Дата зміни інформації:

Мельник Р.В. “АНТИВІРУСНІ ПРОГРАМИ, ЯК СИСТЕМА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ”

І курс, факультет фізики , математики та інформатики
викладач кафедри інформатики та ІКТ Кісіль Я.В.
Уманський державний педагогічний університет
імені Павла Тичини,
Умань

На сьогодні є дуже актуальною темою поломки та вилітання Windows або не запускання певних програм із-за скачаних з Інтернету вірусів та  програм-паразитів. Для цього і було створено антивірусні програми. Самі перші антивірусні програми були не дуже надійними та не могли знайти той вірус що приховався за своїми копіями.

Комп’ютерний вірус – це спеціально написана, як правило, невелика за розмірами програма, яка може записувати свої копії в комп’ютерні програми, розташовані в виконуваної файлах, системних областях дисків, драйвери, документах тощо, причому ці копії зберігають здатність до «розмноження». Процес впровадження вірусом своєї копії в іншу програму називається зараженням, а програма або інший об’єкт, що містить вірус – інфікованим. Антивіруси захищають ваш комп’ютер від вірусів і інших шкідливих програм, наприклад хробаків і троянів. [1]

Самі перші антивірусні програми з’явилися одразу після появи вірусів. На даний момент розробкою антивірусних програм займаються великі компанії. Сучасні антивірусні програми можуть знайти десятки тисяч вірусів, що заважають правильній роботі комп’ютера.

Приблизно 54 антивірусні програми є популярними на даний момент. Такі як ESET NOD32, 360 Total Security, Antiviral Toolking Pro є більш поширеними антивірусними програмами. На першому з найефективніших антивірусів знаходиться ESET NOD32. Цей антивірус визначений у всьому світі як один з найнадійніших.

Користувачі комп’ютерів не повинні весь час працювати з правами адміністратора. Якби вони користувалися режимом доступу звичайного користувача, то деякі різновиди вірусів не змогли б розповсюджуватися (або, принаймні, збиток від дії вірусів був би менше). Це одна з причин, по яких віруси в Unix-подібних системах відносно рідкісне явище. Різні методи шифрування і упаковки шкідливих програм роблять навіть відомі віруси не виявляються антивірусним програмним забезпеченням. Для виявлення цих «замаскованих» вірусів потрібно потужний механізм розпаковування, який може дешифрувати файли перед їх перевіркою. До нещастя, в багатьох антивірусних програмах ця можливість відсутня і, у зв’язку з цим, часто неможливо виявити зашифровані віруси. [2]

Є небхідним мати на свому ПК антивірусну программу. Вибирати кращі і провірені програми, щоб захистити файли від пошкодження, та від перенавантаження комп’ютера. Щоб безпечно працювати в Інтернет мережі також потрібен захист,  тому без антивірусної програми не можливо обійтись. По-перше, якщо у вас не встановлений антивірусний захист, а ви часто відвідуєте різні соціальні мережі на які потрібно паролі та логіни, то ризикуєте утратити всю цю інформацію, і щоб її відновити з вас можуть вимагати кошти. По-друге, наприклад ваші фотографії, курсові, робочі графіки, та інші для вас важливі файли, можуть виявитись зашифрованими, і за розшифровку у вас теж піде не мало грошей. Тому щоб такого не траплялося є вкрай необхідним мати антивірусну программу.

Список використаних джерел

  1. [Електронний ресурс].-Режим доступу: http://works.doklad.ru/view/ErAj6yws02I.html
  2. [Електронний ресурс].-Режим доступу: http://vadimkoshka.blogspot.com/

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *