Дата зміни інформації:

Історія кафедри

1939 рік. На фізико-математичному факультеті університету вперше створена кафедра фізики. Першим завідувачем кафедри став доктор фізико-математичних наук Кушніренко Анатолій Никанорович. Автор численних наукових робіт, підручників і монографій з теоретичної фізики.

2000 рік. Заснування кафедри теоретичної та прикладної фізики.

2001 рік. Заснування кафедри теоретичної фізики та інформатики.

2009 рік. Заснування кафедри інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій.

В 30-ті роки на кафедрі працював відомий фізик-теоретик, академік Боголюбов Микола Миколайович, Герой соціалістичної праці, в різні роки директор Інституту теоретичної фізики АН України, директор Об’єднаного інституту ядерних досліджень, засновник і керівник наукових шкіл теоретичної фізики в Києві і Москві, автор фундаментальних робіт в галузі статистичної фізики, квантової теорії поля, фізики елементарних частинок, теорії нелінійних коливань, математичної фізики.

В складі кафедри працював фахівець в галузі теоретичної астрофізики, професор, доктор фізико-математичних наук Железняк Олег Олександрович.

В період 2001-2005 р. кафедру теоретичної фізики та інформатики очолював кандидат фізико-математичних наук, доцент Дудик Михайло Володимирович, який стояв у витоків впровадження інформаційних технологій в навчальний процес в університеті. З 1991 по 2005 роки керував лабораторією інформаційних технологій навчання. Є автором більше 170 наукових робіт з теоретичної фізики, механіки деформівного твердого тіла, інформатики та ІКТ.  Дудик М.В. керує науковою роботою студентів, магістрантів та аспірантів. У 1995 році нагороджений знаком “Відмінник освіти України”. До читання лекцій з проблеми сучасної фізики та із інформатики запрошувалися відомі в Україні вчені зокрема викладачі Київського національного педагогічного університету професора Жалдак Мирослав Іванович та професор Рамський Юрій Савіянович.

У 2013 році проліцензовано напрям підготовки 6.040302 інформатика та здійснено набір студентів I курсу, що є важливою історичною подією в житті кафедри.

7 березня 2019 року відбувся захист доктора педагогічних наук, доцента кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій – Ткачук Галини Володимирівни. Назва докторської дисертації: «Теоретичні і методичні засади практично-технічної підготовки майбутніх учителів інформатики в умовах змішаного навчання» Спеціальність: 13.00.02 – теорія та методика навчання (технічні дисципліни).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *