Дата зміни інформації:

Стриженюк С. С. “МОБІЛЬНЕ НАВЧАННЯ ЯК СУЧАСНА ТЕХНОЛОГІЯ В ОСВІТІ”

ІІІ курс, факультету фізики, математики та інформатики

Троян С. О.

Уманський державний педагогічний університет ім. Павла Тичини

Умань

В наш час широко використовуються мобільні технології, що сприяє полегшенню пошуку потрібної інформації, що в свою чергу надає можливості підвищити свій рівень знань.

Мобільне навчання тісно пов’язане з електронним та дистанційним навчанням, відмінністю є використання мобільних пристроїв. Навчання проходить незалежно від місця знаходження і відбувається при використанні портативних технологій. Іншими словами, мобільне навчання зменшує обмеження із здобуття освіти по місцезнаходженню за допомогою портативних пристроїв.

Існує безліч сайтів та програмного забезпечення яке надає доступ до інформації. Розглянемо приклади ресурсів з використанням мобільного навчання та управління навчальним процесом.

Мобільні системи навчання (наприклад Raytheon Managed mLearning)

– надають інструменти для створення і публікації навчальних завдань, тестів, на різних мобільних пристроях.

Додаток Mobl21 (mobl21.com) як для ПК, так і для комунікаторів типу IPhones повністю забезпечує навчальний процес, надаючи доступ до навчального матеріалу, можливість повторити пройдене, отримати консультацію викладача. Викладачі можуть використовувати даний додаток для організації самостійної роботи студентів поза навчальними аудиторіями, створюючи тести і пошукові завдання, підкасти та відеофайли для лекцій.

Книги та додатки. Наприклад на Google play

(https://play.google.com) та App Store (apple.com) розміщено конспекти уроків.

Додатки можуть забезпечити не лише відображення інформації, а й інтерактивну перевірку щодо її засвоєння. Наприклад Pex4Fun від Microsoft Research для вивчення програмування,

Cистеми відеоконференцзв’язку (Skype) здатні забезпечити спілкування, обмін досвідом.

Відеоресурси. Відеуроки на тематичних каналах у Youtube, Vimeo для отримання актуальної інформації або створення власних відеоуроків.

Електронні щоденники, журнали.

«SmileS. Шкільна карта» безкоштовний для навчальних закладів комплексний проект, основу якого становить система контролю та управління доступом, комунікацій, оптимізації і переходу на безготівкову форму оплати шкільного харчування.

Масові відкриті он-лайн курси. Prometheus, EdEra, Khan Academy

Наприклад, “Prometheus” пропонує співпрацю провідним університетам, компаніям та організаціям, надає платформу для розміщення масових відкритих онлайн-курсів, швидко розвивається в Україні.

Отже, можна зробити висновок, що в сучасному суспільстві мобільне навчання має велику поширеність і популярність, адже завдяки йому будь-хто може знаходити інформацію, і завдяки цьому більше не має обмеження в місцезнаходженні.

Список використаних джерел:

  1. Скалій М. Мобільне навчання [Електронний ресурс] / Максим Скалій // blogspot.com. – 2012. – Режим доступу до ресурсу: http://scaliy.blogspot.com/.
  2. Смешнова А. В. Особливості мобільного навчання у сучасній освіті [Електронний ресурс] / А. В. Смешнова // Новітні інформаційно – комунікаційні технології в освіті (ІІСТЕ – 201 5 ). – 2015. – Режим доступу до ресурсу: http://dspace.pnpu.edu.ua/bitstream/123456789/5177/1/Smeschnova.pdf.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *