Дата зміни інформації:

ПОЛЯКОВА О.В “ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА CMS СИСТЕМ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ВЕБ-САЙТІВ(НА ПРИКЛАДІ WORDPRESS ТА JOOMLA)”

ІІІ курс, факультет фізики математики та інформатики

Науковий керівник:

Ткачук Г. В., доктор педагогічних наук, доцент

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

 

Мережа Інтернет надає користувачу необмежені можливості щодо пошуку інформації, знайомства з цікавими людьми, організації власної професійної чи навчальної діяльності, розваг, відпочинку тощо. Широкий вибір засобів для організації діяльності зробив веб-простір та веб-сайти зокрема невід’ємною частиною життя переважної більшості людей. Ще донедавна людство не знало такого поняття як «сайтобудування», а самі сайти були рідкістю і представляли собою прості статичні сторінки, які не мали навіть натяку на стильове оформлення. Нині ми бачимо приклади потужних інформаційних порталів з мільйонами сторінок вмісту, присвячених тій чи іншій тематиці, в тому числі освітній.

Проблемою використанняCMS-систем в сфері освіти займалися такі дослідники як М. І. Бєляєва, О. О. Гриб’юк, А. М. Гуржій, С. Г. Литвинова,Г. В .Ткачук, М. П. Шишкіна та інші.

CMS система(англ. Contentmanagementsystem)– система управління вмістом, інформаційна система або комп’ютерна програма, яка використовується для забезпечення і організації спільного процесу створення, редагування і управління вмістом, інакше кажучи -контентом.

Основні функції систем управління вмістом:

  • надання інструментів для створення вмісту, організація спільної роботи над вмістом;
  • обробка вмісту: зберігання, контроль версій, дотримання режиму доступу, управління потоком документів;
  • публікація вмісту;
  • подання інформації у вигляді, зручному для навігації, пошуку[1].

Метою нашої роботи є порівняння такихCMS-систем як WordPress та Joomla!, оскільки в більшості випадків саме такі системи використовуються для створення освітніх ресурсів у вигляді веб-сайтів.

Якщо порівнювати популярність обох систем засобом GoogleTrends(рис. 1), то на даний час спостерігаємо більшу популярність WordPress. Проте, також бачимо, що у 2009-2010роках Joomla! була популярнішою. Це дає підстави стверджувати, що на даній системі сьогодні все ж таки функціонують освітні сайти.

Рис 1. Порівняння систем WordPress та Joomla засобами GoogleTrends

WordPress є найбільш популярною і безкоштовною системою управління вмістом. Дана система спочатку розроблялася як CMS для створення блогів, але з часом функціональні можливості значно зросли. Joomla!також безкоштовна CMS, проте з самого початку розроблялась як система для підтримки інформаційних порталів.

Порівняємо основні характеристики цих двох систем та проаналізуємо їх.Основними критеріями порівняння таких систем є популярність, зручність і простота використання (юзабіліті), Seo-оптимізація, безпека, швидкість завантаження, привабливість інтерфейсу, функціональність, розвиток і масштабованість. До цих критеріїв додамо ще й безкоштовність, що особливо актуально для сфери освіти і типи сайтів, які зазвичай можуть бути розроблені такою системою.

Таблиця 1

Порівняльна характеристика WordPress таJoomla!

Аналіз даних критеріїв дав змогу зробити висновок, що WordPress завдяки своїй простоті, привабливості та зручності використання має більше шансів на подальший розвиток. Проте, не варто нехтувати тим фактом, що Joomla! є більш гнучкою системою та дає змогу реалізувати сайт будь-якого типу, в тому числі і освітній, тоді як WordPress надає можливості переважно для створення персонального сайту чи блогу.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  1. Ткачук Г.В. Методика використання освітніх веб-ресурсів у процесі підготовки майбутніх учителів інформатики: Монографія. Умань: Видавець Сочінський, 2011. 171 с.
  2. Стеценко Г.В. Проектування та використання освітніх веб-ресурсів майбутніми учителями інформатики. Науковий часопис НПУ імені М.П.Драгоманова. Серія №2. Комп’ютерно-орієнтовані системи навчання, №6(13). С.53-58.