Дата зміни інформації:

Григоренко Д. В. “ІНФОРМАЦІЙНА БЕЗПЕКА В УКРАЇНІ”

ІІ курс природничо-географічного факультету

Кісіль Я. В., викладач кафедри вищої математики та методики навчання математики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Умань

В сучасному світі інформація оточує нас з усіх сторін. Ми отримуємо її від знайомих, друзів, викладачів, студентів, але це є не технічні засоби. Інформацію ми отримаємо також за допомогою так званих інформаційних технологій, а саме за допомогою всесвітньої павутини Інтернет, від ЗМІ які виражаються в телепередачах, в статтях газет та журналів. Бурхливий розвиток інформаційної сфери супроводжується появою принципово нових загроз інтересам особистості, суспільства, держави та її національній безпеці і саме тому виникає питання про інформаційну безпеку як в цілому так і для України.

У ст.17. Конституції України зазначено: “Захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього українського народу”. [1]

Інформаційна безпека в Україні розуміється як сукупність засобів інформаційної сфери спрямованих на захист від зовнішніх так і внутрішніх інформаційних загроз.

Необхідність інформаційної безпеки в Україні зумовлюється:

  • забезпеченням національної безпеки України
  • існуванням інформаційних загроз з боку різних об’єктів (країн, незаконних угрупувань, пропагандицьких ЗМІ тощо.)
  • можливістю впливу за допомогою інформації можна впливати на зміну свідомості і поведінку людей

При виникненні криз, загостренні конфліктів інформаційна боротьба може перерости в інформаційну війну, яка здійснюється за допомогою інформаційної зброї. Показниками, виступають цілеспрямованість, масштабність та комплексність дій тощо.

Суб’єкт інформаційних відносин може постраждати (зазнати збитків) не тільки від несанкціонованого доступу, а й від пошкодження системи, що спричинило, приміром, перерву в обслуговуванні клієнтів. Для відкритих організацій (наприклад, навчальних закладів) захист інформації не стоїть за своїм значенням на першому місці.

Саме для того щоб інформаційна безпека в Україна не порушувалася створюється Комплексна система захисту інформації.

Відповідно до чинного законодавства України і вимог окремих нормативних документів Закону України “Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах” та Закону України “Про захист персональних даних” обов’язковому захисту інформації підлягає: інформація, що є власністю держави, або інформація з обмеженим доступом, вимоги по захисту якої встановлені законом, в т.ч. персональні дані громадян. [2]

Враховуючи вище сказане можна сміливо сказати що інформаційна безпека в Україні має місце і її контролюють як державні органи влади, самі компанії яким вигідно щоб їх інформація була захищена, так і кожен громадянин країни знає що його персональні дані які також є інформацією захищені.

Список використаних джерел:

  1. Боднар І. Р. Сучасні реалії інформаційного суспільства: проблеми становлення та перспективи розвитку: монографія [Текст] / І. Р. Боднар. – Львів: Видавництво Львівської комерційної академії, 2013. – 320 с
  2. Закон України. Про інформацію / [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zakon. rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2657-12.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *