Дата зміни інформації:

Ткаченко С. В. “ОДНОПЛАТНІ МІКРОКОМП’ЮТЕРИ – ЇХ МОЖЛИВОСТІ ТА ПЕРСПЕКТИВИ”

III курс, фізико-математичний факультет

Троян С.О.

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Умань

Шалений темп життя, величезний потік інформації вимагає від людини вміння миттєво орієнтуватися в інформаційному потоці, швидко пересіювати новини, відбираючи потрібне та великого обсягу пам’яті. Дійсно, нам пощастило жити у справді цікавий час: те, що ще декілька років тому здавалось неможливим, зараз стало доступним. Найбільше це помітно в галузі інформаційних технологій та цифрової електроніки, що розвиваються фантастичними темпами. Ще зовсім недавно мережевий комп’ютер мінімальних розмірів здавався досить віддаленою перспективою. А ми вже можемо вибирати потрібне серед багатьох варіантів!

У світі комп’ютерів існують пристрої, що стоять окремо від великих, дорогих і високопродуктивних машин. Йдеться про мініатюрні одноплатні комп’ютери розміром з банківську картку. Завдяки невеликим габаритам, ці пристрої в умілих руках здатні перетворюватися в блоки управління практично будь-якою технікою.

Одноплатний комп’ютер є повністю функціональним комп’ютером, всі елементи якого з’єднані на одній платі. Дані комп’ютери мають високу надійність, підвищену стійкість до зовнішніх впливів і призначені для застосування у важких умовах експлуатації.

Коли проект одноплатних комп’ютерів – Raspberry Pi – був представлений вперше, його засновник Ебен Аптон (Ebon Upton) обіцяв створити доступну обчислювальну платформу для дітей, які зможуть навчитися кодуванню або створенню простих роботів. Автор проекту стримав свою обіцянку.

Основними ознаками мікрокомп’ютерів є шинна організація системи, висока стандартизація апаратних і програмних засобів, орієнтація на широкий круг споживачів.

На базі одноплатних комп’ютерів можна автоматизувати все, від освітлення або управління закриттям дверей до годівниці для домашнього вихованця або системи поливу квітів. Існують товариства ентузіастів, що створюють програми для одноплатних комп’ютерів і розміщують в мережі докладні інструкції щодо впровадження того чи іншого проекту. Якщо ви знайдете готову інструкцію, яка відповідає вашим цілям, вам навіть програмувати нічого не доведеться.

Якщо ви хочете почати вивчати програмування, але не знаєте, з чого почати, створення простих програм для одноплатних комп’ютерів може стати першим кроком на цьому шляху.

Кількість завдань, які вирішать одноплатні комп’ютери, доволі велика. Це і робота з документами, слухання музики, ігри, програмування, промисловість, медицина, збереження даних. На основі одноплатних комп’ютерів можна створити «розумний» дім!

Серед користувачів вони не дуже популярні, тому що інформація про них більш за все знаходиться в мережі Інтернет на web-ресурсах, які присвячені технологіям. Такі пристрої продаються в спеціалізованих магазинах. Більш за все вони популярні серед категорій людей, які мають відношення до інформаційних технологій. Потрібно популяризувати ці пристрої серед пересічних користувачів.

Однозначно, одноплатний комп’ютер має дуже хорошу продуктивність, яка дає багато можливостей для інженерного ентузіазму. Що стосується цін, то виходячи з можливостей плати та її швидкодії – це цілком прийнятні ціни.

Список використаних джерел:

1.Постников И. Тести одноплатного комп’ютера [Електронний ресурс] / Игорь Постников. – 2017. – Режим доступу до ресурсу: https://root-nation.com/news-ua/it-news-ua/ua-test-asus-tinker-board/.

2.Гасінський А. БАГАТОФУНКЦІОНАЛЬНА СИСТЕМА НА БАЗІ ПРОМИСЛОВОГО КОМП’ЮТЕРА “RASPBERRY PI” [Електронний ресурс] / Анатолій Гасінський – Режим доступу до ресурсу: http://web.kpi.kharkov.ua/otp/uk/bagatofunktsionalna-sistema-na-bazi-promislovogo-komp-yutera-raspberrry-pi/.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *