Форум


Добро пожаловать, гость 

Показать / спрятать

Добро пожаловать, гость! Для участия в форуме требуется регистрация.


Страниц: [1]
Автор Тема: Захист інформації в комп’ютерних мережаx.
Sasha101
Новачок
Сообщения: 12
Сообщение Захист інформації в комп’ютерних мережаx.
 December 14, 2017, 23:26

Широке застосування інформаційних технологій у практичній діяльності людини в поєднанні зі зростанням обсягу мережевих технологій привело до необхідності посилення захисту інформації на комп'ютерах і в мережах.
поняття безпеки є досить широким. Значення, що має на увазі надійність роботи комп'ютера, і збереження цінних даних, і захист інформації від внесення до неї змін не уповноваженими особами, і збереження таємниці листування в електронному зв'язку. Зрозуміло, у всіх цивілізованих країнах на варті безпеки громадян стоять закони, але у сфері обчислювальної техніки правозастосовна практика поки розвинена недостатньо, а законотворчий процес не встигає за розвитком комп'ютерних систем, багато в чому спирається на заходи самозахисту..
Збиток від "комп'ютерних" злочинів щорічно оцінюється десятками мільярдів в грошових одиницях найбільш розвинених в застосуванні інформаційних технологій країн.
Згідно ст. 16 п. 1 Закону України "Про інформацію, інформаційні технології та захист інформації" захист інформації є прийняття правових, організаційних і технічних заходів, спрямованих:
1) на забезпечення захисту інформації від незаконного втручання, знищення, модифікування, блокування, копіювання, надання, поширення, а також від інших неправомірних дій у відношенні такої інформації;
2) дотримання конфіденційності інформації обмеженого доступу;
3) реалізацію права на доступ до інформації.
Існують три базові принципи захисту інформації, які повинні дотримуватися (точніше - строго і спільно виконуватися) в інформаційній системі:
1. Конфіденційність - обов'язкове для виконання особою, яка одержала доступ до певної інформації, вимога не передавати таку інформацію третім особам без згоди її власника, а також забезпечення неможливості доступу до інформації особам, які не мають відповідного дозволу (на комп'ютерному мовою - відповідних прав доступу).
2. Цілісність - відсутність в захищається будь-яких несанкціонованих змін (як випадкових, так і навмисних).
3. Достовірність - гарантія того, що інформація отримана з відомого довіреної або з надійного джерела.
Порушення хоча б одного з цих принципів свідчить про наявність витоку або спотворенні інформації.
Система безпеки мережі не ґрунтується на одному методі, а використовує комплекс засобів захисту. Навіть якщо частина обладнання виходить з ладу, решта продовжує захищати дані Вашої компанії від можливих атак.
Встановлення рівнів безпеки мережі надає усім бажаючим без будь яких перешкод можливість доступу до цінної ділової інформації з будь-якого місця, де є доступ до мережі Інтернет, а також захищає її від загроз.
Мережева система безпеки має свої компоненти, на які слід звернути увагу:
• Захищає від внутрішніх та зовнішніх мережних атак. Небезпека, що загрожує підприємству, може мати як внутрішнє, так і зовнішнє походження. Ефективна система безпеки стежить за активністю в мережі, сигналізує про аномалії та реагує відповідним чином.
• Забезпечує конфіденційність обміну інформацією з будь-якого місця та в будь-який час. Працівники можуть увійти до мережі, працюючи вдома або в дорозі, та бути впевненими у захисті передачі інформації.
• Контролює доступ до інформації, ідентифікуючи користувачів та їхні системи. Ви маєте можливість встановлювати власні правила доступу до даних. Доступ може надаватися залежно від ідентифікаційної інформації користувача, робочих функцій, а також за іншими важливими критеріями.
• Таким чином можна дійти висновку, що слідом за масовим застосуванням сучасних інформаційних технологій захист інформації в мережах вторгається в життя сучасної людини. На захисті інформаційних мереж засновано застосування електронних платежів, можливість передачі секретної інформації за відкритими мережами зв'язку, а також рішення великого числа інших завдань захисту інформації в комп'ютерних системах та інформаційних мережах. Потреби призвели до необхідності масового застосування захисних методів, а отже до необхідності розширення відкритих досліджень і розробок у області захисту інформації. Володіння основами захисту в даний час стає важливим для вчених і інженерів, що спеціалізуються в галузі розробки сучасних засобів захисту інформації, а також в областях експлуатації та проектування інформаційних та телекомунікаційних систем.

Страниц: [1]


Mingle Forum by cartpauj
Версия: 1.0.33.3 ; Страница загружена за 0.186 секунд.