Дата зміни інформації:

Пирогова Н.Д. ВИКОРИСТАННЯ ПРОГРАМИ ДЛЯ СТВОРЕННЯ СКРИ-НШОТІВ PICPICK TOOLS У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ

І курс мистецько-педагогічний факультет

Бондаренко Т.В. канд. пед. наук

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Умань

До програмного забезпечення сьогодні виникає дуже багато вимог. Комплементарні компоненти комп’ютера повинні бути багатофункціональними, мати зручний інтерфейс, невеликий об’єм та, по можливості, бути вільнодоступним. Даним вимогам повністю відповідає PicPick Tools. Дана програма має багато аналогів (Paint, ACDsee, FSImage, IrfanView і т.п.). Але по розміру, безоплатності, а тим більше по функціоналу їй немає рівних. І дійсно – багатий інструментарій ставить PicPick Tools на рівень вище аналогічних безплатних програм, а то й деяких платних.

PicPick Tools –знайома багатьом як програма для створення скриншотів. Вона поєднує в собі можливості простого графічного редактора й утиліти для захоплення зображень з екрана комп’ютера, а також має багато допоміжних інструментів.

Програма безкоштовна, вільно доступна, має невеликий об’єм. Після встановлення папку з програмою можна зберегти на USB-носій для портативного користування. Тобто завжди мати під рукою. А завантажити доволі просто за посиланням: http://www.picpick.org/en/download_free.

Після запуску значок програми з’являється в системному треї і при натисканні на його іконку виводиться меню програми:

1

Рис. 1. Меню Програми Picpick Tools

Графічний редактор в PicPick схожий на Paint, але містить більш розширений інструментарій, а також в ньому є вбудовані фільтри й ефекти.

2

Рис.2. Вікно графічного редактору PicPick

 3

Рис.3 Меню ефектів редактора PicPick

Також редактор має дещо більше можливостей для малювання геометричних фігур, ніж Microsoft Paint.

 4

Рис.4. Геометричні фігури, які можна намалювати за допомогою PicPick

Для того, щоб вставити деякі різнокольорові області з написами  треба просто натиснути на кнопку . Ці області для більш точного позиціонування можна потім рухати по малюнку (як об’єкти в Adobe Photoshop).

 5

Рис. 5. Можливості форматування вставлених областей з написами

Інші інструменти в графічному редакторі аналогічні інструментам Microsoft Paint – і пензлик, и ластик, і піпетка для вибору кольору і багато іншого.

Серед особливих можливостей варто виділити функцію захоплення цілого робочого екрана (у тому числі, і на мультимоніторних системах), захоплення тільки активного вікна, окремої області, цілих веб-сторінок (з автоматичним прокручуванням) або ж областей з довільними границями.

6

Рис.6. Меню для захоплення екрану

Доволі зручним є й те, що при захопленні екрану знімок автоматично попадає в графічний редактор PicPick і там уже досить зручно його обробляти, причому попавши на вкладку редактора, він автоматично виділяється весь, а скопіювавши виділене – можна помістити виділене в інший редактор.

Та ще PicPick має доволі корисні інструменти для роботи з зображеннями: 

7

Рис. 7. Інструменти для роботи з зображеннями

Охарактеризуємо деякі команди меню:

Колір під курсором – в будь-якому вікні чи на екрані ми можемо занести колір під курсором в активний набір кольорів,  і працювати з цим набором кольорів далі.

Вікно збільшення – велике зображення у вигляді збільшених пікселів екрану в окремому віконці.

Лінійка – допомагає приблизно встановити довжину ліній на екрані.

Кутомір – допомагає при визначенні кута між лініями на екрані.

Грифельна дошка – інструмент, що дозволяє малювати й робити позначки поверх усього, що відкрито на екрані, а потім зробити скриншот того, що вийшло в результаті.

Таким чином, PicPick є необхідним інструментом як дизайнера, художника, так і автора різних інструкцій з графічними підказками, оскільки ця невелика і проста програма має доволі великий інструментарій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *