Дата зміни інформації:

Стриженюк С. С. “ВИКОРИСТАННЯ ХМАРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ”

І курс магістратури, факультету фізики, математики та інформатики

Науковий керівник:

Медведєва М. О., кандидат педагогічних наук, доцент

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Сьoгoдні уявити життя без кoмп’ютера, Інтернету та IT технoлoгій практичнo немoжливo. Сучасні діти не уявляють своє життя без Інтернету з його сoцмережами  та інфoрмаційними ресурсами. Все це пoяснює неoбхідність викoристання нoвих світoвих інформаційних рoзрoбoк в освітній діяльності. Однією з інновацій в освітньому процесі, використовуваному в сучасному світі, є хмарні сервіси. Як показує досвід розвинених закордонних країн, впровадження в навчальний процес «хмарних обчислень» є відмінним рішенням проблем комп’ютеризації освіти.

Застосування хмарних технологій на уроках інформатики, надає можливість поєднати стандартні методи навчання та передові інноваційні методики, очного та дистанційного навчання.

Використання хмарних, онлайн-сервісів у навчанні учнів інформатики й інших предметів допоможуть сучасному учневі:

  • підвищити мотивацію до навчання;
  • зменшити час на підготовку домашніх завдань;
  • організувати самостійну та дослідницьку діяльність;
  • перетворити ігровий контент у захопливе навчання.

Також хмарні технології надають ряд переваг, таких як:

  • доступність з різних пристроїв і відсутня прив’язка до робочого місця;
  • забезпечення захисту даних від втрат та виконання багатьох видів навчальної діяльності, контролю і оцінювання, тестування он-лайн, відкритості освітнього середовища.

Провайдери хмарних веб-сервісів пропонують програмні продукти, якими розробники мають можливість скористатися через Інтернет – без необхідності завантажувати повнофункціональний додаток.

Для того, щоб захопити дітей, зробити виконання домашніх завдань цікавим заняттям, можна використовувати Google Drive. Це веб-орієнтоване програмне забезпечення, тобто програма, що працює в рамках веб-браузера, що означає, що її не потрібно завантажувати. Всі ваші документи або файли ви можете зберігати на серверах Google Drive або ж ви можете завантажити їх собі на комп’ютер. Це є основною перевагою програми, адже ви можете отримати доступ до ваших файлів з будь-якого пристрою, що має підключення до Інтернету.

Спочатку користувач повинен створити поштовий ящик на Gmail.com після чого в нього буде доступ до всіх хмарних додатків Google.

Однією з найбільших переваг Google Drive є те, що він надає можливість створювати тести, за допомогою Google форм, де ви можете її налаштувати як вам завгодно.

За допомогою форми можна проводити різні опитування, вікторини, створювати анкети, тести.

Також на цьому ж сервісі ми можемо створювати презентації. Презентація створюється так само, як і в звичайному Microsoft Office.

Також для колективної роботи з інструментами Google ми можемо надати доступ для перегляду або редагування.

І це ще далеко не всі можливості Google Drive.

Хмарні засоби навчання надають вільний доступ до своїх збережених матеріалів і документів; використання відео, аудіо файлів безпосередньо з Інтернету проведення он-лайн уроків,тренінгів, круглих столів; нові можливості для організації досліджень, проектної діяльності; організація он-лайн уроків, вебінарів, інтегрованих практичних занять, лабораторних робіт; он-лайн комунікація з учнями.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  1. Google Drive [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Google_Drive.
  2. Хмарні технології [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Хмарні_технології
  3. Хмарні обчислення. Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://uk.wikipedia.org/wiki/Хмарні_обчислення