації:

Підгорна А.О. ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ ПРОЕКТІВ З АРХІТЕКТУРНОГО ПРОЕКТУВАННЯ

IV курс, Інститут аеропортів

Кухар Л.О., канд. пед. наук, доцент

Національний авіаційний університет, Київ

На сучасному етапі розвитку науки та виробництва відбувається комп’ютеризація всіх сфер людської діяльності. Виняток не становить і архітектурне проектування. Тому зараз більшість архітектурних проектів створюється за допомогою комп’ютера, що має велику кількість переваг та недоліків. Проектування на комп’ютері забезпечує більшу точність та якість зображень проекту, але віднімає певну індивідуальність та неповторність розроблюваних проектів.

Отже, постає проблема підготовки фахівців на сучасному технологічному рівні. Для навчання майбутніх архітекторів застосування сучасних інформаційних технологій найкращим шляхом є виконання навчальних архітектурних проектів з застосуванням відповідного програмного забезпечення.

Під час вивчення дисципліни архітектурне проектування студенти вчаться розробляти архітектурні рішення різних об’єктів. Частина розробки проектного рішення здійснюється за допомогою різних складних програмних комплексів. Основним завданням під час розробки навчального архітектурного проекту є створення його об’ємно-планувального рішення.

Розробка об’ємно-планувального рішення архітектурного проекту здійснюється за допомогою програми ArchiCAD [1] (рис. 1, 2).

1

Рис. 1

2

Рис. 2

Інша програма за допомогою якої можна створювати «реалістичний вигляд» архітектурного об’єкту та виконувати рендеринг (процес отримання зображення за моделлю з допомогою комп’ютерної програми) є Artlantis Studio 4 [2] (рис. 3).

 3

Рис. 3

Загальна компоновка проекту здійснюється в середовищі програми AdobePhotoshop [3] (рис. 4).

 4

Рис. 4

Отже, на сучасному етапі студент, майбутній архітектор, має на високому рівні знати та вміти використовувати відповідне програмне забезпечення, для того, щоб бути конкуренто спроможним та в подальшому стати висококваліфікованим спеціалістом у сфері архітектури. Для того, щоб вивчати в університеті спеціальне програмне забезпечення майбутні архітектори повинні бути знайомі з основами комп’ютерної графіки ще зі школи.

Список використаних джерел

  1. BIM & CAD software for architects, interior designers & urban planners [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.graphisoft.com/.
  2. Artlantis [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.artlantis.com/.
  3. Adobe: Creative, marketing, and document management solutions [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.adobe.com//

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *