Дата зміни інформації:

Гайдученко Я. В. “ІНТЕРНЕТ-ТЕХНОЛОГІЙ У ДИСТАНЦІЙНОМУ НАВЧАННІ”

І курс, факультет фізики, математики та математики

Кісіль Я.В., викладач кафедри вищої математики та методики навчання математики

Уманський державний педагогічній університет імені Павла Тичини

Умань

Сучасне навчання потребує використання інформаційно-комунікаційних технологій. Це приведе до більш кращого та якісного навчання, в також допоможе студенту краще запам’ятовувати інформацію та використовувати її в повсякденному житті. Адже студент закінчивши університет повинен бути конкурентноздатним та кваліфікованим працівником в своїй галузі.

Тому на сьогоднішній день навчальний процес без використання персонального комп’ютера є практично не можливим. Тому ІКТ зайняло почесну нішу в навчальному процесі. За допомогою ІКТ можна як і подавати навчальний матеріал так і створювати інформаційні середовища, перевіряти знання учнів та студентів, проводити різні онлайн змагання та олімпіади, проведення різного виду опитувань та тестів і швидкої обробки інформації.

Нові можливості що заявляються в мережі інтернет можуть призвести до поліпшення навчально-виховного процесу, швидкості оперування даними та їх обробкою не виходячи з дому. Є багато сервісів які можливо використовувати під час  навчання, виховання та перевірки багажу знань, серед них є такі: соціальні мережі (Вконтакті, Facebook, Однокласники та інші); для збереження відеоматеріалів, фото та аудіо даних ( Яндекс Диск, Google Drive, OneDrive та інші); різного виду гео-сервісів (Яндекс карти, Google Maps та інші).

Говорячи загалом про соціальну мережу, то це – веб-сайт організації співтовариств людей зі спільними або схожими  інтересами та поглядами або об’єднані певною діяльністю. Зв’язок між користувачами здійснюється за допомогою внутрішньої почти або системи миттєвих повідомлень. Це забезпечує зв’язок між користувачами в даній соціальній мережі. При створенні сторінки (аккаунта) в соціальній мережі користувач може вказати про себе інформацію (місто де живе, школу, інтереси) про себе за якою його можуть знайти інші користувачі.

Взявши за приклад найпопулярнішу соціальну мережу в Україні та СНГ Вконтакті в якої створено не одну тисячу сторінок, груп, публічних сторінок де студенти та викладачі діляться певною інформацією, покращуючи та створюючи разом спільних контент для покращення навчального-виховного процесу. Але в нашій країні практика використання соціальних мереж не дуже по ширина, але педагог може використовувати соціальні мережі для вирішення певних проблем:

  • Колективно організувати роботу студентів та учнів на парі як і в аудиторії так і за її межами.
  • Розширювати самостійну роботу студентів та учнів в дома, оскільки соціальна мережа дозволяє використовувати контент в будь-який час доби.
  • Спонукає розвитку самостійної роботи студентів та учнів, адже кожен з них працює в своєму ритмі та своїй комфортній обстановці.
  • Зміні ролі викладача, він тепер не просто викладач, а помічник, товариш, наставник.
  • Для обміну досвіду між викладачами не тільки в певній країни ну і за її межами.

Аналізуючи досвід використання соціальних мереж у навчальній діяльності деяких вчених, можна висунути наступні аргументи у користь їх використання в навчальних цілях:

  • Звична середа для студентів.
  • Це безкоштовно. Не потрібно буде вистарчати гроші на покупку дорогого програмного забезпечення для збереження даних.
  • Соціальні мережі мають дуже гарний функціонал, який дозволяє оперативно ділитися зі студентами важливою інформацією.
  • Найбільш відвідуванні. Тобто, основним користувачем соціальних мереж є студенти, тобто аудиторія від 16-19 та від 20-29 років, які найбільше користуються Інтернетом. Якщо на освітні сайти, які використовує викладач для керування навчальним процесом, студенти заходять тільки по необхідності, то в соціальних мережах вони проводять більшу частину свого часу.
  • Використовуючи соціальні мережі, студенти опановують пошук-аналіз інформації.
  • Підвищення зацікавленості у вивченні певного предмета. Адже цікавіше шукати та опанувати навчальний матеріал не в друкованому вигляді, а через Інтернет.
  • Навчальний процес не обов’язково переривати на час хвороби студента або викладача. Здійснювати начальний процес та приймати учать в ньому можна в режимі он-лайн.
  • Постійна взаємодія студентів з викидачем. Якщо в аудиторії учасники навчального процесу зустрічаються один-два рази на тиждень, то з використанням соціальних мереж це може відбуватися більше разів.
  • Підвищення комунікативних стосунків між студентами, згуртованість колективу групи студентів, набуття досвіду самостійної організації своєї роботи подалі від аудиторії та учасника процесу.
  • Проведення лабораторних та практичних занять в он-лайн режимі [1, 2, 3].

Список використаної літератури

  1. Фещенко А.В. Социальные сети в образовании: анализ опыта и перспективы развития / Открытое дистанционное образование, N3 (43) 2011 г. – Томск: ТГУ, АСОУ, 2011. – С. 44 – 49.
  2. Бодненко Д.М., Ященко Д.О., Борщ, Я.О. (2012) Использование социальной сети facebook для обучения будущих журналистов Науковий вісник інноваційних технологій (1). С. 29-35. ISSN УДК 378.091.21:004
  3. Клименко О. А. Социальные сети как средство обучения и взаимодействия участников образовательного процесса/ О. А. Клименко // Теория и практика образования в современном мире: материалы междунар. науч. конф. (г.Санкт-Петербург, февраль 2012 г.). — СПб.: Реноме, 2012. — С. 405-407.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *