Дата зміни інформації:

КАСЬЯНЕНКО О.Д. “SPARKOL VIDEOSCRIBE – СУЧАСНИЙ ПРОГРАМНИЙ ІНСТРУМЕНТ ДЛЯ СТВОРЕННЯ МАЛЬОВАНИХ ПРЕЗЕНТАЦІЙ”

ІІІ курс, факультет фізики, математики і інформатики

Науковий керівник:

Бондаренко Т.В., кандидат педагогічних наук, доцент

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

 

Динамізм, притаманний сучасному XXI століттю, зростання соціальної ролі особистості, гуманізація, демократизація освіти, інтелектуалізація, інформатизація та швидка зміна техніки і технологій, пов’язана з цими процесами, вимагає досить стрімкого та невпинного розвитку комп’ютерних наук. Не стоїть осторонь таких змін і педагогічна галузь, яка забезпечує запровадження в освітній процес сучасних інформаційно-комунікаційних технологій та науково-методичних досягнень.

Повсякчас, педагогічні працівники на уроках застосовують різні наочні, дидактичні матеріали, розробки та проектні роботи, виконані комп’ютерними засобами. Як систему яскравих опорних образів досить часто використовують презентації, розроблені у програмі PowerPoint (корпорації Microsoft).

Новою формою подання навчальної інформації є також скрайбінг або використання замальовок та їх компонування за допомогою різноманітних програмних засобів.У перекладі з англійської мови «скрайбінг» означає «розмітка». Виникнення даного стилю ведення презентацій пов’язують з американськими дизайнерськими компаніями, які використовували у своїх виступах спрощені ілюстрації і схеми, замінюючи ними багатослівні описи діяльностікомпанії. Фахівця, який виконує роботу в даній області прийнято називати скрайбером, а презентацію, яку він створює – скрайбом. Для вітчизняних інформаційних технологій скрайб є новим і поки ще не всім зрозумілим презентаційним інструментом, однак зацікавленість такою технікою виконання презентацій зростає.

Головна функція даного способу подачі інформації – швидко і якісно донести її до аудиторії. Вагомоюперевагою у використанні скрайбінга є те, що всі ілюстрації можна підготувати заздалегідь, і це дозволить уникнути непотрібного хвилювання під час проведення самого заходу, де відбудеться показ презентації. При її створенні можуть використовуватися готові картинки, графіки, аудіо- та відеоряд.

На сьогодні існує безліч програм для створення мальованих презентацій, тобто відеоскрайбу. Так, одна з них, програма SparkolVideoScribe забезпечує виконання роботи на одному великому полотні, а не на кожному слайді окремо, як це відбувається у PowerPoint.

Розробити презентацію у такому середовищі зовсім не складно і часу багато витрачати не потрібно. Створення ролика відбувається шляхом додавання на таймлайн вбудованих або створених користувачем зображень. Поява фрагменту презентаціїемулюється комп’ютерною рукою. Для кожного кадру можна виставити час програвання – рука автоматично прискориться або сповільниться. Підготовлену послідовність кадрів можна озвучити власним голосом або накласти буь-який інший звуковий супровід. Для коректної озвучки необхідний план розкадровки за певним сценарієм, для того, аби тривалість відтворення кожного зображення було рівномірним.

Перевагами сервісу є:

  1. Вбудована і регулярно оновлювана бібліотека зображень.
  2. Додавання власних картинок в SVG.
  3. Всі елементи (картинки чи текст) можна переміщати по екрану, регулювати розмір, прозорість, обертання.
  4. Додавання кириличних шрифтів.
  5. Кілька типів ліній відтворення об’єкта.
  6. User-friendly інтерфейс (все просто і інтуїтивно зрозуміло).

Недоліки:

  1. Для створення унікального ролика необхідно малювати власні картинки та додавати їх в програму.
  2. Потрібно мати базові уявлення про відео-монтаж і вміти працювати з таймлайном.
  3. Короткий trial (безкоштовний) період використання – 7 днів.

Отже, SparkolVideoScribe– додаток, що дозволяє створювати короткі анімовані відео, які будуть ефективними у якості вступу до відеоролика чи повністю презентації.