Дата зміни інформації:

Войцехівська В.В “ПОРТФОЛІО, ЯК ЕФЕКТИВНИЙ ЗАСІБ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ”

V курс, факультет фізики, математики та інформатики

Науковий керівник: Бондаренко Т.В.

З латинської слово портфоліо означає „папка з документими». Але для чого створювати порт фоліо вчителям? Чи дійсно створення порт фоліо  допоможе покращити навчальний процес у школі?

Основною метою створення вчительського порт фоліо є збір усіх наукових, творчих досягнень. Портфоліом може бути також сайт вчителя.

Портфоліо допомагає педагогу аналізувати свої досягнення, творчі праці, набутки . Вчитель з легкістю може йог доповнювати та аналізувати.

Серед вчителів потрфоліо набуває популярності, адже воно допомагає у підвищенню рівня кваліфікації працівника школи, у експерименті з перевірки професіоналізму вчителів.

До основних видів портфоліо належать:

  • Портфоліо досягнень – створене для збереженя та публікації всіх досягнень працівників;
  • Презентаційне портфоліо – творене для представлення працівника при вступі на роботу, багато науковців писали, що правник який з собою має презентаційне портфоліо на 20 % має білбші переваги при відборі на роботу;
  • Тематичне портфоліо – призначене, значною мірою на окремі теми чи розділи, відповідно по який створити потрібно портфоліо;
  • Комплексне портфоліо – освовна його мета: презентація вчителя, воно включає в себе вище вказані види.

Щоб створити Комплексне портфоліо, потрібно дотримуватися структури створення роботи:

  1. Загальні відомості про особу( ПІБ, рік народження, освіта, стаж роботи(якщо вже є), нагороди, грамоти, копію документів).
  2. Відомості про результати педагогічної діяльності( тут потрібно вказати атестаційні результати учнів, їх досягнення, медалісти школи, відомості про вступ випускників школи до вищих закладів за фахом).
  3. Науково – педагогічна діяльність ( сюди входять наукові роботи вчителя, які засвідчують його професіоналізм).
  4. Позаурочна діяльність з предмету (включає в себе розробки різних позакласних робіт, брей-гингів, конференцій)
  5. Навчально-матеріальна база (включає в себе літературу яка знаходиться в кабінеті, словники, комп’ютери, засоби нвчання).

Отже, створення портфоліо допомагає безпосередньо не лише при працевлаштуванні на  будь-яку рототу, а й при подальшій роботі на тому чи іншому підприємстві. Особливо хочеться відмітити, що створення портфоліо допомагає у професії вчителя.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *