Дата зміни інформації:

Строкова М.А. “ТЕХНОЛОГІЇ WI-FI”

І курс факультет фізики, математики та інформатики

Кісіль Я.В., викладач кафедри вищої математики та методики навчання математики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Умань

Лине час, і технології не стоять на місці, їх розвиток постійно рухається вперед. Кожного дня людство створює дивовижні речі, які виходять за рамки зрозумілого. Однією з таких речей стало бездротове підключення до мережі Інтернет наших телефонів, або ж ноутбуків.

Дроти-це вже минулий час. Техніка підключення до мережі Інтернет за допомогою витої пари стала пережитком комп’ютерного минулого. Вони завжди заважають і є непрактичними та немобільними. Вони не дають нам вільного доступу до інтернету по всьому будинку, стримуючи наше користування інтернетом тільки в одній кімнаті, а саме в тій, в яку проведені дроти з підключенням. Але рішення цій проблемі давно уже знайдено. Рішенням цієї проблеми стало-безпровідний зв’язок по радіоканалу, який нині нам відомий як WI-FI.

WI-FI – торгова марка WI-FI Alliance та загальновживана назва для стандарту IEEE 802.11 передачі цифрових потоків даних по радіоканалах. [1]

Наявність Wi-Fi-зон (точок) дозволяє користувачу підключитися до точки доступу (наприклад, до офісної, домашньої або публічної мережі), а також підтримувати з’єднання декількох комп’ютерів між собою.

Дальність передавання інформації залежить від потужності передавача (яка в окремих моделях обладнання регулюються програмно), наявності та характеристики перешкод, типу антени.[2]

Ядром бездротової мережі Wi-Fi є, так звана, точка доступу (Access Point), яка підключається до якоїсь наземної мережевої інфраструктури (каналів Інтернет-провайдера) та забезпечує передачу радіосигналу. Зазвичай точка доступу складається із приймача, передавача, інтерфейсу для підключення до дротової мережі та програмного забезпечення для налаштування. Навколо точки доступу формується просторова область радіусом 50-100 метрів (її називають хот-спотом або зоною Wi-Fi), у межах якої можна користуватися бездротовою мережею.

Для того, щоб під’єднатися до точки доступу й відчути всі переваги бездротової мережі, власнику ноутбуку або мобільного пристрою з адаптером Wi-Fi необхідно просто потрапити в радіус її дії. Усі дії з визначення пристрою та налаштування мережі більшість операційних систем комп’ютерів і мобільних пристроїв виконують автоматично. Якщо користувач одночасно потрапляє у декілька зон Wi-Fi, то підключення здійснюється до точки доступу, що забезпечує найсильніший сигнал.[3]

 Отже, як приміняється технологія Wi-Fi в повсякденному житті? В першу чергу, це, звичайно, бездротові локальні і, можливо так буде в майбутньому, глобальна мережі. Наприклад, зараз в Україні нарешті почали з’являтись місця (їх називають Wi-Fi-кафе), які оснащені Wi-Fi точками доступу. Це можуть бути, кафе, бари, клуби, вокзали та аеропорти і т.д. Підключення клієнтського пристрою, оснащеного Wi-Fi-адаптером, може бути платним або абсолютно безкоштовним в залежності від закладу, оснащеного AP. Таке з’єднання є дуже простим і зручним, нам не потрібні ніякі дроти для того щоб зайти в мережу Інтернет, ми просто підключаємось до повітря!

Список використаної літератури

1.[Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi#

2.[Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi#

  1. .[Електронний ресурс]. – Режим доступу http://www.logon.com.ua/ua/articles/WiFi_technology.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *