Дата зміни інформації:

Мельниченко А.Р. “ХМАРНИЙ ОФІС КАФЕДРИ НА БАЗІ СЕРВІСІВ GOOGLE”

V курс, факультет інформаційних технологій і систем

Саух В.М., к.т.н., доцент

Черкаський державний технологічний університет

м.Черкаси

Анотація. У даній доповіді розглядається “Хмарний офіс кафедри”, побудований з використанням хмарних сервісів Google. Розглянуто переваги обраних сервісів та технології, що їх супроводжують. Зазначені можливі способи використання хмарного офісу студентами, викладачами та працівниками кафедри.

Ключові слова: хмарні служби, електронний доступ, Інтернет, Google.

Сервіси хмарних технологій стають все більш популярними у сучасному світі [1]. Зручність, простота використання, технічна підтримка роботи платформи та налаштування її, висока швидкість обробки, захист персональних даних, розмежування спільної інформації та доступ до важливих  файлів у будь-який час, через будь-які пристрої, від ноутбуків до смартфонів. Впровадження хмарних технологій в науково-освітній процес реалізується шляхом впровадження сайту “Хмарного офісу кафедри”.

Метою даної роботи є реалізація сайту “Хмарного офісу кафедри” для роботи з науково-освітніми ресурсами та  документообігу кафедри.

Аналіз проблемної області та постановка задач дослідження.

Сучасне навчання у вищих навчальних закладах (ВНЗ) пред’являє нові вимоги до професійних якостей і рівня підготовки студентів. У рамках використання сервісів Google Apps для навчальних закладів об’єднуються різні загальнодоступні Інтернет-інструменти та формуються сучасні умови для співпраці студентів, створення й спільного використання ними власного навчального контенту[2].

Перспективним напрямом використання в навчальному процесі є нові інформаційні технології, які дістала назву хмарні технології (Cloud computing). Особливе  місце займає Google Apps – служба, надавана компанією Google для використання свого доменного імені з можливістю роботи з веб-сервісами. Google Apps – це Web-програми на основі хмарних обчислень, які надають студентам і викладачам ВНЗ необхідні інструменти для ефективного спілкування та спільної роботи[3].

При  розробці сайту “Хмарного офісу кафедри” були використанні  деякі фреймворки, які забезпечують підключення сервісів Google. Ресурс, призначений для підтримки діяльності кафедри ВНЗ,  містить відомості про кафедру, блок новин, де розміщуються повідомлення про освітню, методичну і наукову діяльність кафедри, посилання на сайти університету, факультету і кафедри та інші корисні посилання, такі як розклад занять, списки груп студентів тощо. Але основне призначення електронного ресурсу – забезпечення студентів навчально-методичними комплексами навчальних дисциплін  з фундаментальних і професійно-орієнтованих предметів. Що забезпечує можливість самостійної роботи студентів, виконання курсових проектів, проведення різних видів практик (навчальних, виробничих, наукової) та написання випускних кваліфікаційних робіт, відкритий доступ будь-якого користувача, після авторизації, до електронних ресурсів[4].

З сервісами Google Apps викладачі та студенти ВНЗ отримують більше інструментів для спільної роботи в навчальному процесі: створення веб-сайту, виконання проектів у групах,  проведення лекцій та семінарів дистанційно. Впровадження в освітній процес ВНЗ  сервісів Google Apps надає ряд переваг навчальному закладу. Це економія коштів, які потрібні на технічне переоснащення комп’ютерних центрів вузу та зниження витрат на персонал, який обслуговує комп’ютерне обладнання. Хмарні технології дозволяють економити кошти на оплату ліцензій на програмне забезпечення його супровід та адміністрування[5].

Викладачі та працівники кафедри, як  користувачі  системи Google Docs, мають можливість працювати з документами, таблицями та презентаціями  та змогу створити файли, редагувати дані в ньому і після закінчення роботи відкрити доступ та відправити посилання студентам для колективної роботи. При цьому надається можливість роботи з сервісом відео-хостингу YouTube для надання відео-матеріалу або Google Disk, як сервісом збереження інформації в хмарі.

Висновки. Розробка сайту «Хмарного офісу кафедри» надає можливості використання сервісів Google для потреб кафедри та організації навчально-методичноої роботи з студентами. Швидкий доступ до матеріалу, створення нових документів та розшарювання їх для студентів чи викладачів дозволяє організовувати самостійну чи колективну роботу.

Список використаної літератури

  1. Хмарні обчислення і віртуалізація [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://goo.gl/E2BS5G
  2. Хмарні технології в освіті: Microsoft, Google, IBM [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://goo.gl/egUaf4
  3. Google Документи [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://goo.gl/Yjomxa
  4. Саух В.М., Лада В.В., Просяник О.В. , Крайнова Я.В. Проект “Електронно-бібліотечна система  ВНЗ на основі засобів CMS DRUPAL// Вісник ЧДТУ№  3. – 2013, – С. 26-32.
  5. Хмарні технології: огляд найвідоміших сервісів [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://goo.gl/1ENWFK

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *