Дата зміни інформації:

ЗАЄЦЬ О.Ю. “СТВОРЕННЯ СИСТЕМИ ДЛЯ ОНЛАЙН ВИВЧЕННЯ МОВ ПРОГРАМУВАННЯ”

магістрант факультету інформатики

Науковий керівник:

Малежик П. М., кандидат фізико-математичних наук, доцент

Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова

 

Знання мов програмування – це ключ до успіху у сучасному світі, що дає можливістьможливість талановитим розробникам створювати реально необхідні програмні продукти та шанс отримати престижну роботу. Мотивація для вивчення програмування більша, ніж здається на перший погляд. З розвитком інформаційних систем і технологій світ все більше потребує високо кваліфікованих фахівців в галузі програмування. Питання появи та виховання нових професіоналівє на даний момент актуальним. Для прикладу, за кордоном вивчення комп’ютерних наук в школах починається з молодших класів. Процес програмування навчає дитину ретельніше перевіряти власну роботу, підходити логічно до завдань, працювати в команді.

Інтерес до вивчення мов програмування в нас час стрімко зростає, проте не всі мають можливість отримувати ті знання, які дійсно будуть на користь. Сучасна школамає пропонувати вивчення програмування з першого класу, аналогічно до англійської мови. Адже за конкретною мовою програмування стоїть певний поріг входження увідповідний рівень володіння мовами програмування. Це не повинна бути занадто важка мова програмування високого рівня, і водночас буде неправильно запропонувати легку для вивчення, але вже стару і безперспективну мову.

В Японіі, країнах Європи та Північної Америки дітям з трьох років викладають основи візуального програмування за допомогою мов програмування Scratch, HTML+CSS, JavaScript, Python. З шести років діти отримують базові знання цих мов, але тепер до них входять: ігри, анімації, сайти, додатки. Знаючи найпростіші мови програмування, діти можуть цілеспрямовано продовжити вивчення мови (наприклад, JavaScript) або почати вивчати іншу [1].

Проте, процес вивчення може бути складним в реалізації, з тих причин, що для такілокації, як віддалені села не завжди мають можливість отримати кваліфікованого викладача. І найкращою із альтернатив вивчення мов програмування – є віддалене навчання на спеціалізованому сайті. Сучасні технології з’являються вже в кожному куточку віддалених населених пунктів. Телефони, комп’ютери, та й навіть провідний інтернет вже не є чимось нездійсненним для більшості сіл. У більшості випадків можна використовувати навіть мобільний інтернет. Або ж створити offline-версію сайта чи програмне забезпечення, яку можна завантажити один раз і не звертатися в навчанні постійно до мережі Інтернет.

Основною метою роботи була розробка інформаційної технології, яка буде спеціалізована на створенні сайтів для навчання програмування, які бзмогли надати в доступній для школяра формі корисні знання. Ознайомити його з азами, допомогти зрозуміти алгоритми і структури певних програм. Пояснити для чого потрібні: змінні, масиви, об’єкти, цикли, функції і т.д. Поетапно пояснити кожну частину наданого матеріалу, щоб це було зрозуміло і цікаво. Обов’язковим є перевірка знань в кінці кожного наданого теоретичногоблоку матеріалу. Це може бути реалізовано за допомогою тестів, чи певних задач, вирішення яких надає бали за правильно виконану роботу.

Розробку оформлено у вигляді системи для створення інтернет-сайтів, що є спеціалізованими саме для навчання мов програмування.Школярі зможуть самостійно вивчати програмування маючи лише доступ в Інтернет. Поширення матеріалу сайту є повністю безкоштовним, тому доступне для кожного бажаючого. Також мотиваційним пунктом, для викладачів, які мають бажання, щоб їхні учні ретельно вивчали програмування – є заохочення додатковими балами до оцінок загальної освіти.

Програмне ж забезпечення має навчити користувача мовам програмування шляхом постійної практики. Створенні сайти, курси, лабораторні роботи, тести і т.д., можна буде в використовувати і в подальшому для самостійного вивчення програмування.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  1. JavaScript: TheWorld’sMostMisunderstoodProgrammingLanguage[Інтернет ресурс] Заголовок з екрану. Режим доступуhttp://www.crockford.com/javascript/javascript.html.