Дата зміни інформації:

Гуцол О.І. “СОЦІАЛЬНА ІНФОРМАТИКА”

II курс факультет фізики, математики та інформатики
Кісіль Я.В., викладач кафедри вищої математики та методики навчання математики
Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини
Умань

Соціальна інформатика – це наука , що вивчає комплекс проблем , пов’язаних з проходженням інформаційних процесів у соціумі. Термін «соціальна інформатика» вперше запропонував професор А.В. Соколов в середині 70-х років , аби він означав нову наукову дисципліну, яка «вивчає за допомогою інформаційного підходу суспільне знання, соціальну комунікацію і управління суспільством». [ 2 ]
Це новий науковий напрям виник на стику таких дисциплін як інформатика , соціологія , психологія , філософія . Один з основоположників соціальної інформатики , академік А.Д.Урсул, розглядає соціальну інформатику як наукову базу формування зароджується інформаційного суспільства. Тому, саме його слід вважати засновником соціальної інформатики як фундаментальної науки.[ 1 ]
Виникнення даного напряму науки дало поштовх для розвитку та удосконалення інформаційних технологій, які полегшили та удосконалили не лише роботу на підприємствах а й життя суспільства загалом.
Під інформатикою розуміють систему знань про виробництво, переробку, зберігання та розповсюдження всіх видів інформації в суспільстві, природі і технічних пристроях (в природних і штучних системах). Однак , в громадській думці поступово утвердилося уявлення , згідно з яким поняття ” інформатика ” пов’язане виключно з останнім середовищем – технічним.[1]
В основному соціальна інформатика вивчає:
• Проблеми,що пов’язані з проходженням інформаційних процесів в товаристві.
• Основні концепції інформатизації суспільства.
• Проблеми, які пов’язані з програмуванням.
• Інформаційні аспекти соціології.[1, 2 ]
Основними завданнями соціальної інформатики як науки, є:
• Створення основ вмінь як правильно орієнтуватися у новій інформаційній реальності, як в Україні , так і в цілому світі.
• Оволодіння комп’ютерною грамотністю, без якої неможливе органічне включення в сучасне інформаційне середовище та активне сприяння її розвитку.
• Методологічна підготовка до подальшого вивчення , освоєння та участі в розробці інформаційних технологій у відповідній предметній області: соціології, психології, економіці, соціальній роботі, журналістиці,правовій сфері.[ 3]
Отже, соціальна інформатика покликана виявити фундаментальні закономірності інформаційного обслуговування і, тим самим, створити умови для побудови справді наукової теорії бібліотечно-бібліографічного обслуговування. [ 2 ].
Таким чином, можна зробити висновок, що соціальна інформатика є необхідною, оскільки зараз досить розвинуте комп’ютеризоване суспільство, комунікаційні технології використовують скрізь, і для того аби зрозуміти як правильно працювати з інформаційними системами та вдосконалювати технологічні знання необхідно вивчати даний предмет.

Список використаних джерел
1. Соціальна інформатика ( спеціальність ) [Електронний ресурс] // Режим доступу : http://wiki.kubg.edu.ua .
2. Рижко-Семенюк С.М. Соціальна інформатика , її предмет і задачі [Електронний ресурс]// Режим доступу: http://ukr.coolreferat.com.ua/nuda/socialena-informatika/main.html .
3. Соціальна інформатика : предмет і завдання курсу [ Електронний ресурс]// Режим доступу: http://bukvar.su/informatika/176753-Osnovy-social-noiy-informatiki.html.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *