Дата зміни інформації:

ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ МОБІЛЬНОГО ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІД ЧАС ВИВЧЕННЯ ПРОГРАМУВАННЯ

ЯМКОВЕНКО В.О.

студент 2 курсу, факультету фізики, математики та інформатики

Науковий керівник: Ковтанюк М.С.

викладач кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій

Уманський державний педагогічний університет

імені Павла Тичини

Ефективність викладання інформатики у школі великою мірою залежить від наявного апаратного та програмного забезпечення. З розвитком інформаційно-комунікаційних технологій все частіше на уроках з інформатики під час вивчення теми «Програмування» використовують мобільні пристрої з відповідними мобільними додатками, які мають низку переваг над традиційними програмними засобами персонального комп’ютера.

Використовуючи свій смартфон з доступом до інтернет, здобувач може отримати базові навички програмування із будь-якої точки на планеті. Крім того не важливо, яка потужність апаратного забезпечення вашого смартфона, адже всі мобільні додатки оптимізовані для роботи навіть на малопотужних мобільних пристроях, які вдало справляються з виконанням важкого програмного коду [1].

Серед застосунків, які допоможуть отримати  базові знання з програмування можна виділити безкоштовний вебсервіс Replit. Назва однойменного додатку для смартфона походить від абревіатури REPL, яка розшифровується як «цикл читання-оцінки-друку». З допомогою застосунка користувач має змогу писати та редагувати код, створювати програми та вебсайти у своєму смартфоні. Більш того додаток має функцію спільної роботи над кодом в реальному часі, для цього достатньо поділитись посиланням на програму. Саме такі можливості дають змогу викладачеві підбирати завдання для колективної роботи здобувачів. Сервіс підтримує понад 50 мов програмування, включаючи Java, Python, С++, С, Ruby та інші. Крім того є можливість інтегрувати код програм з GitHub чи Glitch, що надає можливість імпортувати та запускати проекти з інших вебресурсів [2].

Ще одним не менш цікавим мобільним додатком, який допоможе почати програмувати на Python, є мобільний  додаток Pydroid 3. На сьогодні це однин з найкращих програмних засобів, який підтримує інтерпретатор Python 3.8, працює з такими бібліотеками, як NumPy, SciPy, TensorFlow, Tkinter (бібліотека для розробки графічних інтерфейсів Python), matplotlib та може функціонувати повністю офлайн. Однією з головних переваг застосунку є його повна безкоштовність [3].

Поява нових мобільних програмних продуктів, які працюють з кодом, дає змогу підвищити якість освітнього процесу, збагатити методичну скарбничку викладача та оптимізувати ефективний процес навчання програмуванню.

Список використаних джерел

  1. Использование мобильных приложений для повышения эффективности обучения информационным технологиям | Статья в журнале «Молодой ученый». Молодой ученый. URL: https://moluch.ru/archive/155/43744
  2. Contributors to Wikimedia projects. Replit – wikipedia. Wikipedia, the free encyclopedia. URL: https://en.wikipedia.org/wiki/Replit
  3. Python на Android – 10 лучших приложений для программирования. PythonRu. URL: https://pythonru.com/baza-znanij/python-na-android