Дата зміни інформації:

ПОТЕЛЕЩЕНКО Д., СЕМЕНЮК М. “ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ЖИТТІ ЛЮДИНИ”

курс, факультет фізики, математики та інформатики

Науковий керівник:

Криворучко І.І., викладач-стажист

Уманський державний педагогічний університет

імені Павла Тичини

Усім, мабуть, зараз відома така наука, як інформатика. Уявити життя людини без цієї науки важко, так як вона вже встигла зайняти провідне місце в нашому суспільстві. Давайте ж визначимо, який вплив інформатики на життя людини.

Відомо, що слово інформатика («Informatique») уперше було введено в наукову термінологію французькими вченими на початку 1970-х років. В англомовних країнах паралельно використовується термін «computerScience»–

комп’ютерна наука. Дедалі більшу роль у житті суспільства відіграє інформатика. Термін, що поєднав у собі два слова «інформація» і «автоматики». Тому сучасний етап науково-технічного прогресу можна назвати комп’ютерно-інформаційним.

У наші часи людина потребує постійного спілкування і в цьому їй допомагає  технічний прогрес, який забезпечує їй спілкуватися необмежено за допомогою інформаційних технологій та комп’ютеризації. Тобто, інформаційні технології грають надзвичайно важливу роль в житті людини, так як вони розвивають життєдіяльність людини.

Не можу не виділити те, що завдяки інформатиці з’явилося багато професій:фахівець з інформаційної системи, сценарист комп’ютерних ігор, редактор сайту, контент-менеджер, адміністратор сайту, WEB дизайнер, технічний редактор, системний аналітик, програміст 1С, консультант по ERP-системі, адміністратор бази даних, HTML-верстальник, тестувальник ПЗ, системний адміністратор, програміст, WEB-програміст, ERP-програміст, менеджер інтернет-проектів, WEB-програміст, учитель інформатики.

Далі пропоную розглянути значення мережевого комп’ютера. Зараз дуже важко уявити, як наші дідусі і бабусі виконували завдання в школі, університеті, на роботі без якихось інформаційних засобів. Зараз же все навпаки: людина зрідка звертається по допомогу до книги і все дедалі більше приходить до комп’ютера.

Хотілося б наголосити на «плюсах» цього інформаційного пристрою, це:

  • Пошук інформації, дійсно, ви можете знайти будь-яку інформацію не виходячи з дому і отримати відповідь за лічені секунди. Зрідка хто звертається по допомогу до книжки, і все дедалі більше затребуваним стає комп’ютер. Це швидко і зручно.
  • Спілкування. Погодьтеся, що про паперові листи зараз мало хто згадує. У наш час людина може спілкуватися зі своїми близькими за допомогою соціальних мереж, навіть з іншого кінця світу. Мало того, ви ще можете побачити цих людей. Звичайно, що це набагато краще, ніж листівки.
  • Робота. Зараз можна працювати не виходячи з дому, це дуже корисно для студентів, батьків, хворих людей. Також, ви можете обрати якусь інтернет-професію і співпрацювати хоч із цілим світом.
  • Розваги. Не потрібно бігти в крамницю, стояти у черзі три години за диском для вашого DVD. Зараз все набагато легше. На комп’ютері ви можете подивитися фільм/мультфільм/серіал, пограти в різноманітні ігри, слухати музику на ваш смак.
  • Навчання. Дистанційне навчання дуже зручне і відкриває перед людиною великі можливості в отриманні нових знань.

Що я можу сказати у висновку? Інформаційні технології є важливим компонентом нашого життя і розвиток їх – піде нам на користь.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  1. Гуманітарна інформатика: Зб. статей / За ред. Г.В. Можаєвої. 2004.
  2. Колін К.К. Фундаментальні основи інформатики: соціальна інформатика: навчальний посібник для вузів. – Єкатеринбург, 2000.