Дата зміни інформації:

Бойко Я.А. “ВИКОРИСТАННЯ ХМАРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НА ПЛАТФОРМІ MICROSOFT AZURE”

ІII курс, факультет фізики, математики та інформатики

Паршуков С.В., викладач

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Умань

На даний момент більшість компаній трансформують свої додатки в хмару по одній з трьох причин: швидкість, масштабованість або рентабельність.  Але існує ряд перешкод на цьому шляху.

  1. Компанії, які вже вклали значні фінансові ресурси в традиційну ІТ-інфраструктуру, нерідко використовують її замість хмарної, щоб окупити витрати.
  2. Компанії зі складним і неоднорідним ІТ-ландшафтом можуть зазнавати труднощів при інтеграції хмарних обчислень в наявну інфраструктуру.
  3. Багато компаній стурбовані надійністю постачальників хостингу. Брак знань про інфраструктуру клієнтських хмарних служб хостера також утримує деякі організації від міграції в хмару.
  4. У ряді випадків перешкодою для перенесення додатків в хмару є політика ведення бізнесу. Хмарні обчислення іноді складно вписати в рамки традиційної схеми ІТ.
  5. Організації, в яких діють особливі правила безпеки, не завжди можуть впровадити різні варіанти хмарних обчислень через правові або нормативні обмеження.

Будучи хмарною платформою Майкрософт з масою різноманітних служб, Microsoft Azure дозволяє створювати, розгортати і керувати абсолютно будь-якими рішеннями. Іншими словами, Microsoft Azure – це великі можливості на ринку ІТ-послуг. Незалежно від розмірів підприємства для якої необхідно створити веб-сайт серйозного рівня, Microsoft Azure можна використати як платформу хмарних додатків з широким вибором можливостей.

Додатки можна розробляти за допомогою будь-якої мови, інструменту або платформи. Крім того, додатки в загальнодоступній хмарі можна інтегрувати з наявним ІТ-середовищем.

Microsoft Azure може вирішити зазначені проблеми з окупністю інвестицій в ІТ, інтеграцією, надійністю, контролем, безпекою і відповідністю вимогам, щоб будь-які організації чи компанії могли отримати переваги за швидкістю, масштабованістю і економією коштів від хмарних обчислень.

Привертає увагу резервне копіювання і підключення віртуального дискового простору. Для збереження даних автентифікації можна використати сервіс keyvault, який зберігає паролі облікових записів. Ця програма нагадує за своїми можливостями keepass, але має ряд переваг – отримати доступ до неї можливо в будь-якому місці, де є підключення до інтернету. Такий віртуальний диск можна під’єднати до реальної файлової системи пристрою, що значно полегшує знаходження і використання даних з віртуального сховища.

Однією із переваг Microsoft Azure є використання інтернет речей. Всі релевантні для інтернету речей сервіси можна поділити на наступні:

  1. Event Hub (концентратор подій) – збір великих обсягів даних від різних сенсорів.
  2. Stream Analytics (потоковая аналітика), що дозволяє визначати запити на «живих» потоках даних, що надходять з Event Hubs, за рахунок чого можна реалізувати їх попередню обробку «на льоту» і організувати реакцію на події.
  3. Azure ML – технологія машинного навчання, що дозволяє навчити деяку модель на наявних даних, а потім забезпечити доступ до неї у вигляді веб-сервісу для формування передбачення майбутнього або висновків.
  4. Azure HD Insight – кластерна технологія обробки великих обсягів даних, отримання різних зрізів даних і агрегованих значень за допомогою алгоритмів типу MapReduce.
  5. Хмарна платформа Microsoft Azure – технології зберігання великих обсягів даних різних форматів (реляційні СУБД Azure SQL, квазіструктурірованние таблиці Azure Storage, СУБД NoSQL).

Отже, переваг використання публічної хмари багато: оптимізація витрат, отримання доступу до ресурсів ІТ в стислі терміни, вивільнення власних ресурсів, підвищення ефективності бізнесу і концентрація на обслуговуванні клієнтів, прискорення реорганізації компанії, скорочення часу реалізації проектів, отримання доступу до експертизи з управління ІТ-інфраструктурою при відсутності власних ІТ-кадрів, швидкий вихід на нові ринки. Microsoft Azure може виступити одним із найкращих рішень в даній ситуації.

Список використаних джерел:

  1. Як вибрати сервіс-провайдера хмари? [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://it-ua.info/news/2016/05/25/yak-vibrati-servs-provaydera-hmari.html
  2. Петруня Андрій. Інтернет речей. Новомодне захоплення чи технологія, що змінює світ? // Економічна правда. – 2015. – 2 червня. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.epravda.com.ua/publications/2015/06/2/544801/
  3. Сontainerization (container-based virtualization). Retrieved May 10, 2017 from the World Wide Web: http://searchservervirtualization.techtarget.com/definition/container-based-virtualization-operating-system-level-virtualization

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *