Дата зміни інформації:

Малюх Є.В. “ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ СТВОРЕННЯ ВЕБ-САЙТІВ”

6 курс, факультет інформатики

Твердохліб І.А., кандидат педагогічних наук, доцент

Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова

Київ

Вплив глобальної комп’ютерної мережі Інтернет на сучасний світ не має історичних аналогів. Інтернет і WWW міцно увійшли в наше життя, і нам вже важко уявити свою діяльність без них. Одним з ключових моментів в розвитку всесвітньої павутини є веб-розробка – процес створення веб-сайтів. Хороший сайт, вбираючи в себе всі корисні дані, є найкращою візитною карткою і комерційної фірми і освітнього закладу, працюючи на них в будь-який час доби.

Веб-сайти є базовими документами World Wide Web і створюються за допомогою мови гіпертекстової розмітки HTML, каскадних таблиць стилів CSS, мов програмування. На сьогоднішній день існує багато інструментів для створення веб-сайтів, але кожен з них по-своєму різний. Програмні засоби для створення веб-сайтів умовно можна поділити на три типи: візуальні, текстові, системи управління контентом.

Використання візуальних редакторів не вимагає знання мов програмування, HTML, CSS та інших технологій для розмітки веб-сторінок [2]. На сьогодні найпопулярнішим візуальним редактором розробки веб-сайтів є Dreamweaver. Він містить багато інструментів і засобів для редагування і створення професійного сайту: HTML, CSS, JavaScript, XML і інші текстові документи, які підтримуються в програмі. Наступним не менш популярним є редактор Microsoft FrontPage. Основними функціями його є – підтримка XML і підтримки сценаріїв, повне управління веб-сайтом, розширена підтримка CSS.

Серед текстових редакторів найпулярнішим є Homesite  та HTML Pad. В них легко працювати не лише з HTML-кодом. Користувачеві надається широка допомога: перелік різних атрибутів до всіх тегів, перевірка коду, підтримка XHTML, CSS-редактор тощо [2].

В останні роки стали популярні системи управління контентом або CMS-системи (Content Managment System), за допомогою яких досвідчений користувач може за необхідності легко створити базовий веб-проект. Серед великої кількості існуючих CMS систем можна визначити найбільш популярні та функціональні [1]. Першою з таких систем – є WordPress проста у встановленні та використанні керування вмістом з відкритим кодом, широко використовується для створення веб-сайтів. Програма написана на мові програмування PHP з використанням бази даних MySQL. Наступною є система Drupal, основним завданням якої є полегшення створення, наповнення та оновлення веб-сайту. Система може працювати на будь-якій платформі, що підтримує роботу веб-сервера та системи керування базами даних.

Найпопулярнішою та найбільш функціональною є Joomla – відкрита універсальна система керування вмістом для публікації даних в Інтернеті. Підходить для створення маленьких і великих корпоративних сайтів, інтернет порталів, онлайн-магазинів, сайтів спільнот і персональних сторінок. До основних особливостей CMS системи Joomla можна віднести можливість багаторівневого доступу зареєстрованих користувачів, як до адміністративної частини так і до фронтальної частину сайту та можливість писати власні компоненти, модулі, плагіни і шаблони або редагувати вбудовані [1].

Кожен з наведених програмних засобів розробляються, підтримуються і модернізуються багатотисячними спільнотами та на різних мовах створення веб-сайтів. Універсального рішення у виборі звісно немає. Вибір залежить від цілей, технічних можливостей розробника, бюджету проекту та функціоналу.

Список використаних джерел:

  1. Горнаков С. Г. Освоюємо популярні системи керування сайтом (CMS). – М.: ДМК Пресс, 2009. – 336 с.
  2. Глушаков С. В. Програмування WEB-сторінок / С. В. Глушаков, В. А. Жакін, Т. З. Хачиров. – Харків: Фоліо, 2004. – 390 с.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *