Дата зміни інформації:

Семенюк Р.А. ВИКОРИСТАННЯ ОНЛАЙН СЕРВІСІВ ДЛЯ ВИВЧЕННЯ ІНТЕРНЕТ-ПРОГРАМУВАННЯ

2 курс, фізико-математичного факультет

Вакалюк Т. А., канд. пед. наук, доцент,

Житомирський державний університет імені Івана Франка

Житомир

У наш час є багато онлайн сервісів, що надають допомогу у вивченні Інтернет-програмування. У процесі навчання часто виникають проблеми у зборі необхідних відомостей та у спробі зрозуміти і засвоїти матеріал. І такі труднощі зазвчиайц виникають у людей, котрі прагнуть навчатися самостійно. Також, такі сервіси допомагають викладачам спростити процес навчання студента.

Тому розглянемо такі сервіси, як HtmlAcademy [1] та Codecademy [2]. Ці сервіси надають можливість навчитись створювати сучасні веб-інтерфейси, відточувати власну майстерність, стати справжнім професіоналом. Сервіси доволі зручні у використані зі зручним інтерфейсом. Кожен із цих сервісів має свій інтерфейс, що вводить користувача в курс справи, а саме: існує допомога по роботі з сервісом і що саме вимагається від користувача.

Стосовно HtmlAcademy, то його уроки можна поділити на такі категорії:

  • знайомство із сайтом, що допомагає краще орієнтуватися на сайті;
  • створення найпростіших html-сторінок, що просто необхідно для початківців і навіть тих, хто багато часу не повертався до цього;
  • базові механізми CSS, це дозволить навчитися змінювати зовнішній вид сторінки;
  • розмітка тексту за допомогою html – це навчить користувача уміло обробляти текст;
  • оформлення тексту за допомогою CSS – навчить красиво оформляти текст;
  • створення складної html-сторінки – створення сторінок із використанням більш складних елементів;
  • створення сітки сторінки за допомогою CSS – навчить створювати сторінки із складною структурою, навчить керувати розмірами елементів тощо;
  • створення декоративних елементів за допомогою CSS – об’єднує весь матеріал попередніх категорій;
  • випробування – випускне завдання, що завершить курс [1].

Цей сайт потребує мінімум знань іноземних мов, що часто стає на заваді самостійного вивчення матеріалу. Також, для користувачів, які уже мають певний рівень, передбачена можливість почати вивчення із будь-якої категорії. І кожен може повернутися до давно пройденого уроку, аби повторити матеріал.

В свою чергу, Codecademy вимагає знань іноземної мови, а саме англійської. Звісно, це робить його менш зручним у використані для людей із низьким рівнем знань іноземної, та це може стати непоганою практикою як у освоєнні веб-програмування, так і підвищити рівень розуміння і сприйняття англійської мови. В Codecademy є багато курсів із різними, найпопулярнішими мовами веб-програмування. Що корисно для тих, хто уже освоїв Html та CSS. І сприяє подальшому професійному розвитку. На Codecademy можна освоїти такі курси з мовами як: html & css, JavaScript, JQuery, PHP, Python, Ruby [2].

Цей сервіс дозволяє отримати знання, потрібні для першокласних спеціалістів, також має курси, які відкриваються за мірою освоєння доступних. І що не мало важливо, відразу демонструє приклади найвідоміших сайтів написаних на цих мовах, що певним чином надихає на подальший розвиток.

Як висновок, варто зазначити, що використання онлайн ресурсів для вивчення веб-програмування є доцільним. Оскільки їх створили спеціалісти, які пройшли цим шляхом і розуміють, що і в якій послідовності краще вивчати і завжди надають можливість зв’язатися із ними та надають можливість обговорити завдання у відведених форумах для користувачів ресурсу.

Список використаної літератури

  1. HtmlAcademy [Електронний ресурс]. – Режим доступу : URL : https://htmlacademy.ru/ . – Назва з екрана.
  2. Сodecademy [Електронний ресурс]. – Режим доступу : URL : http://www.codecademy.com . – Назва з екрана.
  3. Веб-програмування [Електронний ресурс]. – Режим доступу : URL : http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B5%D0%B1-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F. – Назва з екрана.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *