Дата зміни інформації:

6 НЕЙМОВІРНИХ ДОДАТКІВ ДЛЯ ЮНИХ МАТЕМАТИКІВ

ВОЛОСАЖИР Д.В.

студентка 2 курсу, факультету фізики, математики та інформатики

Науковий керівник:  Махомета Т.М.

кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри вищої математики та методики навчання математики

Уманський державний педагогічний університет

імені Павла Тичини

Математика – один із найважливіших, але в той же ж час і найскладніших, предметів у школі. Зараз, в еру розвитку новітніх технологій, вивчення математики також переходить на новий рівень.

Неможливо уявити школяра, який не вміє користуватися смартфоном, планшетом чи комп’ютером. Тому важливо навчити дітей тому, що ці гаджети не лише іграшки, а інструмент для навчання. Тому пропоную до вашої уваги шість неймовірних додатків для юних математиків.

Geogebra Classic

І першим додатком, про який хотілося б згадати є Geogebra Classic.

GeoGebra – це безкоштовне динамічне програмне забезпечення з математики для всіх рівнів освіти, включаючи геометрію, алгебру, таблиці, графіки, статистику та арифметику в одному пакеті.

Програма також дозволях працювати з функціями (побудова графіка, обчислення коренів, екстремумів, інтегралів тощо) за рахунок команд вбудованої мови.

XSection

Навіщо нам потрібна геометрія? По-перше, для розвитку просторового мислення. Саме цим і займається «XSection». Коли ми креслимо деякі фігури на папері, то фактично переносимо тривимірні тіла у двовимірний простір. Цей процес часто є складним для сприйняття дітьми, які лише починають вивчати геометрію.

У даному додатку є перелік задач, які неможливо вирішити, без переміщення двовимірного зображення багатокутника у тривимірний простір. А ще XSection не дозволяє створити «неможливий» об’єкт, що допомагає уникнути найпоширеніших помилок учнів.

Kids Numbers and Math Lite

Чудовий додаток для молодших школярів, які тільки починають опановувати основи математики.

У курсі вивчаються основи математики, а для того, щоб дітям було легше навчатися, він поділений на кілька категорій: «Вивчаємо числа» (можна англійською), «Ментальна математика», «Великі та малі числа» (Порівняння чисел), «Додавання і віднімання» і багато іншого.

Math Kids

Цей додаток обов’язково сподобається дітям, адже за виконання завдань вони можуть отримати стікери та відкрити доступ до перегляду веселих відео.

Комплекс вправ складається із трьох рівнів:

  • легкий – завдання на додавання і віднімання в межах 20;
  • середній – завдання на додавання і віднімання в межах 100;
  • складний – завдання на множення і ділення.

Додаток також містить багато цікавих головоломок з різних тем математики та функцію контролю, щоб батьки та вчителі могли з легкістю відслідковувати прогрес учнів.

MalMath

На відміну від програм, які можуть вирішувати завдання за учня, MalMath показує лише кроки для розв’язання задачі. Тому, коли дитина не може справитися зі складними завданнями, даний додаток може стати особистим помічником. Звичайно, MalMath буде найкориснішим для того, хто дійсно хоче зрозуміти, як розв’язати те чи інше завдання, а не отримати готову відповідь.

Quick Brain

Це додаток для тренування уваги, пам’яті, математичних здібностей та усної лічби. Метою користувачів Quick Brain є отримання чим більшої кількості правильних відповідей за певний проміжок часу. Діти можуть змагатися між собою, влаштовуючи цікаві та насичені розважальні вікторини.

Список використаних джерел

  1. Освіта Нова URL: https://osvitanova.com.ua/posts/3489-6-neimovirnykh-dodatkiv-dlia-iunykh-matematykiv (дата звернення: 05.05.2022).
  2. GeoGebra Класична. URL: https://www.geogebra.org/classic?lang=uk (дата звернення: 05.05.2022).
  3. Динамічна математика для навчання та викладання. URL: https://intboard.ua/pres-sluzhba/blog/dinamichna-matematika-dlya-navchannya-ta-vikladannya/ (дата звернення: 05.05.2022).
  4. Добірка інтернет-ресурсів для учителя і учня. URL: https://www.slideshare.net/ssuser158712/ss-241132963 (дата звернення: 05.05.2022).
  5. Мобільні додатки з математики. URL: https://gannamath.blogspot.com/2021/02/blog-post_21.html (дата звернення: 05.05.2022).