Дата зміни інформації:

Строкова М. А. “ВИКОРИСТАННЯ ХМАРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ”

ІІ курс, факультету фізики, математики та інформатики

Медведєва М.О., канд. пед. наук, доцент

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Умань

 

Зовсім недавно ми всю важливу інформацію записували в блокноти, зберігали її на дисках або флешках. Але з часом, пам’яті на дисках залишалось все менше, флешки губилися, а з нею губилася вся наша праця.

Вважалось, що зберігати потрібну інформацію на комп’ютер – це хороша ідея, але зламаний жорсткий диск або не якісна операційна система не залишали ніякого шансу.

З розвитком комп’ютерних технологій, на заміну звичних нам методам зберігання інформації прийшли хмарні технології.

Хмарні технології (англ. Сloud Technology) – це парадигма, що передбачає віддалену обробку та зберігання даних. Ця технологія надає користувачам мережі Інтернет, доступ до комп’ютерних ресурсів сервера і використання програмного забезпечення як онлайн-сервісу. Тобто, якщо є підключення до Інтернету, то можна виконувати складні обчислення, опрацьовувати дані використовуючи потужності віддаленого сервера [3].

Засновником ідеї про хмарні технології був Джозеф Ліклайдер,  американський вчений, відомий у науковому та ІТ-середовищі як JCR або «Лік» («Lick») [2]. До речі, внесок Джозефа Ліклайдера у виникнення Інтернету величезний, він складається з ідей і принципів, а не з винаходів і технологій. Ліклайдер передбачав необхідність об’єднання в мережу комп’ютерів, що мають прості інтерфейси. Його ідеї передбачили комп’ютерну графіку, інтерфейси, що працюють за принципом вказівки й вибору (point-and-click), цифрові бібліотеки, електронну комерцію (e-commerce), дистанційне банківське обслуговування (online banking), а також програмне забезпечення, що розміщується в мережі.

Необхідними компонентами для використання хмарних технологій є:

  • вихід в інтернет;
  • пристрій з якого можна підключитися до інтернет (смартфон, комп’ютер, або ноутбук);
  • браузер (Google Chrome, Opera та інші);
  • компанія, яка надає послуги хмарних технологій (наприклад Google Drive, OneDrive).

Суттєва перевага хмарного простору  в тому, що для його використання не потрібен потужний комп’ютер, також необмежений обсяг збережених даних, доступність з різних пристроїв і відсутня прив’язка до робочого місця. Центри хмарних даних мають резервні джерела живлення, регулярне резервування даних, високу стійкість до атак хакерів. Крім того, вони серйозно охороняються і підтримуються професійними співробітниками.

Такий метод збереження інформації прижився серед користувачів. Тому що користувач може надійно зберегти інформацію на просторах інтернету, не переживаючи що щось буде загублено або видалено. А також надає можливості використання деяких додатків не зберігаючи їх на комп’ютер.

 

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ:

1.   «Бесєдін О. Хмарні технології – що це таке? [Електронний ресурс] / О. Бесєдін. – 2015. – Режим доступу до ресурсу: http://www.multitest.ua/uk/blog/oblachnye-texnologii-chto-eto-takoe/.

2. Джозеф Ліклайдер [Електронний ресурс] // Вікіпедія. – 2018. – Режим доступу до ресурсу: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B6%D0%BE%D0%B7%D0%B5%D1%84_%D0%9B%D1%96%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D0%B4%D0%B5%D1%80.

3. Хмарні технології [Електронний ресурс] // Вікіпедія. – 2017. – Режим доступу до ресурсу: https://uk.wikipedia.org/w/index.php?title=Хмарні_технології&oldid=20534370.