Дата зміни інформації:

Стриженюк С. С. “МОБІЛЬНЕ НАВЧАННЯ ЯК СУЧАСНА ТЕХНОЛОГІЯ В ОСВІТІ”

І курс магістратури, факультету фізики, математики та інформатики

Науковий керівник:

Медведєва М. О., кандидат педагогічних наук, доцент

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Сучасний розвиток інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) розкриває широкі можливості Інтернет для його використання в освітній галузі. Застосування Інтернет-технологій започаткувало нову форму навчального процесу, яка отримала назву – електронне навчання (E-learning). Найбільшого поширення ця форма набула в галузі вищої освіти. E-learning покладено в основу дистанційного навчання, яке сьогодні динамічно розвивається, використовуючи різноманітні спеціальні програмно-інструментальні платформи.

Термін «мобільне навчання» (mobile learning (M-learning)) відноситься до використання мобільних і портативних ІТ пристроїв, зокрема кишенькових комп’ютерів, мобільних телефонів, ноутбуків і планшетних ПК у навчальному процесі.

Оскільки комп’ютери та Інтернет і є необхідним освітнім інструментарієм, а мобільні комп’ютерні технології стають більш портативними, доступними і простими у використанні, то це призводить до поширення і застосування Mobile-learning серед студентської молоді.

Мета Mobile-learning – зробити процес отримання і засвоєння знань гнучким, доступним, персоніфікованим.

До переваг можна віднести:

  1. можливість використання «легких» переносних пристроїв в освітніх цілях;
  2. підвищену ефективність у навчанні осіб з обмеженнями по здоров’ю;
  3. можливість одночасної взаємодії як з однією особою, так і з групою осіб;
  4. відсутність обмежень за часом, місцем і розкладом навчання та відсутність вікових обмежень.

Наведемо приклади мобільних додатків:

Duolingo – це безкоштовний додаток, який допомагає у вивченні іноземних мов. Крім англійської, іспанської, німецької та французької тут є й інші мови, включаючи досить рідкісні – наприклад, ірландська або угорська. Додаток безкоштовний та доступний для платформ Android та iOS.

MATH 42 – це програма яка не тільки допоможе вирішити приклади з математики, а й докладно пояснить сам хід рішення. При цьому додаток пропонує до кожного заданого прикладу відразу кілька варіантів рішень. Доступний розділ тренування. Додаток можна завантажити для гаджетів, які працюють на базі iOS.

Pages – користувачі гаджетів від Apple напевно оцінять текстовий редактор Pages. Розробники описують додаток так: «Знайдіть потрібні слова і образи. І зробіть це зі смаком. Одним дотиком виберіть відповідний шрифт, стиль, відстань між символами і рядками. Зробіть фотографію та відразу помістіть її в документ — все це не виходячи з програми. Одним дотиком, перетягуванням або поворотом пальців ви зможете змінити розміри зображення, повернути його або видалити фон». Для красивого оформлення шкільних доповідей та презентацій це корисна програма.

Мобільне навчання може значно полегшити і якісно поліпшити роботу вчителя, зробити процес навчання цікавим, динамічним та ефективним. Завдяки мобільному навчанню взаємодія «вчитель – учень» здійснюється у високошвидкісному середовищі, яке забезпечує високий ступінь інтерактивності, що має вирішальне значення для успішного навчання.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  1. Мобільне навчання [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Мобільне_навчання
  2. Гуревич Р. С. Мобільне навчання – нова технологія професійної освіти ХХІ століття / Р. С. Гуревич // Вісник ЛНУ імені Тараса Шевченка. Педагогічні науки. – № 20 (255), 2012. – 184 с. – С. 113-119.
  3. Енциклопедія освіти / Акад. пед. наук України; головний ред. В. Г. Кремень. – К.: Юрінком Інтер, 2008. – 1040 с.