Дата зміни інформації:

ОСІПЕНКО В. Ю. “ВИКОРИСТАННЯ GOOGLE ФОРМ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ”

ІІІ курс факультет фізики, математики та інформатики

Науковий керівник

Паршукова Л. М., старший викладач

Уманський державний педагогічний університет

Імені Павла Тичини

З кожним роком ІТ-технології все більше проникають у життя людей і в усі сфери її діяльності. На сьогоднішній день майже кожен учень має домашній ПК, ноутбук, планшет чи смартфон. Стає все важче зацікавити учня без використання сучасних технологій таких, наприклад, як Google Форми.

Однією з умов створення ефективного освітнього середовища у навчальному процесі є застосування Google-сервісів. Сьогодні хочу поділитися досвідом створення Google Форм. Google Форми – це безкоштовний інструмент, за допомогою якого можна створювати тести і використовувати їх на своїх уроках. Він також підходить для організації засобів діагностики і моніторингу виконання домашнього завдання та самостійної роботи учнів на уроках[2].

Google Форми – це один з безлічі безкоштовних додатків від компанії Google. Інструмент форм можна використовувати для опитування, збору контактної інформації, проведення екзамену, прийому замовлень, надсилання файлів та багато іншого[1].

Google Форми легкостворювати. Для створення форми потрібно виконати такі дії:

  • натиснути червону кнопку Створити і вибрати пункт Форма;
  • обрати шаблон Форми та дати їй назву;
  • додати питання тесту.

Питання у тесті можуть мати різні форми: з одним або кількома варіантами відповіді чи з вибором відповіді зі спадного списку. Також можна додавати зображення та відео YouTube або скористатися такими функціями, як розгалуження чи пропуск запитань. Різноманітність типів запитань допоможе зацікавити учнів.

У Google Формі також можна легко змінити кольорову палітру дизайну. За допомогою кількох налаштувань можна налаштувати доступ до неї та те, як форма працюватиме. Ці налаштування охоплюють можливість введення декількох відповідей від одного користувача, порядок відображення запитань, обов’язковість авторизації користувача та повідомлення про підтвердження[1].

Зручність використання Google Форми також полягає у тому, що учитель може її створювати на будь якому пристрої: ноутбукові, планшеті чи смартфоні тощо. А також те, що тестування учень може також провестина будь якому пристроєві.

Відповіді користувачів автоматично зберігаються у Формах, а статистику відповідей, зокрема у вигляді діаграми, можна переглянути просто у формі. Дані також можна відкривати в Таблицях [3].

Отже, Google Форми це зручнийу використані легкий у роботі сервіс. Який надає масу можливостей зацікавити учня. А також у якому легко можна переглядати результати тестування у вигляді: діаграм або таблиці.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  1. Як додати Google форму на свій сайтURL:https://sebweo.com/yak-dodati-google-formu-na-svij-sajt/(дата звернення: 12.03.2020).
  2. Використання тестових технологій за допомогою GoogleForms на уроках хіміїURL:https://naurok.com.ua/vikoristannya-testovih-tehnologiy-za-dopomogoyu-google-forms-na-urokah-himi-67336.html(дата звернення: 12.03.2020).
  3. Створюйте чудові форми URL:https://www.google.com/intl/uk_ua/forms/about/(дата звернення: 12.03.2020).