Дата зміни інформації:

ПЕРЕВАГИ ВИКОРИСТАННЯ ОНЛАЙН-КОМПІЛЯТОРІВ ПІД ЧАС ВИВЧЕННЯ ПРОГРАМУВАННЯ

БУРЛЯ Д.Б.

студент 1 курсу, факультету фізики, математики та інформатики

Науковий керівник: Ковтанюк М.С.

викладач кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних-технологій

Уманський державний педагогічний університет

імені Павла Тичини

Для виконання програмного коду, написаного на Python, потрібне спеціальне програмне забезпечення, яке допоможе виконати написану програму. Для того щоб заощадити час на встановлення важкого десктопного ПЗ можна застосувати онлайн-компілятори Python. Для їх використання вам знадобиться лише браузер та інтернет. online-python.com – один із швидких, надійних, потужних онлайн-компіляторів для мови програмування Python. Почати роботу з сервісом можна легко та швидко. Просто напишіть програму та натисніть кнопку RUN! Це вебінструмент, який працює на основі редактора коду ACE. Його можна використовувати для вивчення, створення, запуску та тестування скрипту Python. Ви можете відкрити програми зі свого локального компютера та продовжити програмувати за допомогою цієї IDE. Код програми можна зберегти в режимі онлайн за допомогою опції «Поділитися», яка дає змогу отримати доступ до створеної програми в будь-який час і в будь-якому місці через Інтернет.

Не менш цікавим вебресурсом для роботи з кодом є Online GDB. Сервіс має схожі функціональні можливості до онлайн-компілятора online-python.com Перевагою даного сервісу є розділ запитань та відповідей, де ви можете ставити питання, пов’язані з програмуванням та IDE, отримуючи відповіді від інших членів спільноти. Намагайтеся додати якомога більше інформації в питанні, щоб інші користувачі могли легко дізнатися про вашу проблему. Це дуже корисна функція, яка безперечно допоможе при вивченні програмування. Сайт має непоганий дизайн з невеликою кількістю налаштувань. Сервіс простий та інтуїтивно зрозумілий з мінімалістичним дизайном, легким та швидким доступом.

Функціональні можливості онлайн-компіляторів на рівні десктопних програмних засобів, проте вони не вимагають обов’язкового встановлення на ПК, це дає змогу даним ресурсам заощадити час та підвищити зацікавленість учнів до теми «Програмування» з шкільної дисципліни «Інформатика».

Список використаних джерел

  1. “Online Python IDE” назва сайта: Online Python beta. веб-сайт. URL: https://www.online-python.com/ (дата звернення 14.05.2022)
  2. “Вопросов и ответов OnlineGDB” назва сайта: OnlineGDB. веб-сайт. URL: https://www.onlinegdb.com/online_python_compiler (дата звернення 14.05.2022)
  3. “Code from your browser.” назва сайта: Веб-сайт. URL:https://replit.com/new/python3. (дата звернення 14.05.2022)