Дата зміни інформації:

Пустовіт М.В. ВИКОРИСТАННЯ МОВИ PYTHON ПРИ НАВЧАННІ УЧНІВ ТА СТУДЕНТІВ ІНФОРМАТИЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ

II курс, факультет інформатики

Малежик П.М.,канд. фіз.-мат. наук, ст. викладач

 Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова

Київ

Ми живемо в такий час, коли комп’ютерні системи дуже тісно пов’язані з нашим буденним життям. Їх основна мета – полегшувати роботу людей. На даний момент все  настільки автоматизовується, що вчені вже давно створили концепцію «розумного будинку», згідно якої можна керувати системами та приладами, які знаходяться в будинку віддалено з панелі дисплею смартфону чи іншого гаджета. Такі зміни не залишили осторонь таку сферу, як ІТ (інформаційні технології), зокрема програмування.

Програмуванняпроцес проектування, написання, тестування комп’ютерних програм. Це досить складна, але цікава робота. Тому при виборі професії програміста потрібно дуже ретельно все зважити і обдумати. Вся програмна складова комп’ютерних систем створена за допомогою програмування. Більше того, програмна частина керує апаратною, тобто без програмної частини, апаратна складова будь-якої системи, будь-то пральна машина, тостер чи комп’ютер була б не більше, аніж купа заліза. Звісно, я не приписую всі заслуги програмній складовій, але в рамках статті намагаюсь висвітлити її  позитивні сторони.

Всім відомо, що саме в школі діти отримують певні фундаментальні знання з тих чи інших дисциплін. Зокрема, на уроках інформатики нас знайомили з можливостями такої мови програмування, як Паскаль (Pascal), яку створив Н.Вірт, для навчання основ програмування своїх студентів. Потім ця мова знайшла застосування у нашій освіті. Pascal – алгоритмічна мова програмування, з можливістю підтримки ООП (об’єктно-орієнтоване програмування). Завдяки їй, можна досить легко пояснити принципи структурного програмування. Зрозуміло, що в класах з поглибленим вивченням точних наук учні вивчають складніші мови програмування: Сі-подібні (С, С++, С#)  та Java.

Відповідно, якщо у школах вивчають Паскаль, то й майбутнім вчителям інформатики потрібно вивчати Паскаль у ВНЗ, аби викладати його майбутнім учнями, що є цілком логічним. Але я хочу звернути увагу на те, що не всі студенти в подальшому будуть вчителями інформатики, з тих чи інших причин. Я, студент другого курсу і у нас згідно навчального плану цілий семестр вивчався курс «Основи програмування мовою Pascal». Чесно кажучи, захоплення від вивчення цієї мови я не отримав, та опитавши більшість своїх одногрупників з приводу вивчення Паскаль в університеті, я отримав схожі відгуки. Я розумію, що давати учням та студентам на вивчення відразу складні мови програмування – це не досить ефективно, але давати вивчати мову, яка фактично ніде не застосовується, теж невиправдано.

Як вже було вище зазначено, людина шукає полегшення своє праці, як фізичної, так і розумової. Ця тенденція не оминула і програмування. З’явилися нові потужні мови програмування, такі як Python, PHP, Go, Switch, Ruby. Власне, я хотів би зупинитися на такій мові програмування, як Python [1] (Пайтон або Пітон). Python перспективна мова програмування. Вона багатофункціональна, вже довгий час широко використовується для розробки WEB-додатків, призначених для користувача інтерфейсів, аналізу даних, роботи з базами даних та багатьох інших задач. Але основна конкурентна перевага цієї мови полягає у її можливості працювати з великими наборами даних. Саме тому цю мову програмування використовують у багатьох великих компаніях: NASA використовує Python для наукових обчислень; IBM, Intel, HP і багато інших IT-гігантів використовують цю мову програмування для тестування програмного забезпечення. Пошукова система

Google і найпопулярніший відео-сервіс YouTube також використовують Python.

На мій погляд, інтерес до цієї мови базується на сильних сторонах Python. Швидкість розробки – одна з найсильніших сторін Python. Програми на Python пишуться набагато швидше і з меншими затратами часу, ніж еквівалентні їм на C++, Java.

Крім того, не варто забувати і про настільки потужний інструмент як ООП, а також різноманіття бібліотек підтримки. І на додачу,  важливим є той факт, що програмісти, які володіють Python дуже затребувані на ринку праці і мають високу заробітну плату.

Головне, що ця мова має спрощений синтаксис, і її можна вчити починаючи зі школи. Це і корисно, і цікаво. Таким чином, можна прививати до дітей любов до програмування. Існує дуже багато інтерактивних методів вивчення цієї мови. Опанувавши частину з них, учні та студенти зможуть писати свої додатки. Але вибір мови програмування залежить від напряму спеціалізації.

Отже, у своїй статті я намагався викласти свої думки з приводу подальшого розвитку програмування, як дисципліни у навчальних закладах.

І на останок порада майбутнім програмістам: спочатку визначити напрямок, в якому плануєте працювати, а потім обрати мову програмування, яка стане вашою професійною зброєю. Pascal [2] – це своєрідна ретроспектива. Загалом, не важливо якою мовою Ви пишите. Головне у програмуванні – це знання алгоритмів. А вже якою мовою вони описані, то вже особиста справа кожного.

Список використаних джерел

  1. Welcome to Python [Електронний ресурс] – Режим доступу:https://www.python.org/
  2. С какого языка начать программирование Pascal или Python? [Електронний ресурс]Режим доступу: http://www.cyberforum.ru/python/thread1001129.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *