Дата зміни інформації:

БІЛЕЦЬКИЙ Я., ХИТРУК Є.”МОБІЛЬНІСТЬ ЯК ОДНА З ХАРАКТЕРНИХ  РИС СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА”

І курс, факультет фізики, математики та інформатики

Науковий керівник:

Криворучко І.І., викладач-стажист

Уманський державний педагогічний університет

імені Павла Тичини

 

В теперішній час неможливо уявити своє життя без сучасних технологій. Надзвичайно швидко розвиваються різні технології, які впливають на наше життя. Однією з таких технологій є мобільне навчання, що активно впливає на наше життя та набагато покращує його.

Мобільність є однією з характерних  рис сучасного суспільства. Одночасно з розвитком технології вдосконалюється і розвивається в швидкому темпі система освіти. Одним із перспективних напрямів досліджень у галузі інформаційно-комунікаційних технологій є впровадження мобільного навчання в освітній процес. Розвиток мобільних технологій призводить до того, що мобільні пристрої стають зручнішими та більш багатофункціональними.

Поняття «мобільне навчання» з’явилося в англомовній літературі приблизно десять років тому, однак все частіше зустрічається в науковій літературі в нашій країні. За цей період зацікавленість науковців зросла від незначного інтересу до досліджень до істотних проектів в освіті. Мобільне навчання – це передавання знань на мобільні пристрої, головний його принцип – навчання в будь-якому місці, в зручний час, що є надзвичайно важливим для сучасної молоді.

Можливості мобільного навчання:

  1. Учні та студенти шкіл та університетів використовують ноутбуки або мобільні телефони в класній кімнаті або кімнаті лекції.
  2. Студенти, які користуються мобільними телефонами і ноутбуками в аудиторії або класі, підвищують співпрацю між студентами та учнями і викладачами.
  3. У виробничому навчанні учні та студенти ті, які маютьмають доступ до навчання на мобільному телефоні отримують знання завжди вчасно, щоб знайти рішення проблеми, що виникає.
  4. Навчання можна проводити на відкритому повітрі, наприклад на практиці.
  5. Підвищення рівня письменності, розвиток мислення і участь у навчанні серед підростаючого покоління.
  6. Надання відео та звукової  підтримки, для того, щоб збільшити рівень навчання, що забезпечують у корпоративному середовищі або в іншій класній кімнаті.

 Мобільне навчання має деякі недоліки:

  1. Малий розмір екрана, клавіш;
  2. Бувають труднощі з доступом до Інтернету;
  3. Малий рівень захисту особистої інформації;
  4. Велика вартість організації мобільного навчання;

Отже, мобільне навчання дає нам можливість користувачам отримувати набагато більше інформації з різних джерел із допомогою мобільних пристроїв, це є дуже зручно та позитивно сприяє ефективній організації навчального процесу

Також мобільне навчання – це доступність і збереження завдань, що  значно спрощує витрати часу на їх створення, редагування, відстеження, сприяє творчому підходу до їх виконання, а також дає змогу формувати навички самостійного навчання впродовж усього життя.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  • Золотарьова І.О. Застосування мобільного навчання в системі освіти / І.О. Золотарьова, А.М. Труш. – 2015. – Вип. 4. С. 147–150.