Дата зміни інформації:

Ященко М. О. “АНАЛІЗ ПРОГРАМНОГО ЗАСОБУ PHPDESIGNER ДЛЯ РОЗРОБКИ ВЕБ-ДОДАТКІВ”

IV курс, факультет фізики, математики та інформатики
Ткачук Г. В., канд.пед.наук, доцент
Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини,
Умань

На даний момент існує велика кількість програм, які дають змогу розробляти різноманітні веб-додатки. Серед великої кількості програмних засобів, які користуються популярністю в галузі веб-розробки є такі як Visual Studio, PhpDesigner, Php Expert Editor, Zend Studio тощо.

З переліку даних програм доцільно відмітити таку програму, як PhpDesigner. Дана програма являється редактором коду, який спрямований саме на веб-розробку, оскільки з його допомогою можна розробляти Інтернет-проекти з використанням мови PHP, CSS, JavaScript та HTML. PhpDesigner має підтримку всіх PHP-фреймворків (Zend, CodeIgniter, Yii, Symfony and Prado), а також підтримку JavaScript-фреймворків (jQuery, Ext JS, Dojo, MooTools, Prototype тощо).

PhpDesigner поряд з великою кількістю функціональних засобів, володіє певними недоліками, які не применшують ефективність роботи, але про які необхідно знати, перш ніж створювати веб-додатки.

Перший недолік полягає у відсутності зручного вертикального виділення. Вертикальне виділення можна включити через налаштування PhpDesigner, але воно реалізовано настільки погано, що можна зараховувати за повну відсутність даного доповнення. Другий, на нашу думку, значний недолік даної програми є те, що вона не є кросплатформенною (підтримка лише Windows). Третій недолік стосується масштабування сторінки, яке можна змінювати тільки в налаштуваннях програми, яких дуже багато.

Проте, PhpDesigner володіє великою кількістю переваг, які дають змогу ефективно працювати веб-розробнику. Зокрема, доцільно відмітити функцію автоматичного пропису важливих параметрів. Наприклад, якщо в CSS-коді написати знак оклику, то в коді автоматично з’явиться параметр !important. На наш погляд, це важливо, оскільки в CSS-коді знак оклику не може означати ніщо інше, як !important. В інших редакторах це слово потрібно прописувати цілком або за допомогою спливаючих підказок чи табуляції.

В PhpDesigner реалізовано також дуже зручний ефект з фокусом ділянки коду певною мовою. Наприклад, якщо відбувається редагування PHP-коду, то код іншою мовою (наприклад, CSS або JavaScript) не буде підсвічуватись. Ця функція значно підвищує читабельність коду, особливо, якщо в одному файлі використовуються декілька мов.
Важливою перевагою підсвічування програми PhpDesigner є те, що можна встановити спеціальне доповнення, яке дає змогу зробити темний фон для коду. Це водночас зручно, і корисно для розробника, оскільки темний фон, а також збільшений текст зменшує навантаження на очі.

У програмі PhpDesigner реалізовано функцію роботи з файлами напряму через протокол FTP. Тобто, не потрібно відкривати кожний файл окремо через FTP-менеджер, а одразу отримати доступ до нього через редактор.
Вбудована бібліотека phpDesigner має в своєму складі більше ніж 3000 функцій, завдяки чому в коді можна користуватись підказками щодо роботи тієї чи іншої функції. Ввівши першу літеру певної функції, одразу можна побачити перелік тих функцій, які вбудовані в програму.

Важливою перевагою є наявність пакетів локалізації для більшості популярних мов, в тому числі для української. Варто зазначити, що не всі програмні засоби для побудови веб-коду мають дану особливість.

Отже, зазначені переваги PhpDesigner дають змогу вважати дану програму ефективною, потужною, зручною, а також ефективною для редагування коду та створення веб-додатків різної складності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *