Дата зміни інформації:

Бацура С.В. ВИКОРИСТАННЯ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В НАУКОВО – ДОСЛІДНІЙ РОБОТІ ПІД ЧАС ВИВЧЕННЯ ДОЛИНИ РІЧКИ ТЯСМИН

4 курс, природничо – географічний факультет

Стеценко Н.М., канд. пед. наук., доцент

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Умань

В ХХІ столітті географія широко стала використовувати геоінформаційні технології під час досліджень різних географічних об’єктів. До них належать наступні програми: Google Earht, Google Maps, Яндекс карти, MapInfo. Їх використання ми опишемо на прикладі дослідження річки Тясмин:

Google Earht:  За допомогою цієї програми ми можемо вільно «подорожувати» по території Землі. До цієї програми також входять функції: вимірювання відстаней, прокладання маршрутів, перегляд фотографій, вибір оптимального маршруту та  перегляд 3-D панорам. Тобто при досліджені річки можна виміряти довжину річки та її притоки, спів ставити фотознімки різних років та з’ясувати, які зміни відбулися з річкою.

Електронні карти також можна використовувати в даних цілях.

MapInfo ( GRASS GIS,  Quantum GIS, SAGA GIS, GvSIG,  uDIG GIS.):  За допомогою цих програм можна створювати електронні карти; в тому числі долини річок: «Екологічні проблеми річки Тясмин», «Флора та фауна річки Тясмин», «Долина річки Тясмин» та багато інших.

В ході використання даних програм в навчальному процесі, зокрема, під час дослідження та пошуку географічних об`єктів. Це дало змогу нам доповнити уявлення про географічні об`єкти, їх розміщення,  основні характеристики та їх взаємозв`язок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *