Дата зміни інформації:

СТРОКОВА М.А. “ГРАФІЧНІ ПЛАНШЕТИ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ”

Студентка IV курсу факультету фізики математики та інформатики

Науковий керівник:

Троян С. О., старший викладач

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

 

Технології дуже стрімко розвиваються: постійно з’являється щось нове, і хоч графічний планшет – не останнє слово техніки, багатьом і сьогодні цікаво що це таке, та для чого і кому потрібний такий девайс.

Дигитайзер або графічний планшет – девайс з сенсорним екраном, призначений для роботи з графікою. Пристрій створений для введення малюнків, виконаних від руки, в ПК або лептоп. Синхронізується дігітайзер з комп’ютером по USB або блютуз. Такий інструмент – відмінне підмога дизайнерам, фотографам і художникам.

Більшість моделей графічних планшетів підтримують мультитач, а тому ними можна керувати пальцями. Втім, будь-який такий гаджет комплектується пером-стилусом, який зовні схожий на товстий олівець. Малюнок виконується на сенсорній області планшета і в реальному часі відображається на моніторі ноутбука або ж комп’ютера. Крім безпосередньо малювання, стилусом можна «чіпляти» об’єкти, натискати на клавіші інтерфейсу софта. Простіше кажучи, використовувати в якості маніпулятора.

Графічні планшети бувають різними. Умовно такі гаджети ділять на три типи, кожен з яких створений для певних цілей. Щоб зрозуміти, який варіант краще вибрати, треба розібратися в видах девайсів і зрозуміти, для чого вони використовуються.

Настільний графічний планшет

Настільні графічні планшетники відносяться до напівпрофесійних пристроїв. Вони підходять як для введення текстових заміток, так і для малювання. За розміром такі пристрої збігаються з форматом аркушів А4 / А5. Але є і мініатюрні гаджети на зразок OnebyWacomsmall – цей володіє форматом А6. Подібний тип вважається одним з кращих варіантів для початківців.

Інтерактивний графічний планшет

Моделі типу Cintiq22HD відносяться до пристроїв професійного плану. Вони володіють високим показником розшерення, а також зазвичай оснащуються високочутливим стилусом. Розмір апарату може варіюватися аж до А3. Широко застосовуються в роботі дизайнерів, фотографів, художників, архітекторів-проектувальників.

Планшети для підпису

Найпростіший і доступний варіант, призначений для введення інформації. Це так званий цифровий блокнот, який дозволяє ставити підпис на електронних документах. Невеликі замітки, стенограми девайсу теж по плечу, а ось для малювання він не підходить.

В будь-якій роботі важливий комфорт, і в деяких випадках графічний планшет просто незамінний. Багато хто недооцінює його можливості і користь від придбання, поки немає досвіду використання, але варто раз спробувати – і розлучатися з ним вже не захочеться.

Отже, для чого потрібен графічний планшет, для чого його використовують? За допомогою цього гаджета можна:

  • обробляти фотографії;
  • малювати;
  • робити замітки;
  • ставити від руки підпис на важливих електронних документах;
  • створювати дизайнерські, архітектурні проекти, креслити – загалом, робити всю ту роботу, де високий рівень деталізації принципово важливий.

При вирішенні будь-яких подібних завдань такий гаджет стане незамінним допоміжним інструментом.

Цей гаджет стане в нагоді художникам, а також веб-дизайнерам, фотографам і архітекторам. Це пристрій підходить для креслення, малювання і обробки фотографій.

Список використаних джерел

  1. Кудрявцева Ю. Что такое графический планшет: 3 вида устройства + советы по выбору [Електронний ресурс] / Юлія Кудрявцева // moyo.ua. – 2018. – Режим доступу до ресурсу: https://www.moyo.ua/news/chto-takoe-graficheskiy-planshet-3-vida-ustroystva-sovety-po-vyboru.html.
  2. Дигитайзер [Електронний ресурс] // dic.academic.ru. – 2019. – Режим доступу до ресурсу: https://dic.academic.ru/dic.nsf/fin_enc/22143.
  3. ДописувачіВікіпедії, ‘Дигітайзер’, Вікіпедія, , 30 вересень 2019, 08:40 UTC, <https://uk.wikipedia.org/w/index.php?title=%D0%94%D0%B8%D0%B3%D1%96%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%B7%D0%B5%D1%80&oldid=26195656> [цитовано 16 березень 2020]