Дата зміни інформації:

РУССУЛ Є., МАКАРОВ О. “НЕБЕЗПЕКА КОРИСТУВАННЯ ІНТЕРНЕТОМ”

III курс, факультет фізики, математики та інформатики

Науковий керівник:

Криворучко І.І., викладач-стажист

Уманський державний педагогічний університет

імені Павла Тичини

 

Зараз Інтернет проникає в наше життя дуже стрімко, ми підключаємо його в наші смартфони, телевізори, комп’ютери, ноутбуки та й багато інших пристроїв. Тому дуже важливо розуміти й знати про безпеку в Інтернеті. Хтось думає що небезпека у Всесвітній павутині це ілюзія, і він завжди захищений.

На мою думку є дві можливості що ваш комп’ютер стане жертвою атаки на ваші дані. Перше це сам користувач може мандрувати по різним сайтам або завантажувати неперевірене програмне забезпечення. Друге коли зловмисник навмисно атакує ваш ПК, через трояньскі програми, віруси.

Після цього всього інколи навіть таємно від користувача комп’ютер виконує розсилку спаму, краде паролі.

Навіщо ваш комп’ютер потрібен зловмисникам? Звичайний користувач думає, що його комп’ютер нікому не потрібен. Раніше хакери писали віруси через інтерес. В наш час це робиться завжди з вигодою матеріальною.Хакери застосовують ряд способів що подолати захист комп’ютера.

Метод соціальної інженерії. Цей метод характеризується психологічним прийомам і на довірливості користувача, зловмисники надсилають під виглядом безпечного файлу або лист і користувач сам запускає троян.

Метод номер 2 це різний безкоштовний софт, піратьскі диски де заховані віруси.

Метод 3 це «фішинг». Фішинг це створені підробні сайти які схожі за зовнішнім виглядом на орігінальні сайти.

Щоб захистити свій ПК користувачу потрібно виконати ряд операцій.

Операційна система windows має свій файервол, але краще встановити більш надійний, тому що наявний далеко не не найкращий.

Для наступного кроку потрібно встановити антивірусне ПЗ, потрібно спочатку його налаштувати та налаштувати оновлення. Антивірус повинен запускатися разом з операційною системою і  працювати в фоновому режимі. І обов’язково перевіряти встановлювану програму. Потрібно відключати всі не потрібні служби які працюють в фоновому режимі.

Тепер правила користування Інтернету.

Потрібно видаляти відразу підозрілі листи, не можна відкривати з невідомих джерел. Не переходьте за підозрілими посиланнями. Використовуйте складні паролі які містять великі літери та малі також не буде лишнім використовувати символи, які не заборонені сайтом в паролі.

Якщо ви входите в мережу з місця загального користування будьте обережними та не проводьте ніяких банківських операцій з цих місць.

Використовуйте банківські операції з через власні банківські програми.

Також потрібно слідкувати за Інтернет-трафіком, навіть якщо він безобмежень.

Якщо він в одну мить збільшився це може бути причиною зараження вірусом.

Короткі уроки безпеки при роботі з банківськими операціями.

Якщо вам приходить смс-повідомлення з банку з перевірки та  проханням

Паролю, не відправляйте його. Банки ніколи самі не будуть відправляти такі запити. Якщо ви отримали листа з привітанням про виграш джекпоту видаляйте їх відразу.

Користуйтеся переважно платними версіями. Так як всі популярні браузери мають найбільше вірусів під їх версії. Не користуйтеся неліцензійним ПЗтак як в ньому може бути встановлене шпигуньске ПЗ.

Якщо ви робите покупки  в онлайн-магазинах, то користуйтеся тільки перевіреними магазинами. Це також відноситься до будь якого іншого онлайн-сервісу.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  1. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: –http://internetbespekavin ternete.blogspot.com