Дата зміни інформації:

Кривошея О.І. “АНАЛІЗ КУРСУ «ОСНОВИ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ» НА ПЛАТФОРМІ PROMETHEUS: ПЛЮСИ ТА МІНУСИ”

ІV курс, факультет фізики, математики та інформатики

Троян С.О., викладач

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Умань

Стрімкий розвиток інформаційного суспільства, зокрема мережі Інтернет, створює нові загрози в нашому житті.

Сучасний світ потребує нових знань, котрих не дають в школах і більшості університетів. Парадокс! Мільйони людей користуються комп’ютерами, знають про існування комп’ютерних вірусів, але не розуміють, як себе убезпечити від їх дій. Саме про це йдеться в даному курсі. Курс розповідає про сучасний електронний світ і як вижити в океані існуючих кіберзагроз, захистити свої особисті дані та фінанси.

Тож головна мета курсу: донести до користувача базові правила поводження з персональною інформацією в умах реального зближення фізичного та віртуального світів.

Інформаці́йна безпе́ка — це стан захищеності систем обробки і зберігання даних, при якому забезпечено конфіденційність, доступність і цілісність інформації, або комплекс заходів, спрямованих на забезпечення захищеності інформації від несанкціонованого доступу, використання, оприлюднення, руйнування, внесення змін, ознайомлення, перевірки, запису чи знищення.

Курс буде корисним практично кожному, хто у повсякденному житті стикається з комп’ютерами, смартфонами, планшетами, користується соціальними мережами, електронною поштою чи просто шукає інформацію у глобальній мережі Інтернет.

Курс дасть змогу дізнатися про: основні кіберзагрози, хто і навіщо їх створює; кого найчастіше атакують і чому не можна легковажно ставитись до загроз сучасного інформаційного суспільства; містить готові поради, як захистити особисту інформацію від втрати чи крадіжки, окремо буде розглянута тема безпеки електронних фінансів; прості та доступні принципи безпечної роботи з мобільними пристроями, зокрема, смартфонами та планшетами. Цей матеріал є актуальним сьогодні, щоб  убезпечити свою персональну інформацію і ефективність пристроїв.

Курс триває 6 тижнів. Всі матеріали курсу та можливість отримати сертифікат доступні постійно, що є дуже комфортним для слухачів, їм не потрібно чекати коли відкриється курс.

Курс буде корисним практично кожному, хто у повсякденному житті стикається з комп’ютерами, смартфонами, планшетами, користується соціальними мережами, електронною поштою чи просто шукає інформацію у глобальній мережі Інтернет. А також зберегти свою інформацію від зловмисників.

 Список використаної літератури:

  1. Кормич Б.А. Інформаційна безпека: організаційно-правові основи: Навч. посібник. – К.: Кондор, 2004. – 384 с.
  2. Кавун С.В. Інформаційна безпека. Навчальний посібник. Ч.1/С.В.Кавун,  В.В. Носов, О.В. Мажай. – Харків: Вид. ХНЕУ, 2008. – 352 с.
  3. Основи інформаційної безпеки [Електронний ресурс] // 2015. – 2015. – Режим доступу до ресурсу: https://edx.prometheus.org.ua/courses/KPI/IS101/2014_T1/about.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *